Що змінилося в субсидіях » Сільське життя


» » Що змінилося в субсидіях


Що змінилося в субсидіях

8-10-2017, 07:24
Переглядів 283
Що змінилося в субсидіях
Нещодавно в Житомирській райдержадміністрації пройшла нарада з питань соціального захисту населення за участю уповноважених представників селищної, сільських рад з питань оформлення субсидій та інших видів допомог. На нараді було розглянуто ряд питань.

Про виконання постанови Кабінету Міністрів України від 18.08.2017 №609 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" (набрала чинності 19.08.2017) доповіла начальник відділу надання державної соціальної допомоги управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Галечева Н.С.

У доповіді було детально проаналізовано внесені зміни, зокрема, до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848.

Внесеними змінами визначено наступне:

- субсидія не може призначатися одночасно за місцем реєстрації особи та місцем її фактичного проживання. Таким чином, у разі звернення особи за призначенням субсидії за місцем фактичного проживання, в тому числі на підставі договору оренди, необхідно підтвердити факт неотримання субсидії за місцем реєстрації, в тому числі, як отримувача у складі сім'ї, та надати відповідну довідку;

- у разі смерті особи, якій було призначено субсидію на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, яка не була отримана, така субсидія може бути виплачена одній з осіб, з урахуванням яких було призначено субсидію, за заявою такої особи;

- умови призначення субсидії у разі коли в житловому приміщенні зареєстровані недієздатні особи працездатного віку, над якими встановлено опіку. В такому випадку субсидія призначається за заявою опікуна (піклувальника) і розраховується виходячи з розміру пенсії у зв'язку з втратою годувальника та інших видів пенсії і соціальних виплат, які отримує опікун (піклувальник) на підопічних дітей та недієздатних осіб. Вказані виплати не враховуються до сукупного доходу опікуна (піклувальника) у разі його звернення за призначенням субсидії за місцем реєстрації;

- при розрахунку розміру субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг враховується середньомісячний сукупний дохід за два квартали, що передують місяцю, що передує місяцю, з якого призначається субсидія. При призначенні субсидії на наступний період у травні сім'ям, які отримували субсидію у попередньому періоді, враховуються доходи за третій - четвертий квартали попереднього року, в жовтні розрахунок субсидії на опалювальний сезон здійснюється на підставі доходів за перший - другий квартали поточного року. Наприклад, у разі звернення за субсидією у серпні, вересні та жовтні 2017 року, сукупний дохід буде обчислюватися із доходів громадян за перший та другий квартал 2017 року;

- непрацюючим пенсіонерам, які на час звернення задекларують в останньому місяці періоду, за який враховуються доходи, тільки пенсію, до їх середньомісячного сукупного доходу враховуватиметься розмір пенсії за такий місяць.

Також зазначалося, що субсидія на наступний строк (з травня 2018 року) не призначатиметься за наявності простроченої заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищуватиме двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - це 340 грн.

Відповідно до змін, внесених до постанов Кабінету Міністрів України від 23.03.2016 №203 "Про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників" та від 06.08.2014 №409 "Про встановлення соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування" з 19.08.2017 діють нові соціальні нормативи на газ:

- на газову плиту (приготування їжі) - 3,3 куб. м. на особу;

- на газову плиту (приготування їжі та підігрів води) - 5,4 куб. м. на особу;

- на газову плиту і водонагрівач - 10,5 куб. м. на особу.

Також цього дня представники органів місцевого самоврядування ознайомилися із інформацією про стан подання та періодичного оновлення даних до відділу державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації. Про це доповів головний спеціаліст відділу Машковський С.М.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...