» » Озерне: 894-й авіаційний полк відзначив 75-ту річницю з дня створення


Озерне: 894-й авіаційний полк відзначив 75-ту річницю з дня створення

6-06-2017, 22:03
Переглядів 1931
Озерне: 894-й  авіаційний полк відзначив 75-ту річницю з дня створення

3 червня 2017 року в Озерному Житомирського району пройшли урочисті заходи у військовій частині А-2038 з нагоди 75-ї річниці з дня створення 894 авіаційного полку.

Привітати командирів та особовий склад ескадрильї завітали народний депутат України Борислав Розенблат, голова РДА Сергій Микитюк, голова районної ради Сергій Крутій, Новогуйвинський селищний голова Зоя Гончаренко, настоятель храму св. Кирила і Мефодія о. Димитрій, вище військове командування - заступник командувача Повітряних Сил Збройних Сил України – начальник авіації генерал-майор Андрій Ярецький, заступник командувача Повітряних Сил Збройних Сил України – командир Повітряного командування «Центр» генерал-майор Анатолій Кривоножко, заступник командувача ВДВ полковник Юрій Галушкін, представники державних оборонних підприємств - заступник директора ДП «Запорізький авіаційний завод» В’ячеслав Шульгін, заступник директора ВТК ДП «Мотор» Олег Гунчук, головний інженер ДП «Одеський авіаційний завод» Микола Чухальонок, ветерани військової служби, громадськість селища.

У програмі святкування була зустріч з командуванням військової частини, відвідування аеродрому з показом зразків авіаційної техніки, урочисте шикування особового складу частини, святковий мітинг та концерт.

Як зазначив під час свого звернення до командирів, військовослужбовців, ветеранів авіації та мешканців гарнізону голова райдержадміністрації, військова частина А-2038 має славну бойову історію.

«Підрозділи, що увійшли до складу авіаційної бригади, в роки Другої світової війни пройшли нелегкий бойовий шлях та мають багато заслужених нагород. А завдяки повсякденній самовідданій праці, наполегливості, високій майстерності та професіоналізму особового складу вона стала однією з кращих серед формувань Збройних Сил України. Впевнений, що особовий склад військової частини і надалі буде гідно виконувати свої обов’язки, зберігати та примножувати традиції своїх попередників», - підкреслив Сергій Микитюк.

Сергій Михайлович також відзначив, що вже за роки існування незалежної України озерненські авіатори продемонстрували свою готовність стати на захист її територіальної цілісності та державної незалежності, а здобутий величезний досвід дає змогу особовому складу частини гідно виконувати поставлені завдання, завдяки чому мирні люди мають можливість спокійно жити і працювати.

С. Микитюк побажав військовослужбовцям ескадрильї та їх рідним і близьким успіхів у службі та праці, добра, злагоди, міцного здоров’я, оптимізму та родинного благополуччя.

Довідково: днем військової частини А2038, смт. Озерне, Житомирської обл. встановлено день формування 894 винищувального авіаційного полку – 03 червня. Вже через місяць після формування, 5 липня 1942 року полк почав активні бойові дії на Західному фронті в складі 215 змішаної авіаційної дивізії, маючи завдання - прикриття бойових дій піхоти та танків.

19 січня 1944 року Президіум Верховної Ради СРСР вручив полку Бойовий Червоний Прапор.

За проявлену відвагу і мужність особовий склад 894 винищувального полку нагороджений орденами: Леніна - 2 особи, Червоного Прапора – 7 осіб, Вітчизняної Війни 1-го ступня – 4 особи, Вітчизняної Війни 2-го ступня – 3 особи, Червоної Зірки – 14 осіб. Медалями: За Відвагу - 7 осіб, За бойові заслуги – 46 осіб. Майору Абрамчуку Миколі Івановичу. присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Він зробив 239 бойових польотів, 35 повітряних боїв, знищив 11 ворожих літаків.

Здобутий величезний досвід, як в період Великої вітчизняної війни, так і під час бойової підготовки в мирний час, дав змогу особовому складу 894 винищувального авіаційного полку гідно виконати поставлені завдання за призначенням та проявити високу майстерність при участі у широкомасштабних навчаннях.

18 січня 1992 року особовий склад полку прийняв військову присягу на вірність українському народові. На озброєнні літаки МіГ – 23.

З листопада 2008 року льотний та інженерно-технічний склад приступив до практичного перенавчання на літак Су-27, який став основним для військової частини і на теперішній час льотчики літають на літаках даного типу.

Після перенавчання на літак Су-27 особовий склад окремої ескадрильї приймав участь майже в усіх у широкомасштабних навчаннях та виконував завдання щодо прикриття повітряного простору держави здійсненням бойового чергування у повітрі під час проведення чемпіонату з футболу «ЄВРО-2012».

За час свого існування особовий склад полку успішно виконував задачі з 17 аеродромів на 16 типах літаків, основні з них: Як – 1, МіГ – 9, МіГ – 15, МіГ – 17, Су – 9, МіГ – 23, , Міг-29, Су – 27.

Озерне: 894-й  авіаційний полк відзначив 75-ту річницю з дня створення
Озерне: 894-й  авіаційний полк відзначив 75-ту річницю з дня створення
Озерне: 894-й  авіаційний полк відзначив 75-ту річницю з дня створення
Озерне: 894-й  авіаційний полк відзначив 75-ту річницю з дня створення
Озерне: 894-й  авіаційний полк відзначив 75-ту річницю з дня створення
Озерне: 894-й  авіаційний полк відзначив 75-ту річницю з дня створення
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...