Як організовано відпочинок дітей » Сільське життя


» » Як організовано відпочинок дітей


Як організовано відпочинок дітей

5-06-2017, 20:09
Переглядів 367
Як організовано відпочинок дітей

На виконання Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» від 04.09.2008 №375-VІ, обласної Комплексної програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2017 роки, районної програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2019 роки, наказу Міністерства освіти і науки України від 19.12.2015 №1379 «Про здійснення заходів щодо організації літніх мовних таборів» та з метою належної підготовки пришкільних та мовних таборів до роботи у літній період відділом освіти активізовано організаційні заходи по підготовці оздоровчо-відпочинкової кампанії 2017 року.

Зокрема, сформовано мережу оздоровчих та мовних пришкільних таборів. Оздоровчі табори функціонуватимуть в усіх ЗНЗ, крім Коднянської та Високопічської ЗОШ №1, де відсутня можливість організації повноцінного харчування (у цих школах табори будуть мовними без організації харчування). До оздоровлення планується залучити усіх учнів 1-4 класів та усіх дітей пільгових категорій. Усього – 1900 школярів (за мінусом новоствореної Станишівської ОТГ).

Крім того, в усіх ЗНЗ функціонуватимуть ще й мовні табори зі скороченим терміном перебування дітей (3 год.) та без організації харчування. Планується залучити до мовних таборів 500 дітей 5-8, 10 класів. Мова удосконалення – англійська, німецька, українська.

27 квітня проведено організаційно-інструктивну нараду з начальниками літніх пришкільних таборів щодо підготовки до літнього оздоровлення. У нараді взяли участь представники Держпродспоживслужби, проведено іспит з начальниками таборів на знання правил ТБ. Відділом освіти спільно з працівниками Держпродспоживслужби та лабораторного центру проведено обстеження навчальних закладів щодо їхньої готовності до роботи в режимі оздоровчо-відпочинкової кампанії та дотримання санітарно-гігієнічних вимог, взято воду на лабораторні дослідження; перевірено документацію. Харчоблоки шкільних їдалень готові до організації дворазового харчування, завезені продукти, питна вода, погоджене орієнтовне меню з Держпродспоживслужбою, передбачено С-вітамінізацію.

Проводиться організаційна робота по залученню волонтерів-іноземців до роботи в мовних таборах, студентів вузів факультетів іноземної філології.
Відпочинкова кампанія розпочалася 29 травня і триватиме до 16 червня.

При організації роботи таборів відпочинку у кожному навчальному закладі видано відповідні накази: «Про організацію роботи пришкільних таборів», «Про зарахування дітей в пришкільні табори відпочинку», «Про заходи протипожежної безпеки у пришкільних таборах відпочинку», «Про відповідальність працівників пришкільних таборів відпочинку за життя і здоров’я дітей», «Про профілактичну роботу щодо запобігання дитячого травматизму в таборах», «Про організацію харчування».

У пришкільних таборах відпочинку розроблені соціальні паспорти, в яких зазначено кількість дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, дітей з «групи ризику», дітей тимчасово переміщених осіб, дітей, батьки яких є учасниками АТО; діти цих категорій першочергово зараховувалися до таборів.

У кожному пришкільному таборі розроблений план виховної роботи, який складався згідно програми «Основні орієнтири виховання учнів 1 – 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України»; планами роботи таборів відпочинку передбачено екскурсії, походи, конкурси, ігри, трудові десанти, вікторини, спортивні свята, превентивна робота з профілактики правопорушень, заходи національно-патріотичного спрямування.

Адміністраціями загальноосвітніх навчальних закладів вживаються заходи з метою попередження травматизму та збереження життя і здоров’я дітей влітку, а особливо під час перебування у пришкільних таборах відпочинку; розроблені посадові інструкції працівників таборів, відповідні інструкції з техніки безпеки, охорони праці для працівників та вихованців табору; проведено оснащення спортивних об’єктів первинними засобами пожежогасіння, надання невідкладної медичної допомоги.

До роботи в таборах залучені медичні працівники, учителі фізкультури, музичні керівники, керівники гуртків. В усіх загальноосвітніх навчальних закладах району розроблені плани-заходи з підготовки ігрових майданчиків та спортивних споруд до роботи у весняно-літній період, проведено технічне обстеження спортивного інвентарю та обладнання, встановленого на спортивних спорудах, в частині його надійності та стійкості, приведено в належний санітарно-технічний стан діючі фізкультурно-оздоровчі і спортивні споруди.

Буде у цьому році продовжено практику проведення оглядів виховної роботи в пришкільних таборах відпочинку з метою оновлення змісту, збільшення уваги до проблем організації педагогічної роботи та підвищення рівня виховної роботи з дітьми.

Відпочинково-оздоровча кампанія стартувала. Сподіваємось її провести успішно та результативно.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...