Відбулося засідання колегії Житомирської РДА » Сільське життя


» » Відбулося засідання колегії Житомирської РДА


Відбулося засідання колегії Житомирської РДА

30-05-2017, 14:28
Переглядів 387
Відбулося засідання колегії Житомирської РДА
30 травня відбулося засідання колегії Житомирської райдержадміністрації, яке провів її голова Сергій Микитюк.

Першим було розглянуто питання «Про підсумки роботи господарського комплексу району в осінньо-зимовий період 2016-2017 року та основні завдання з підготовки житлово-комунального господарства району до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2017-2018 року».

Заслухавши і обговоривши інформацію т.в.о. начальника відділу житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення райдержадміністрації Торчука С.О. з даного питання, колегія відмітила, що управліннями, відділами райдержадміністрації, виконкомами селищної, сільських рад, комунальними підприємствами району проведена відповідна робота щодо надійного функціонування систем життєзабезпечення району - водопровідно-каналізаційного, теплового, газового, електричного та житлового господарства в осінньо-зимовий період 2016/17 року.

Опалювальний сезон 2016/17 року розпочався вчасно і пройшов без аварійних ситуацій.

Комунальними підприємствами затверджені відповідні заходи щодо підготовки об'єктів житлово-комунального господарства та об'єктів соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2017/18 року.

Разом з тим, в районі залишається проблемним питання оснащення наявного житлового фонду побудинковими засобами обліку і регулювання теплової енергії.

З метою вчасної та якісної підготовки паливно-енергетичного комплексу, об'єктів житлово-комунального господарства та об'єктів соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2017/18 року, колегія райдержадміністрації

ВИРІШИЛА:

1. Інформацію т.в.о. начальника відділу житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення Житомирської райдержадміністрації Торчука С.О. взяти до відома.

2. Покласти персональну відповідальність за своєчасну та якісну підготовку об'єктів до сталої роботи в зимовий період на виконкоми селищної, сільських рад, керівників комунальних підприємств, начальників управлінь та відділів райдержадміністрації.

3. Рекомендувати виконкомам селищної, сільських рад, ОТГ:

3.1. До 16.06.2017 року провести наради з керівниками підприємств, установ і організацій усіх форм власності, які забезпечують підготовку господарського комплексу та об'єктів соціально-культурного призначення району до роботи в зимових умовах.

3.2. Створити робочі групи для координації роботи з підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2017/18 року та розгляду наявних проблем.
3.3. Скоординувати роботу по погашенню заборгованості за використані енергоносії перед енерго-газо-тепло-водопостачальними організаціями, забезпечити сто відсоткові розрахунки за використані енергоносії та погашення боргів за попередні роки до початку опалювального сезону.

3.4. Ужити додаткових заходів щодо підвищення рівня сплати споживачами вартості наданих послуг (особливо населенням), для поповнення обігових коштів підприємств комунальної власності, а також активізувати проведення претензійно-позовної роботи.

3.5. Стимулювати створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів, будинкових комітетів, органів самоорганізації населення шляхом запровадження цільових місцевих програм, їх фінансової підтримки та передачі об'єднанням прибудинкових територій.

4. Рекомендувати Керівникам комунальних підприємств району:

4.1. Забезпечити своєчасне виконання заходів з підготовки теплового, водопровідно-каналізаційного господарств та житлового фонду району до роботи в осінньо-зимовий період 2017/18 року та до 15.09.2017 року надати відділу житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення райдержадміністрації паспорта готовності житлових будинків, теплового господарства до опалювального періоду.

4.2. Ужити заходів щодо ощадливого використання паливно-енергетичних ресурсів.

4.3. Забезпечити дотримання вимог чинного законодавства щодо охорони праці та запобігання виробничого травматизму на підприємствах житлово-комунального господарства.

4.4. До 01.10.2017 року провести розрахунки з енергопостачальними компаніями за спожиті енергоносії.

4.5. Виконувати вимоги п.З ст.31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» щодо встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги в розмірі економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво (надання).

5. Рекомендувати виконкому Новогуйвинської селищної ради:

5.1. Ужити дієвих заходів щодо фінансового оздоровлення комунальних підприємств.

5.2. На засіданнях виконкому розглядати питання погашення населенням заборгованості за спожиті комунальні послуги.

5.3. Ужити заходів для вирішення питання передачі житлового фонду та об'єктів соціальної сфери до комунальної власності селищної ради.
5.4. До кінця 2017 року оснастити наявний житловий фонд побудинковими засобами обліку і регулювання теплової енергії, залучивши всі можливі джерела фінансування (бюджетні кошти, кошти мешканців будинку).

6. Відділам райдержадміністрації: житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення (Торчук С.О.), освіти (Золотаренко П.Г.), культури і туризму (Яворська Т.П.); комунальним установам: «Центральна районна лікарня» (Шуляк В.І.) «Центр первинної медико-санітарної допомоги» (Горбенко Г.В.) спільно з виконкомами селищної та сільських рад, керівниками підвідомчих підприємств і організацій взяти під особистий контроль питання про виконання обсягів робіт з підготовки об'єктів господарського комплексу та соціальної сфери до сталого проходження опалювального сезону 2017/18 року.

7. Відділу житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення (Торчук С.О.) утворити районний оперативний штаб для організації підготовки об'єктів господарського комплексу та соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2017/18 року.

Затим було розглянуто питання «Про підготовку до проведення оздоровлення дітей та молоді району у 2017 році та стан техногенної, пожежної і санітарно-епідеміологічної безпеки на об'єктах літнього відпочинку та оздоровлення дітей»

Заслухавши та обговоривши інформацію про підготовку до проведення оздоровлення дітей та молоді району у 2017 році та стан техногенної, пожежної і санітарно-епідеміологічної безпеки на об'єктах літнього відпочинку та оздоровлення дітей, засідання колегії райдержадміністрації відзначила, що в районі здійснюється певна робота у даному напрямку.

У 2017 році на території Житомирського району працюватиме чотири заклади оздоровлення та відпочинку комунальної власності та двадцять дев'ять пришкільних табори з денним перебуванням та організацією харчування на базі шкіл району. Заплановано оздоровити не менше 350 дітей пільгових категорій, які мешкають на території району.

На виконання Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», районної Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2016 - 2020 роки, схваленої розпорядженням голови райдержадміністрації від 25.01.2016 року №24, та з метою організації якісного, повноцінного відпочинку та оздоровлення дітей у 2017 році, колегія райдержадміністрації

ВИРІШИЛА:

1. Інформацію взяти до відома.

2. Сектору у справах сім'ї, молоді та спорту райдержадм ін істрації:

2.1. Щомісяця протягом червня - вересня 2017 року проводити засідання районного штабу з питань підготовки та проведення оздоровлення дітей.

2.2. Протягом червня - грудня 2017 року, до 3 числа інформувати голову райдержадміністрації про проведення оздоровчої компанії в районі.

3. Сектору у справах сім'ї, молоді та спорту райдержадміністрації, відділу освіти райдержадміністрації, районному центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (за згодою), основним напрямом діяльності оздоровчих закладів у 2017 році визначити національно-патріотичне виховання дітей.

4. Сектору у справах сім'ї, молоді та спорту райдержадміністрації, відділу освіти райдержадміністрації, управлінню Держпродспоживслужби в Житомирському районі__(за згодою), Житомирському РВ УДСНС України у Житомирській області (за згодою) протягом червня - вересня 2017 року забезпечити перевірки закладів оздоровлення та відпочинку щодо техногенної, пожежної і санітарно-епідеміологічної безпеки.

Про хід виконання районної цільової соціальної Програми розвитку дошкільної освіти Житомирського району на період до 2017 року учасникам засідання колегії Житомирської РДА доповів т.в.о. начальника відділу освіти Золотаренко П.Г.

Заслухавши та обговоривши його інформацію колегія райдержадміністрації відзначила, що в районі здійснюється певна робота в даному напрямку.

Для забезпечення конституційних прав і державних гарантій щодо доступності здобуття дошкільної освіти дітьми дошкільного віку у Житомирському районі функціонує 34 дошкільні навчальні заклади (далі -ДНЗ): 15 ДНЗ працюють з повним режимом перебування, 19 ДНЗ - з короткотривалим. 32 ДНЗ функціонує у сільській місцевості, 2 ДНЗ - у міській.

На виконання Програми, схваленої розпорядженням голови райдержадміністрації від 21.12.11 №1251 та затвердженої рішенням одинадцятої сесії шостого скликання Житомирської районної ради від 23.02.2012р. №214, проводилася значна робота по збереженню, розширенню та впорядкуванню мережі дошкільних навчальних закладів, створювались умови для збереження та зміцнення фізичного і психічного здоров'я дітей.

Аналіз стану охоплення дошкільною освітою свідчить, що простежується тенденція до підвищення попиту батьків на дошкільну освіту, необхідності дошкільної освіти при переході дітей до початкового навчання.

Позитивну динаміку має показник охоплення дітей дошкільними навчальними закладами. Забезпечено його зростання за останні роки. Станом на 01.01.2017 року рівень охоплення дітей дошкільною освітою (разом з варіативними формами) становить 89% (у 2012 р. - 76,2%; 2013 р. - 80,3%, у 2014 р. - 83,5%, у 2015 р. - 84%).

У районі практикується така форма роботи як соціально-педагогічний патронат сімей, яким охоплено 406 дітей (у 2012 р. - 756 дітей; 2013 р. - 728 д., у 2014 р. - 586 д., у 2015 р. - 673 д.). Показник зменшується за рахунок залучення дітей безпосередньо у групи ДНЗ.

Відповідно до п. 2 Програми, у районі проводилась активна робота в напрямку розширення та збереження мережі дошкільних навчальних закладів.
Завершено реконструкцію і капітальні ремонти типових приміщень Вересівського, Березівського, Левківського, Луківського, Садківського ДНЗ та переведено на повний режим роботи (10,5 годин).

На базі Озерненського дошкільного навчального закладу «Сонячний теремок» створено Центр розвитку дитини, у якому відкрито 2 логопедичні групи.
Значна увага приділялась модернізації матеріально-технічної бази дошкільних навчальних закладів шляхом забезпечення сучасним обладнанням, меблями, іграшками, інвентарем, на яке за 20)6 рік використано 361 407 грн.: бюджетних коштів — 323 157 грн.; позабюджетних — 38 250 грн. (у 2015 році використано 460 935,6 грн.: бюджетних - 305 477,6 грн.; позабюджетних - 155 458 грн.).

На забезпечення дошкільних навчальних закладів дидактичними та навчально-наочними, ігровими посібниками для дітей усіх вікових груп у 2016 році використано 25 012 грн.: бюджетних - 3 012 грн.; позабюджетних - 22 000 грн. (у 2015 р. - 36 119 гривень: бюджетних - 18 419 грн.; позабюджетних - 17 700 грн.).

Завдяки скоординованим діям місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, з метою забезпечення конституційних прав і державних гарантій щодо доступності та безоплатності здобуття дошкільної освіти дітьми дошкільного віку, у приміщеннях сільських загальноосвітніх шкіл відкрито 6 дошкільних навчальних закладів з короткотривалим режимом перебування (4 години) та 6 додаткових груп в існуючих ДНЗ.

Незважаючи на послідовну, систематичну роботу, окремі питання залишаються не розв'язаними, зокрема, комп'ютеризація дошкільних навчальних закладів та підключення до мережі Інтернет. Проте, лише 20 дошкільних навчальних закладів мають комп'ютери, у жодному з них не створені веб-сайти, і лише 6 - підключені до мережі Інтернет.

У 2015 році було виготовлено робочий проект «Будівництво Зарічанського дошкільного навчального закладу «Джерельце» по провулку Шкільний, 8 Д в с. Зарічани, Житомирського району, Житомирської області». По даному проекту проведено конкурсні торги 13.09.2016 року, кошторисна вартість становить 1490000 грн. У 2016 році на Зарічанський ДНЗ було використано кошти у сумі 720 000 грн.

12 травня 2017 року на сесії Станишівської сільської ради було прийнято рішення щодо виділення 4 млн. гривень на будівництво Зарічанського дошкільного закладу.

З метою підвищення ефективного використання фінансових та матеріально-технічних ресурсів, які залучаються для забезпечення розвитку дошкільної освіти, колегія райдержадміністрації ВИРІШИЛА:

1.Інформацію т.в.о. начальника відділу освіти Золотаренка П.Г. про хід виконання районної цільової соціальної Програми розвитку дошкільної освіти Житомирського району на період до 2017 року взяти до відома.

2. Виконавцям, відповідальним за реалізацію районної цільової соціальної Програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року, продовжувати виконання завдань, передбачених програмою.

В кінці засідання колегії Житомирської РДА виступив головний спеціаліст апарату РДА з питань режимно-секретної, оборонної і мобілізаційної роботи Володимир Загоровський, який проінформував присутніх про стан робот з призовом до лав ЗСУ. Він оцінив ситуацію як провальну і сказав, що при плані Житомирського району відправити на службу 31 призовника, реально вдалося відправити лише 12.

Все це через те, що люди бояться йти в армію. В.Загоровський закликав сільські ради посилити роботу у цьому напрямі.

На цьому засідання колегії Житомирської РДА було закрито.
Відбулося засідання колегії Житомирської РДА
Відбулося засідання колегії Житомирської РДА
Відбулося засідання колегії Житомирської РДА
Відбулося засідання колегії Житомирської РДА
Відбулося засідання колегії Житомирської РДА
Відбулося засідання колегії Житомирської РДА
Відбулося засідання колегії Житомирської РДА
Відбулося засідання колегії Житомирської РДА
Відбулося засідання колегії Житомирської РДА
Відбулося засідання колегії Житомирської РДА
Відбулося засідання колегії Житомирської РДА
Відбулося засідання колегії Житомирської РДА
Відбулося засідання колегії Житомирської РДА
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...