Житомирські лісівники вирощуватимуть Павловнію » Сільське життя


» » Житомирські лісівники вирощуватимуть Павловнію


Житомирські лісівники вирощуватимуть Павловнію

23-05-2017, 12:11
Переглядів 323
Житомирські лісівники вирощуватимуть Павловнію

Протягом останніх років кліматичні умови вносять свої корективи у ведення лісового господарства. Проблемою всихання хвойних лісових насаджень стурбовані лісівники як на території України так і за її межами.

Впродовж останніх років фіксуються всихання насаджень на багатьох площах. Проведені наукові дослідження виділяють ряд головних причин цього: природні фактори і передусім пониження рівня грунтових вод, коренева губка, поява шкідників.

Лісові культури, особливо в молодому віці, характеризуються низькою стійкістю до дії комах, коренегризів і хвороб. До того ж сьогодні, крім хрущів і комах, на культурах дедалі частіше трапляються нові, інвазивні і навіть карантинні види. Через велику кількість ландшафтних компаній, торгових фірм, які імпортують декоративні рослини для садів і парків, на територію України ввозиться багато нових шкідників і хвороб, які можуть дати осередки масового розмноження.

Тому, сьогодні у лісівників є завдання вирощувати породи дерев, які спроможні виживати і розвиватися в екстремальних умовах.

Цієї весни лісівники ДП "Житомирський лісгосп" закупили та висіяли насіння Павловнії. Таке дерево, яке міжнародно визнане має назву Павловнія. Це штучно виведений і клонований вид - Paulownia Clone in Vitro112 R.

Із вирощеного садивного матеріалу Павловнії планується створити експериментальне насадження.

Деревина Павловнії є чудовою сировиною для будівельної галузі, меблевої промисловості, в авіабудуванні та суднобудуванні, а також для отримання біопалива. Воно має гарні показники тепловіддачі і може вирішити питання енергетичної кризи. Один із перспективних напрямків - отримання біоетанолу та виготовлення пілетів (2 кг павловнії дорівнює літру дизельного палива).

Цей клон був запатентований і отримав всі міжнародні сертифікати та дозволи. Рослина спеціально виведена для швидкого відновлювання лісів, а також завдяки великому листовому покриттю може поглинати у великій кількості СО2 і озонує навколишній простір, що є незамінним для міських парків та насаджень вздовж доріг і магістралей. Плюс до всього, з кожного гектара можна збирати до 700 кг меду.

На грунтах, де є ерозія, Павловнія може бути використана як відновник. Завдяки глибокій кореневій системі, вона насичує грунт азотом. Через відсутність в деревині смол, запобігає лісовим пожежам. Витримує температурний режим від - 27 до + 45 0С, стійка до хвороб і шкідників.

Також, житомирські лісівники планують збільшити асортимент декоративних порід. Підприємство закупило та висіяло насіння ялиці білої, ялиці бальзамічної, сосни жовтої, тюльпанного дерева, клена червоного та павловнії декоративної.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...