Житомирський район: поки не клюнув «червоний півень»... » Сільське життя


» » Житомирський район: поки не клюнув «червоний півень»...


Житомирський район: поки не клюнув «червоний півень»...

16-05-2017, 17:07
Переглядів 219
Житомирський район: поки не клюнув «червоний півень»...
Як повідомлялося в газеті «Сільське життя», 28 квітня відбулося засідання колегії Житомирської РДА. На ній з інформацією щодо стану з пожежами, дотримання законодавства у сфері пожежної безпеки на об'єктах, підпорядкованих відділу освіти, відділу культури і туризму Житомирської районної державної адміністрації та КУ "Центральна районна лікарня", КУ "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Житомирської районної ради виступив С.Якубенко - начальник Житомирського райвідділу ДСНС.

З початку 2017 року на території Житомирського району виникло 69 пожеж, що на 12 пожеж більше в порівнянні з 2016 роком. Орієнтовний матеріальний збиток, завданий пожежами, становить 2 834 000 грн., коли за той же період минулого року збиток становив 3 057 000 грн. З початку року внаслідок пожеж загинуло дві особи, травмованих не було, а за аналогічний період 2016 року зареєстровано двоє загиблих та троє травмованих.

З початку року працівниками Житомирського районного відділу проведено три комплексні пожежно-профілактичні відпрацювання населених пунктів - с.с. Сонячне, Березівка, Барашівка. В Іванівській школі проведено громадську акцію "Запобігти. Врятувати. Допомогти". Проведено 46 виступів у трудових колективах. Розроблено та розповсюджено 16 видів застережливих інформацій загальним тиражем 960 примірників. Органам місцевого самоврядування надіслано інформації щодо стану з пожежами на території Житомирського району та запропоновано заходи щодо поліпшення профілактичної роботи на території населених пунктів.

Житомирським районним відділом ДСНС проаналізовано стан дотримання законодавства у сфері пожежної безпеки об'єктів підпорядкованих відділу освіти, відділу культури і туризму Житомирської районної державної адміністрації, КУ "Центральна районна лікарня" та КУ "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Житомирської районної ради.

Аналіз проведених перевірок показав, що керівництвом підпорядкованих закладів вживаються ряд організаційних та практичних заходів щодо забезпечення протипожежного захисту підпорядкованих закладів. Наказами визначено осіб, відповідальних за пожежну безпеку будівель, споруд та приміщень. З метою залучення працівників до проведення заходів щодо запобігання пожежам в закладах освіти створені добровільні пожежні дружини. Опрацьовуються додаткові сезонні протипожежні заходи на весняно-літній та осінньо-зимовий пожежонебезпечні періоди. Протягом 2016 року проведена певна робота щодо усунення порушень вимог пожежної безпеки, вказаних у приписах органів державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки. Протягом року проведено ремонт та обслуговування вогнегасників, проведено заміри опору ізоляцій електромереж та електроустановок.

Відповідальними посадовими особами частково пройдено навчання у сфері цивільного захисту на курсах обласного навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності. Проводяться інструктажі з питань пожежної та техногенної безпеки з реєстрацією в спеціальних журналах, але проведення даних інструктажів потребують покращення.

Стан протипожежного захисту підвідомчих закладів потребує доопрацювання.

Так, неналежним чином здійснюється контроль виконання відповідних заходів в підпорядкованих закладах. Потребує покращення стан контролю за виконанням протипожежних заходів керівниками підвідомчих об'єктів. Слід відмітити, що за браком коштів тривалий час не усуваються недоліки капітального характеру (вогнезахисна обробка дерев'яних конструкцій будівель та споруд, заміна та приведення в працездатний стан систем протипожежного захисту, зовнішнього водопостачання.)

У закладах, підпорядкованих відділу освіти району, запропоновано 132 заходи щодо усунення порушень законодавства у сферах пожежної безпеки.
Ряд порушень пожежної безпеки можуть створити реальні перешкоди для евакуації людей та гасіння пожежі. Так, в Вертокиївській, Коднянській школах стіни на шляхах евакуації оздоблені горючими матеріалами.

У Пісківській школі та ЗОШ №2 с. В. Піч на сходових клітинах трубопровід системи опалення розташований на висоті менше 2.2 м.

З приміщення корпусу №1 Ліщинської школи не обладнано 2-й евакуаційний вихід.

Відсутні системи блискавкозахисту будівель в школах с. Ліщин, с. Корчак, с. Садки. Не проведено заміри опору ізоляції в школах с. Корчак, с. Головенка, с. Пряжів.

На виконання протипожежних заходів у 2017 році заплановано кошти на суму 25 000 грн.

У закладах, підпорядкованих відділу культури і туризму Житомирської РДА, Районний будинок культури с. Сінгури та районна дитяча бібліотека с. Левків, школа мистецтв с. В.Піч, музична школа смт Новогуйвинське) запропоновано 14 заходів щодо усунення порушень законодавства у сферах пожежної безпеки, порушень пожежної безпеки.

У Районному будинку культури над евакуаційними виходами потребують ремонту світлові показники "Вихід", система внутрішнього протипожежного водопостачання знаходиться в несправному стані, в сценічній частині електророзетки встановлені безпосередньо на горючій основі. Дані порушень пожежної безпеки можуть створити реальну загрозу виникнення пожежі та перешкоджання для евакуації людей і гасіння пожежі.

Високопічська школа мистецтв не обладнана системою оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей та системою пожежної сигналізації, дерев'яні конструкції горищ не оброблені вогнетривким розчином, будівля не обладнана захистом від прямих попадань блискавки. У Новогуйвинській музичній школі приміщення не обладнано системою оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей і системою пожежної сигналізації, дерев'яні конструкції горищ не оброблені вогнетривким розчином, вогнегасники не направлено на технічне обслуговування.

На виконання протипожежних заходів у цій галузі у 2017 році заплановано коштів на суму 10 420 грн.

У закладах підпорядкованих КУ "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Житомирської районної ради запропоновано 325 заходів щодо усунення порушень законодавства у сферах пожежної безпеки.

У 31 закладі будівлі не обладнані блискавкозахистом та в чотирьох блискавкозахист потребує ремонту.

У поліклініці дільничної лікарні с. Троянів вхідні двері відчиняються не в напрямку виходу з приміщення, в Луківській амбулаторії загальної практики сімейної медицини стіни на шляхах евакуації облицьовані горючим матеріалом.

У Центральній районній лікарні Житомирської райради дерев'яні конструкції горища не оброблено вогнетривким розчином, у коридорі поліклініки на першому поверсі стіни оздоблені горючими матеріалами.

На виконання протипожежних заходів у лікарні в 2017 році заплановано коштів -131 00тис. грн., з початку року виділено - 53 тис. грн.

dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...