» » Житомир святкував День Перемоги у Великій Вітчизняній війні


Житомир святкував День Перемоги у Великій Вітчизняній війні

10-05-2017, 14:01
Переглядів 671
Житомир святкував День Перемоги у Великій Вітчизняній війні

Тисячі житомирян прийшли 9 Травня, у День Великої Перемоги у Великій Вітчизняній війні, до монументу Слави у місті Житомир, щоб вшанувати пам'ять воїнів, які захистили світ від "коричневої" чуми, породженої гітлерівською Німеччиною.

Там відбувся мітинг-реквієм, де житомиряни вітали ветеранів і дякували їм за подвиг. Ветерани ж охоче ділилися своїми фронтовими спогадами.

"Бої були сильні, я двічі поранений був. Там гриміло все, дим, дихати було неможливо. Горіли танки, люди, з нашого боку було, і з німецької сторони теж. Там мене поранило 7 травня 1945 року, а 9 травня я зранку прокинувся і побачив білу стелю, я - обв'язаний, біль, зрозумів, що я поранений. Потім чую - стрілянина. Думаю, німці поранених добивають, мабуть, все, мені кінець. Ну а потім почув: "Перемога! Перемога! Ура!", - пригадав ветеран Михайло Барановський.

Серед учасників мітингу-реквієму багато хто тримав у руках портрети своїх загиблих родичів, дехто одягав їхні нагороди.

"Я йду сюди завжди, схиливши голову в пам'ять про своїх загиблих родичів, побратимів, які дійсно полягли за нашу незалежність. Ми ніхто не знаємо, якби не було тієї Перемоги, що було б далі? Тому вічна слава визволителям і дякуємо за ту Перемогу, яку вони здобули для нашого народу", - розповіла голова правління БО "Український фонд благодійництва" Леся Морозова.

Захід відбувся без сутичок і провокацій. За правопорядком спостерігали близько сотні працівників поліції.

Пам'ять про загиблих воїнів Червоної Армії, яка внесла найбільший внесок у перемогу над Німеччиною у 1941-45 роках, учасники мітингу вшанували хвилиною мовчання, а по завершенню урочистої частини відбулося традиційне покладання квітів до монументу Слави та Вічного вогню. Представників житомирських ветеранських організацій запросили до військової частини на "фронтових" 100 грамів.
Житомир святкував День Перемоги у Великій Вітчизняній війні
Житомир святкував День Перемоги у Великій Вітчизняній війні

За повідомленням Житомир.інфо
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...