Колегія Житомирської РДА: як боротися з туберкульозом? » Сільське життя


» » Колегія Житомирської РДА: як боротися з туберкульозом?


Колегія Житомирської РДА: як боротися з туберкульозом?

8-05-2017, 10:41
Переглядів 193
Колегія Житомирської РДА: як боротися з туберкульозом?

28 квітня голова райдержадміністрації Сергій Микитюк провів чергове засідання колегії райдержадміністрації. У роботі дорадчого органу взяли участь члени колегії райдержадміністрації, керівники управлінь, відділів, інших структурних підрозділів райдержадміністрації, селищний, сільські голови, головний редактор газети «Сільське життя» В.Івановський.

На порядок денний засідання виносилося чотири питання.

Про виконання районної Програми протидії захворюванню на туберкульоз до 2016 року доповів головний лікар КУ «Центральна районна лікарня» Валерій Шуляк.

З питання про проведення заходів із санітарного очищення та благоустрою територій населених пунктів району виступив головний спеціаліст відділу житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення райдержадміністрації Сергій Торчук.

Начальник Житомирського районного відділу управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Житомирській області Сергій Якубенко розповів про стан протипожежного захисту об’єктів культури, охорони здоров’я, освіти, установ соціальної сфери у районі, а начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Людмила Вакулюк доповіла з питання про схвалення проекту Програми надання окремих видів пільг громадянам Житомирського району на 2017 рік.

За результатами розгляду вищезазначених питань колегією прийнято відповідні рішення.

Після розгляду основних питань порядку денного зі зверненням до селищного та сільських голів виступив головний спеціаліст загального відділу райдержадміністрації Володимир Загоровський з питання про нагальну необхідність активізації роботи по виконанню планових завдань щодо весняного призову громадян району на строкову службу в ЗСУ.

х х х х х х

Варто зазначити, що на засіданні колегії РДА розгляд двох питань викликало найбільше пожвавлення.

Першим був виступ головного лікаря ЦРЛ В.Шуляка про виконання районної Програми протидії захворюванням на туберкульоз. Тут ситуація у Житомирському районі не катастрофічна, але така, що потребує втручання зі сторони влади. Як відомо, основним засобом боротьби з цим захворюванням ще з радянських часів була флюорографія всіх верств населення. І тоді існували пересувні флюорографи, які виїжджали в села та на підприємства і на місці проводили профілактичні дослідження.

За роки «незалежності» та «реформ» у медицині ми дожилися до того, що наш район залишився без пересувного флюорографа. І це при тому, що у нас проживає 70 тисяч населення плюс дачники. І у нас, до того ж, у Новогуйвинському знаходиться найбільше джерело розповсюдження туберкульозу - обласний тубдиспансер, на чому наголошувала селищний голова З.Гончаренко.У результаті виступів на колегії В.Івановського, В.Оржехівського, О.Мельника, А.Маслова, члени колегії внесли у рішення пропозицію спільно з обласним бюджетом придбати пересувний флюорограф.

Другим питанням, що викликало дискусію на колегії, була доповідь В.Загоровського про хід весняного призову до лав ЗСУ. При плані для району у 31 молодика, його виконання ще далеке до виконання - бажаючих знайти важко. Доповідач звернувся до сільських голів допомогти у цьому питанні: у врученні повістки, визначенні місця проживання чи перебування, доставці до місця проходження медкомісії тощо.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...