Вибори у Станишівській ОТГ: хто з ким і проти кого дружить? » Сільське життя


» » Вибори у Станишівській ОТГ: хто з ким і проти кого дружить?


Вибори у Станишівській ОТГ: хто з ким і проти кого дружить?

5-12-2016, 18:46
Переглядів 941
Вибори у Станишівській ОТГ: хто з ким і проти кого дружить?
Незважаючи на мантри про "децентралізацію", приборкування місцевих рад – одна з основних цілей владного режиму в Україні, яку небезпідставно уособлюють з Президентом. Інакше чим пояснити відсутність значущого прогресу у зміні чинного вітчизняного законодавства щодо розширення реальних повноважень органів місцевого самоврядування?...

Якщо відкинути реформаторську риторику і патріотичний пафос, мимовільно стає зрозумілим - політика цієї влади теж спрямована на збереження та зміцнення олігархічної системи в Україні. Інший розвиток подій у плани офіційного Києва не вписується. Для реалізації такого завдання команді Петра Порошенка потрібні свої люди скрізь. У тому числі в органах місцевого самоврядування.

Водночас, серед кандидатів у депутати місцевих рад та сільських, селищних і міських голів на виборах, що мають відбутися 18 грудня, висуванців партій Блок Петра Порошенка "Солідарність" та "Народного фронту", як мовиться, "вдень з вогнем не знайдеш". Цілком логічно виникає запитання: як так?
Усе доволі просто: на даному етапі українського буття владному режимові, повторююся, скрізь потрібні "свої" люди, а не перемоги політичних брендів. Навіть за умови, що свого часу саме від них його представники потрапили на найвищі чиновницькі посади.

Оскільки доступ до депутатських мандатів та посад сільських, селищних, міських голів передбачає виборчі перегони, а похвалитися ні партії Блок Петра Порошенка "Солідарність", ні "Народному фронтові" особливо нічим, вони ховатимуть своїх кандидатів за ширмою "самовисування". Не став виняткам із такого перебігу подій і Житомирський район.

Так, на виборах у Станишівській об'єднаній територіальній громаді свої кандидатури на вибір виборцям уже запропонували Всеукраїнська Чорнобильська Народна Партія "За добробут та соціальний захист народу" і партія Всеукраїнське об'єднання "Свобода". На посаду сільського голови вони підтримують Сергія Уницького, а у депутати - своїх однопартійців чи безпартійних "самовисуванців".

Також усе зрозуміло із кандидатами від маловідомої партії "Громадський рух "Народний контроль", яка запропонувала своїх представників і на сільського голову, і у депутати.

Цього не можна сказати про представників партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина". На посаду сільського голови документи подали два її члени - Микола Приставський та Андрій Якимець. До того ж обидва - шляхом "самовисування". При цьому ще один відомий представник цієї політичної сили Юрій Вербилюк від перегонів за посаду сільського голови відмовився в останню мить. Ні для кого, мабуть, не є таємницею, що всі ці три персонажі дійсно являють собою три ворогуючі центри впливу в Житомирській районній організації партії.

У той же час, сама по собі "Батьківщина" Юлії Тимошенко на сьогодні виступає тією політичною силою, прив'язка до якої однозначно додасть її кандидатам голосів виборців. Однак, офіційно партія нікого не висувала. А присутність двох кандидатів від неї в одному бюлетені, погодьтеся, - неприпустима розкіш. Навіть для цієї політсили. Відтак, скидається на те, що їм відведена технічна роль - відібрати голоси у потужних кандидатів, жителів Луки та Станишівки. А для справжнього кандидата електоральним полем слугуватиме інший населений пункт.

Зважаючи на те, що окрім Сергія Уницького, та очевидно неформально підтримуваного партією "Блок Петра Порошенка "Солідарність" (і не лише нею) Юрія Матвійчука, "самовисуванки" Лідії Грабовської реально на посаду голови сільського голови претендують також Віталій Сорока та Володимир Ткачук, не виключено, що на когось із останніх реальні ставки зробила партія ВО "Батьківщина". На кого, достатньо поінформовані та здатні аналітично мислити люди уже здогадалися, а інші, якщо забажають, зрозуміють незабаром.

Інші претенденти на посаду сільського голови, переконаний, стовідсотково технічні кандидати. І байдуже, чиї.

Зорян ШУЛЯК
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...