» » "Реформована" грузинами поліція не може зупинити шахрайства


"Реформована" грузинами поліція не може зупинити шахрайства

23-05-2017, 23:22
Переглядів 2518
"Реформована" грузинами поліція не може зупинити шахрайства

Близько десятка шахрайств зареєстрували поліцейські нещодавно за зверненнями жителів області. Більшість з них пов'язані із розголошенням конфіденційних відомостей з банківських карток або сумнівних маніпуляцій під час продажу-купівлі товарів. Тривають розслідування обставин.

У Новограді-Волинському 82-річна жінка, продаючи житло знайомої, яка знаходиться за кордоном, уклала угоду з 38-річним шахраєм, який розрахувався з нею несправжніми купюрами. Понад 12 тисяч доларів США виявилось сувенірними та мали напис "Не є платіжним засобом", який літня жінка не помітила під час оформлення відповідного договору.

36-річна житомирянка, розмістивши оголошення про продаж iPhone 6S на відомому інтернет-ресурсі, залишилась і без вартісного гаджету, і без грошей. Потенційний покупець пообіцяв безготівковий розрахунок. Коли жінка отримала смс-повідомлення про надходження коштів на її банківську карту, спокійно віддала телефон незнайомці у кафе, де була призначена зустріч. І лише згодом власниця телефону з'ясувала, що смс було фейковим.

Житель м. Малина намагався придбати через той же ресурс гумовий човен та морозильну камеру. Натомість перерахував понад 5 тисяч гривень невідомому, який відразу після цього перестав відповідати на телефонні дзвінки.

Ще двоє жителів обласного центру повідомили псевдопрацівникам служби безпеки банку реквізити своїх карток і у результаті втратили близько 38 тисяч гривень, що були зняті з їхніх рахунків.

У 83-річного житомирянина з картки зникло 26 тисяч гривень просто під час її обміну у банку. Літній чоловік звернувся до поліції із відповідною заявою.

За кожним із цих фактів розпочато кримінальні провадження за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Водночас поліцейські застерігають жителів області:

- не забувайте про те, що конфіденційні дані щодо ваших банківських рахунків не можна повідомляти нікому! Якщо вас переконують у ризику втрати коштів чи інформують про будь-які інші банківські операції та вимагають надати особисті дані - не поспішайте. Краще зателефонуйте на гарячу лінію фінансової установи та сповістіть про спробу ошуканства;

- нікому і за жодних обставин не надавайте особистої інформації про номер банківської картки, рахунку, CVV-код, пін-код тощо, особливо в телефонному режимі;

- уважно читайте смс-повідомлення, які приходять на ваш мобільний телефон. Нікому не повідомляйте секретні коди, які надходять задля підтвердження певних операцій;

- у жодному разі не вказуйте в оголошеннях, діловій переписці чи розмові з незнайомцями номери телефонів, які "прив'язані" до вашої банківської картки;

- намагайтеся не сплачувати наперед за замовлений товар, користуйтеся послугою післяплати, яка наразі надається більшістю приватних служб доставки та поштовими відділеннями;

- у питаннях фінансового характеру керуйтеся здоровим глуздом, а у разі потреби радьтеся з фахівцями;

- розкажіть про згадані заходи перестороги своїм дітям, батькам, рідним та знайомим. Це допоможе вберегти їх від неприємностей та завадить ошуканцям продовжити свою злочинну діяльність.

dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...