Сільске життя > Друк > Як житомирська обласна влада знищує Конституційний устрій України
Сільске життя > Головна, Новини > Як житомирська обласна влада знищує Конституційний устрій України

Як житомирська обласна влада знищує Конституційний устрій України


4-12-2019, 11:53. Автор: ivanovskiy2013
Як житомирська обласна влада  знищує Конституційний устрій України

Прес-служба Житомирської ОДА повідомила, що 3 грудня відбулося засідання міжвідомчої регіональної робочої групи - за участі голови ОДА Віталія Бунечка та його заступника Наталії Остапченко, керівника апарату ОДА Олега Шарварка та голови облради Володимира Ширми. Участь у засіданні також взяли депутати облради, голови міст, районних рад та представники ОТГ.

«Завершена робота з розроблення проєкту змін до Перспективного плану. Об’єднання діючих територій громад не планується. Впевнено крокуємо, щоб завершити процес децентралізації з успішними та достатніми громадами, адже кожен мешканець села має право на доступну медицину і освіту, якісні дороги», – сказав Віталій Бунечко.

Доопрацювання перспективних планів відбувається з урахуванням вимог уряду, а також додаткових індикаторів, які визначають спроможність громади.
За результатами засідання робочої групи вирішили створити нові ОТГ і приєднати окремі сільські та селищні ради до нині діючих громад. Пропозиції щодо деяких районів ще будуть доопрацьовуватись протягом тижня.

Також відповідно до методики формування територій запропоновано утворити в межах області 4 райони.

Зазначимо, що методикою чітко сформовані вимоги до майбутніх районів. Наприклад, центрами таких районів мають бути міста з постійною кількістю населення не менше 50 тис. осіб, а загальна кількість населення нового укрупненого району повинна складати не менше 150 тис. осіб. Водночас межі району повинні бути нерозривними.

У нас в області після внесення змін до Конституції України (якщо вони будуть прийняті) буде функціонувати 4 райони:

Житомирський (570 тис. населення),в який увійдуть нинішні Житомирський, Брусилівський, Коростишівський, Попільнянський, Романівський, Пулинський, Черняхівський, Хорошівський та Радомишльський райони;

Коростенський (260 тис. населення), в який увійдуть нинішні Коростенський, Малинський, Народицький, Лугинський, Овруцький та Олевський райони;

Бердичівський (220 тис. населення), в який увійдуть нинішні Бердичівський, Ружинський, Андрушівський, Чуднівський та Любарський райони;

Новоград-Волинський (170 тис. населення), в який увійдуть нинішні Новоград-Волинський, Баранівський та Ємільчинський райони.


До цього необхідно додати, що затим “реформатори”, що продовжують порошенкові “реформи”, з Житомирської, Рівненської та Волинської областей мають створити один регіон. Де буде його центр - поки що невідомо.

За чутками з Києва саме Житомирську та Вінницьку область “реформатори” хочуть швиденько “приліпити” до западенців, щоб потім наша земля відійшла саме туди - якщо виникне найгірший сценарій існування цієї держави.

Тож не марно на Житомирщині то оголошується рік Бандери, то приймаються рішення про вивішування прапорів ОУН, то голосується “томосятина” і захоплюються православні храми УПЦ, а на сценах клубів демонструються гуцульські танці на вбрання з жилетками, шляпами та топориками. Хто вміє логічно мислити, той знає до чого все йде.

А якщо “реформатори” так поспішають, то, скоріш за все, сумний кінець для нас вже близький?

Варто зазначити, що засідання отієї невідомо як сформованої “робочої групи”, що взяла на себе функції перекручування адміністративно-територіального устрою області не передбачена законом “Про добровільне об’єднання територіальних громад”, а тому є незаконною.

Не передбачені ОТГ й у Конституції, тому дана діяльність є й антиконституційною і є посяганням на адміністративно-територіальний устрій України, за що передбачена карна відповідальність. Декому з наших співгромадян за це порошенкове СБУ “ліпило” по 15 років позбавлення волі. То ж організація засідання тієї “робочої групи” є антидержавною зрадою. І тут виникає питання до “правоохоронних” органів - чому вони не приймають мір щодо захисту Конституції України?

А громадськості необхідно знати, що організація засідання тієї “робочої групи” є відвертою маніпуляцією масовою свідомістю. Обласна влада хоче нав’язати мешканцям Житомирщини думку, що засідання тієї “робочої групи” є законною і ніби саме вона остаточно вирішує долю поліських сіл та має право знищувати сільські ради і визначати адміністративні центри нових “резервацій”.

Але - це зовсім не так!

Навіть доповідач на на засіданні , коли це було потрібно “реформаторам-децентралізаторам”, кілька разів наголосив, що рішення РГ є РЕКОМЕНДАЦІЙНИМИ.

Останнє слово уцій справі все одно залишається за сільськими громадами і процедуру, передбачену у законі “Про добровільне об’єднання територіальних громад” кожна сільська рада має пройти повністю. І якщо у ході громадського обговорення (чесного, а не шахрайського) чи на сесіях сільрад депутати висловлять власне бачення на подальший розвиток громади, то НІХТО (ні “робоча група”, ні губернатор, ні Президент) не мають права її змінити.

Тому, шановні земляки, дійте на власний розсуд, а не за протизаконними вказівками зверху, бо закон на вашій стороні.

І знайте, що жодного кінцевого терміну щодо періоду “децентралізації” законом не встановлено. Будь-які терміни чи остаточні дати, встановлені чиновниками - це їхнє бажання і ніщо інше. Не поспішайте. Поспіх тут недоречний.

Більш детальний розгляд ситуації щодо створення "ОТГ" на Житомирщині та у Житомирському районі - у найближчому номері "Сільського життя".

Як житомирська обласна влада  знищує Конституційний устрій України
Як житомирська обласна влада  знищує Конституційний устрій України
Як житомирська обласна влада  знищує Конституційний устрій України
dle
Вернуться назад