Сільске життя > Друк > Коли припиниться “терор” проти влади в Іванівці?
Сільске життя > Головна, Новини, Життя громад > Коли припиниться “терор” проти влади в Іванівці?

Коли припиниться “терор” проти влади в Іванівці?


2-12-2019, 18:58. Автор: ivanovskiy2013
Коли припиниться “терор” проти влади в Іванівці?
Здавалося б, сумний досвід навколо знищення сільрад та створення більшості ОТГ (об’єднаних територіальних громад) мав би чомусь навчити українського селянина та очільників громад, але, на жаль, в Україні за роки «незалежності» українці знову показали, що основою їхнього менталітету є пристосуванство під будь-яку владу.

Не боротьба за свої права чи за своє бачення подальшого розвитку країни чи громади, а примітивне пристосуванство під політичних авантюристів (кучмістів, помаранчевих, регіоналів, порохоботів, зелених), які дориваються до влади під популістськими гаслами з метою власної наживи. Те саме примітивне пристосуванство, яке вкрай негативно сприймається за кордоном, в тому числі й ставленням до українців-заробітчан, які ладні вигрібати лайно з ферм чи нічні горщики з-під немочних сеньйор, але не збираються наводити лад у своїй державі.

Громадяни – це основа будь-якої держави. Її підмурок, на якому зводяться стіни та дах держави. Саме від активності та згуртованості громадян, громад, народу й залежить наскільки міцною буде «будівля» держави та як затишно буде в ній жити людям.

Попри пропагандистську «локшину», що виспівує дифірамби українцям, які ще дуже полюбляють й хвальбу на свою адресу, навіть якщо її не заслуговують, українцям ще далеко до тих же європеїзованих французів, які борються за свої права місяцями. Жодного разу ми згуртовано не повстали проти постійного підняття цін на проїзд, як тільки що це продемонстрували чилійці, які ціною життя своїх співвітчизників домоглися відміни подорожчання проїзду в метро. У нас ніхто не «мекнув» після постійного підняття цін на пальне, як іранці, які повстали, і втративши десятки життів у протистоянні з владою, домоглися свого.
Так цивілізований світ, якщо треба, нецивілізованими методами бореться за свої права, за своє краще майбутнє, змушуючи владу враховувати думку народу.
В Україні ж, поки америкоси на свої гроші не влаштують черговий «майдан» та не скуплять скопом кілька сотень «ахтивистів», то ніхто й пальцем не поворушить, щоб вилізти з того лайна, у якому за роки «незалежності» ми опинилися по самі вуха. Звикли вже до того, що котимося у прірву, стрімко наближаємося до кінця чергового невдалого експерименту зі створення незалежної української держави, остаточно перетворюючись у колонію США та джерело рабської сили для Європи. І ніякі вже «революції гідності» чи навіть клоуни при владі нічого не змінять.

Події навколо створення Березівської ОТГ ще раз це підтверджують.З чого почалося


У 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 роках «доленосної» «реформи» на селі зі створення ОТГ, коли на громади «чавили» всі органи влади від Пороха до РДА та райрад, при цілковитій підтримці провладних ЗМІ (окрім «Сільського життя»), навіть тоді не вдалося усе селянство, по-більшовистськи, «залізною рукою» загнати у «райське життя». Попри страшний тиск репресивної машини Порошенка, в Україні навіть й половини сільрад не вдалося знищити. До цих пір є райони, де не створено жодної «добровільно» об’єднаної територіальної громади.

При цьому новостворені ОТГ до цих пір і називаються сільрадами, бо ще й на п’ятому році “реформи» не внесено поправки до Конституції України, яка передбачала б існування нових адміністративних утворень! А в деяких ОТГ села до цих пір відносяться до різних районів – живуть за рішеннями різних РДА та районних рад! Це – нормально?

Тобто законодавче забезпечення «реформи села» до цих пір не забезпечено. Та й навіщо, якщо вона була задумана антинародним кривавим режимом Порошенка, як і «томосятина», лише для одного – посилення розбрату серед народу та відволікання його уваги від розкрадань народних багатств собі на користь.

Та й фінансове забезпечення створених ОТГ відбувається з відвертим шахрайством зі сторони уряду – наприклад, їм віддали податок на доходи з фізичних осіб, який забрали у сільрад, що ще не об’єдналися. Це – вражаюча несправедливість. Хоча й при цьому деякі сільради, навіть «обікрадені» владою таким чином, показують значно кращі показники свого розвитку, ніж більшість новостворених ОТГ. У Житомирському районі, зокрема, це Левківська та Садківська сільради.

Зараз же, після п’яти років «реформи села», поруч із причепуреними «придворними» (біля обласного центру) зразково-показовими ОТГ, все більше невдоволення проявляється тими селянами, що загнані у нові громади та не відчули «райського життя», оскільки керівництво Житомирщини так хотіло отримати «пальму першості» у цій ганебній справі, що «ліпило» ці ОТГ, мов пончики на базарі.

Так, доведені до відчаю вчителі Олевської ОТГ (вірніше – сільради) перекрили міжнародну трасу через невиплату їм зарплати, в Семенівській сільраді-ОТГ скаржаться на відсутніх коштів на медицину, Коростишівська ОТГ взагалі розпалася, а в інших новоутворених громадах селяни жаліються на армади чиновників з великими зарплатами та на працевлаштування там за сімейним принципом. Так і говорять: ОТГ створені лише для блага місцевих чиновників, а не для блага народу. Не скрізь, звичайно. Але, наприклад, у «заможній» Городницькій ОТГ не вистачає коштів навіть на відрядження. Через це її управлінці за власні кошти їдуть до Житомира на курси, де їм розповідають про «щасливе життя» в ОТГ. Хоча вони на власні очі бачать зовсім інші сільські реалії.

Здавалося б, чому знову підіймати тему провального проекту зі створення ОТГ, коли правлячий режим змінився, жодних законодавчих ініціатив не прийнято (окрім балачок окремих політиків, які абсолютно не знають життя українського села), а у Житомирському районі до недавнього часу взагалі було безвладдя - тобто ніхто не «чавив» на сільради зверху?

А справа все у тому ж пристосуванстві, яке принагідно демонструє й українське місцеве чиновництво.

І варто комусь з нових «клоунів» при владі бовкнути про те, що нібито оцю «децентралізацію» мають завершити до місцевих виборів – чи то дострокових, чи то чергових у жовтні 2020 року, як відразу активізувалися «ахтивисти» цієї провальної справи.

Зрозуміло, що нинішній владі, яка дорвалася до влади чисто випадково - на протестних настроях народу до режиму Порошенка, але яка не має ні чіткої програми виходу України з порошенкового «лайна», ні кадрів, що забезпечили б це, ні структурної вертикалі на місцях, потрібно хоч би чимось імітувати свою «бурну» діяльність. А якщо врахувати й те, що «зелені» все більше погрузають у болото політичних та міжнародних скандалів, то, використовуючи порошенковий метод маніпуляції масовою свідомістю, вони вирішили переключити увагу людей на продовження «реформ» попередників.

Уряд та новопризначені міністри знову заволали про корисність провальних «реформ» медицини, освіти та цієї ж «децентралізації», яка повністю відволікає увагу селян від вкрай невдалого старту «зеленої» влади. При цьому відразу, під шумок, було піднято ціну на газ для безмовного населення, а уряд, керівник якого вже потрапив у скандал щодо нетрадиційної сексуальної орієнтації, ще й прийняв рішення про зняття обмежень на підвищення комунальних тарифів.

Тобто підвищуй – скільки хочеш. Бо ж цей народ ладен копирсатися у смітниках чи виїжджати рабами на європейські плантації, але боротися за свої права не буде.

То ж, поки що повністю підтверджується правило існування нинішньої української держави: кожний новий режим в Україні значно гірший за попередній, що ще раз підтверджує безперспективність подальшого існування сучасної наскрізь збанкрутілої держави.

Але все це нагадування варто сприймати лише за фон, на якому «заколотилася» чергова спроба створення ОТГ зі столицею у Березівці. То ж давайте повернемося до останніх подій на «західному фронті» знищення сільрад у Житомирському районі, про перипетії на якому «Сільське життя» сповіщало читачів вже неодноразово.

Отже, хтось у Києві «бовкнув» про завершення «децентралізації» до місцевих виборів.

Новопризначений губернатор Бунечко, який також невідомо з яких причин з’явився на чолі Житомирщини і також без чіткої програми та кадрового забезпечення, теж має якось імітувати свою «бурну» діяльність. Бо ж його перші гучні кроки щодо «бурштинової мафії» та розкрадання бюджетних коштів працівниками ОДА, «тихою сапою», за «доброю» українською традицією, потонули у «болоті» житомирських «правоохоронних» органів, так само корумпованих, як і ті, на кого «накапав» губернатор.

Тому він знову витягнув на світ Божий зацвілу ідею остаточного покриття області «райськими куточками» у вигляді ОТГ. Тим більше, що Житомирщина, завдяки діяльності порохоботів на чолі з Гундичем та втручанню «геніального реформатора» сучасності місцевого мільйонера Зубка, числиться лідером у справі знищення сільрад.

Відповідно, щоб прогнутися перед новою владою, й районні чиновники вирішили знову розворушити «децентралізацію» на місцях. Тим більше, що справа для них знайома, і цілком несподівано отримала підтримку у новій «клоунаді». Так, зокрема, ця нова-стара справа отримала поштовх у Пулинському (перейменованому нацистами - Червоноармійському) районі.

Там керівництво відновило стару ідею щодо створення однієї громади у межах району, де вже є кілька ОТГ. Хоча анекдотична ситуація у Народичах їх нічому не навчила: там створено ОТГ у межах району, але при новій структурі влади до цих пір паралельно існує й Народицька РДА та районна рада, оскільки вони передбачені Конституцією.

Проте у Червоноармійсько-Пулинському районі не всі хочуть брати участь у черговій авантюрі. Наприклад, Мартинівська ОТГ (чи то, вибачте, все ж – сільрада, а не ОТГ) не має особливого бажання брати участь у цьому експерименті – люди там вже відчули «щастя» у «добровільно» об’єднаній громаді, створеній у жовтні 2016 року, широко розрекламованій свого часу обласною та районною владами та їхніми «кишеньковими» ЗМІ.

Четвертий рік пішов її існування. Пора вже й подавати ознаки «райського життя», що декларувалися порошенками-зубками-гундичами. Що ж мають мартинівські селяни, як кажуть, у сухому залишку? Про це нещодавно в інтерв’ю повідомив Мартинівський сільський голова Віктор Кривульський: «Загалом власними доходами Мартинівська об’єднана громада зараз не може «покрити» навіть половину необхідних видатків (у річному еквіваленті це — близько 18 мільйонів гривень). Допомагає держава. Із Держбюджету ми отримуємо освітню субвенцію (близько 7 мільйонів гривень), є ще так звана дотація вирівнювання та базова дотація.

У найближчій перспективі ми маємо «заробляти» щонайменше 10 мільйонів гривень на рік, лише тоді об’єднана громада зможе належно розвивати свою територію, створювати і модернізовувати інфраструктуру», — стверджує голова Мартинівської ОТГ.

Ось такі «здобутки» мартинівців на четвертому році існування у новому статусі. Хоча ще до об’єднання облдержадміністрація визнала це утворення «спроможним» і обіцяла селянам, що вони житимуть, мов «сир у маслі».

Як бачимо - реалії зовсім інші. Правда незрозуміло, як житиме заможно ця громада, навіть якщо здійсняться мрії сільського голови про можливі наповнення місцевого бюджету на рівні 10 мільйонів гривень (якщо це дійсно ще станеться), коли сам же очільник громади заявляє, що лише на видатки потрібно 18 мільйонів?

Як не дивно, але саме Мартинівський сільський голова В. Кривульський вирішив запропонувати Березівському «кущу» Житомирського району несподівану ідею: ще не створеній Березівській ОТГ приєднатися до Мартинівської, але … з центром у Березівці. Оце-то закрутив! Ніби щось зміниться на краще, коли біднота знову об’єднається з біднотою. Самі ж мартинівці за три роки спростували «хармани» про це.

Всім, хто має розум, той розуміє, що у перші роки реформи з «децентралізації» було знято «вершки», коли було створено кілька більш-менш заможних громад, на які посипалися «дурні гроші» з державного бюджету, щоб на їхньому прикладі створювати враження успіху «реформи» «децентралізації», а далі буде все важче і важче. Повною катастрофою для нинішньої «зеленої» влади буде примусове об’єднання-приєднання, оскільки рано чи пізно терпець селян урветься, вони візьмуться за вила і їх очолить новий Богдан Хмельницький. Отоді вже дістанеться всім «реформаторам» по повній програмі. І останній «євро-майдан», організований америкосами, покажеться можновладцям дитячою забавою.

Та повернемося до наших реалій. Як би там не було, а Березівський сільський голова Сергій Чернуха сказав кореспонденту «Сільського життя», що саме пропозиція мартинівців з сусіднього району стала поштовхом для відновлення спроб щодо створення Березівської ОТГ. Причому складається враження, що саме тут почав працювати «штаб», що керує цим процесом.


Березівський етап

Вже 27 вересня 2019 року з’являється звернення депутатів Березівської сільради до сільського голови щодо ініціативи створення Березівської ОТГ у складі сіл Березівської, Василівської, Заможненської, Іванівської та Садківської сільрад.
Коли припиниться “терор” проти влади в Іванівці?

30 вересня сесія Березівської сільради приймає рішення вивчити це питання. А 29 жовтня місцеві депутати підтримали рішення щодо ініціативи створення Березівської ОТГ у складі вище названих сільрад з центром у Березівці. Правда, один з депутатів сказав редакції, що пленарного засідання не було, а все відбулося у формі телефонного опитування чи просто повідомлення. Як би там не було, а рішення, підписане сільським головою, було розіслане до сільрад.

Причому, основний удар «березівський штаб» вирішив нанести саме по Іванівській сільраді, яка постійно пручалася створенню Березівській ОТГ. Причому не з принципового питання об’єднання, а щодо адміністративного центру – іванівці вважають, що їхнє село більше підходить до статусу столиці, ніж Березівка. І у цьому є сенс.


Кавалерйський наскок на Іванівку

Тому наступ прихильників створення Березівської ОТГ на депутатів Іванівської сільради, які й мають розпочати процес знищення своєї сільради і створення Березівської, нагадує кавалерійський наскок. Причому основною ударною силою тут виступає громадська організація «Іванівська громада» на чолі з Сергієм Денисюком.

Невідомо, з яких причин ці «активісти» дуже бажають знищити свою сільраду на поталу березівському проекту, хоча, якщо й приєднуватися-об’єднуватися, то було б значно краще пристати до більш заможних Оліївської чи навіть Житомирської міської ОТГ. Дехто з місцевих депутатів вважає, що ГО «Іванівська громада» просто отримала за це земельні ділянки у Березівці та посади в апараті управління майбутньої новостворюваної сільради. Так це чи ні – ми дізнаємося згодом. Хоча це добре відома практика, яка застосовувалася при створенні й інших ОТГ. Правда, там йшли ще шляхом підкупу, грубого порушення процедури, встановленої законом, і фальсифікації документів та рішень. А в Іванівці просто розпочато страшний тиск на депутатів сільради та сільського голову Ларису Кузовкову.


Підключається “іванівська громада”

Але про все по порядку. Вже наступного дня після рішення Березівської сільради, 30 жовтня, «Іванівська громада» організовує підписи під зверненням депутатів Іванівської сільради до сільського голови, щоб скликати позачергову сесію сільради і вирішити питання про входження Іванівки до «березівського проекту».
Коли припиниться “терор” проти влади в Іванівці?
Коли припиниться “терор” проти влади в Іванівці?

Варто нагадати, що на цьому етапі було порушено існуюче законодавство. Так, згідно п.2 ст. 6 закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» вказано: «Сільський голова суміжної територіальної громади (у даному випадку – це Іванівська сільрада – ред.) забезпечує вивчення пропозиції щодо добровільного об’єднання територіальних громад та її громадське обговорення, яке проводиться протягом 30 днів з дня надходження такої пропозиції.

Після завершення громадського обговорення пропозиція подається до відповідної ради на наступну сесію для прийняття рішення про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад та делегування представника (представників) до спільної робочої групи або про відмову в наданні згоди».

Ось у чому й суть конфлікту в Іванівці: «ахтивисти» вважають, що опитування, проведене півтора року назад в Іванівці, Барашах та Давидівці, можна вважати тим громадським обговоренням, яке потрібне під час прийняття даного рішення про надання згоди на створення Березівської ОТГ. Але це не так.


Торішнє опитування

І тут правда на стороні Іванівського сільського голови Лариси Кузовкової: те опитування проводилося до іншого рішення (хай і за таким же змістом), а зараз, щоб дотриматися букви закону, потрібно знову проводити громадське обговорення пропозиції березівців. Це – однозначно, якщо дотримуватися букви закону. Той, хто пропонує інше – або зовсім недолугий в існуючому законодавстві і справі державного управління та місцевого самоврядування, або просто провокатор чи шахрай.

У цьому питанні потрібно включати не свої бажання, а розум і логіку. Оскільки порушення визначеної законом процедури є підставою для визнання судом чи прокуратурою даного рішення неправочинним і його відміни.

Чому так діють місцеві активісти, дещо пояснює під час прямого ефіру на «Житомирській хвилі» одна з них – вчителька історії місцевої школи Олена Цимбалюк: «Ми дуже обмежені в терміні. Може статися так, що 1 січня 2020 року ми можемо прокинутися в ОТГ, в якій не хоче наша громада…»

Що тут скажеш? По-перше. Як кажуть в народі, поспішати тут не варто. Навіть якщо хтось не вписуєтеся у терміни, які собі встановив, то це не дає йому права порушувати процедуру, визначену законом. Тобто свідомо порушувати його, стаючи на злочинний шлях з відповідним покаранням за це.

По-друге, в опитуванні надано змогу визначитися лише 1555 жителям сільради з понад п’яти тисяч. Тобто абсолютна більшість громадян була позбавлена права голосу.

По-третє, в опитуванні немає й можливості висловитися за створення ОТГ з центром в Іванівці. І якби там була така можливість, то результати були б зовсім інші – на користь власного села. Тобто те опитування – це відверта маніпуляція громадською думкою.

По-четверте, дуже сумнівним є аргумент пані Цимбалюк на радіоефірі про те, що повторного опитування робити не потрібно, оскільки, за опитуванням вже депутатів (це вже іванівська новація – опитування про опитування) думка мешканців нібито «суттєво не змінилася» (?!)

Варто зазначити, що те опитування проводилося у травні 2018 року – у період розквіту антинародного кривавого режиму Порошенка, який і був ініціатором знищення сільрад та створення різних «резервацій» - щоб легше було дорватися до годівниці влади на другий термін.

Після того пройшло двоє виборів, на яких народ рішуче змів владу мерзотників на звалище історії. І після цього казати, що у настроях людей нічого не змінилося? Таке може допустити лише особа, абсолютно відірвана від нашого сірого життя, або людина, яка виконує чиєсь замовлення.

А щодо «обмежених термінів», то слід зазначити, що «потяг» «Іванівської громади» вже пішов. Вони вже спізнилися. Враховуючи всі процедурні моменти з прийняттям рішень іншими сільрадами, проходження процедур в ОДА та облраді, а затим в уряді та ЦВК – вони НІЯК не встигнуть до нового року «зліпити» ОТГ і «влізти» у державний бюджет на 2020 рік.

Тому активісти з «Іванівської громади» можуть хоч гопки скакати, але раніше ніж до місцевих виборів, що відбудуться у жовтні наступного року, вони не досягнуть своєї (чи того, хто за ними стоїть) цілі. А там ще буде видно, чи взагалі не прикриють цю «децентралізацію», бо це дійсно «міна», яка може вибухнути і змести й цих «реформаторів».
Коли припиниться “терор” проти влади в Іванівці?
Коли припиниться “терор” проти влади в Іванівці?

При цьому варто взяти до уваги й те, що іванівські активісти, підсовуючи депутатам сільради те сумнозвісне опитування півторарічної давності, замовчують про те, що воно було проведене з приводу невизначеного чітко Об’єднання-ПРИЄДНАННЯ до Березівської ОТГ, якої ще навіть не існувало, а зараз мова йде про конкретне ОБ’ЄДНАННЯ. І це юридично і процедурно зовсім інші речі. Це ще один аргумент, щоб сховати його в архів і не використовувати для маніпуляції свідомістю земляків та не тиснути на депутатський корпус.

Це – що стосується «опитування», з яким активісти носяться, як один персонаж з писаною торбою.

Але ще раз варто наголосити, що до нинішнього створення Березівської ОТГ воно НІЯКОГО ЮРИДИЧНОГО ВІДНОШЕННЯ не має. До речі, як проводилося обговорення даної ініціативи ще у селах Березівської сільради, редакція інформації також не має.

Щоб законодавчо правильно обговорити пропозицію березівців, іванівські депутати мають прийняти рішення, яким чином буде обговорюватися пропозиція з Березівки і протягом 30 днів обговорити її. Лише після цього її можна розглядати на сесії сільради. Якщо ж активісти «Іванівської громади» хочуть провести громадське обговорення пропозиції березівців методом опитування, то, перш за все, вони повинні звернутися до депутатів, які на сесії сільради мають затвердити текст питання та визначити виконавців і строк його проведення.


Тиск на іванівську сільраду


Проте не лише у цьому проявляється грубе порушення іванівськими активістами існуючого законодавства. Своїми діями, своїми закликами на сесіях «Ярик, давай!», використовуючи по відношенню до депутатів та посадових осіб тиск, образи та матюки, вони підлягають покаранню згідно відповідних статей Кримінального кодексу. Варто лише іванівським депутатам та посадовцям подати відповідну заяву до поліції.

Це ще раз показує, у яких умовах працює іванівська влада. Так вести себе по відношенню до жінок можуть лише особи, які не мають чоловічої гідності. І ніякі АТО не дають їм права образливого ставлення до жінок, тим більше, якщо це посадові особи. Навіть гидко писати про їхні «витвори». Це ще є одним свідченням того, якими є «герої», вирощені минулою владою мерзотників на чолі з Порошенком.

І, виходячи з нинішньої ситуації, дільничний інспектор поліції має бути присутнім на кожній сесії Іванівської сільради. За його відсутності райвідділ поліції має надіслати інших працівників, які б забезпечили нормальну роботу органу місцевого самоврядування.
Коли припиниться “терор” проти влади в Іванівці?

Продовжуючи хронологію останнього протистояння в Іванівці варто зазначити, що на звернення депутатів від 30 жовтня, позачергову сесію Іванівської сільради було проведено вже 1 листопада.

На ній мали прийняти юридично правильне рішення про вивчення пропозиції щодо створення Березівської ОТГ, а також про його обговорення протягом 30 днів. Але, як сказала потім Іванівський сільський голова Л. Кузовкова, рішення не було прийнято через брак голосів.

Та вже 13 листопада частина депутатів знову надала поштовх розгляду цього питання – звернення підписали: С. Кондратюк, А. Савчук, О.О. Горностай, О.П. Горностай, О. Панченко, О. Цимбалюк.

Позачергову сесію було проведено 15 листопада. На ній були присутні 10 з 14 депутатів. Атмосфера була також нервовою: крики, лайки, образи. Проте всі 10 депутатів проголосували за таке рішення: «Розглянувши пропозицію Березівського сільського голови та беручи до уваги опитування жителів Іванівської громади від 18.05.2018 року, які такі, що суттєво не змінилися на день прийняття рішення… сільська рада вирішила надати згоду на добровільне об’єднання сіл Іванівської, Березівської, Садківської, Заможненської сільрад у Березівську територіальну громаду з адміністративним центром у селі Березівка».

І сільський голова Л.Кузовкова підписала це рішення, хоча мала накласти «вето» на нього, тим більше, що публічно вона визнає, що дане рішення протирічить існуючому закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад». І ось чому.

1. До Іванівської сільради було направлено РІШЕННЯ Березівської сільради щодо надання згоди на створення ОТГ, але не надіслано ПРОПОЗИЦІЇ, як того вимагає п.1 ст.6 закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад». І навіть у тому ж рішенні березівських депутатів відсутня інформація – хто є ІНІЦІАТОРОМ цього процесу – згідно ст.5 закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

2. У рішенні іванівців від 15.11.2019 р. надано згоду на «добровільне» об’єднання в «Березівську територіальну громаду», де пропущено слово «об’єднану», тому воно до створюваної березівцями ОТГ юридично не має.

3. Згідно п.2 ст.6 закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» на цьому етапі делегування до спільної робочої групи не відбувається. Бо закон зазначає, що лише сільський голова, який ініціював об’єднання, приймає рішення про утворення спільної робочої групи.

Це – знову ж таки є порушенням процедури об’єднання.

4. Відсутнє рішення на проведення громадського обговорення протягом 30 днів.

Тобто рішення Іванівської сільради легко оскаржується в суді і спростовується: або зараз, або після створення ОТГ, що зробить ситуацію ще більш заплутаною. Тим більше, якщо депутати та сільський голова засвідчать, що дане рішення приймалося під сильним морально-психологічним тиском.

Що ж стосується останнього, то психологічну атмосферу, що існує на засіданні Іванівської сільради останнім часом, яскраво демонструє відвертий і публічний «терор» по відношенню до посадовців та органу місцевого самоврядування, що продемонстрував місцевий активіст Ярослав Ходаківський. Він і на інших пленарних засіданнях, за підтримки тих активістів з ГО «Іванівська громада», демонстрував неповагу (це ще м’яко кажучи) до депутатів та сільського голови, а на засіданні 19 листопада, коли йому не сподобалося ставлення депутатів до одного з питань, просто підійшов до президії сесії і ударом ноги розтрощив стола!


Що ж далі?


Ось такі реалії нинішнього сільського життя в Іванівці. Місцевий активіст не лише грубо порушив законодавство, за що має понести відповідальність згідно відповідних статей Карного кодексу, а й переступив кодекс чоловічої етики – бо ж за тим столом сиділи три жінки. Це ще раз демонструє, які люди рвуться до місцевої влади. Порядний чоловік після цього цьому «ахтивисту» руки не подасть.

Активісти ГО «Іванівська громада» вже заявили, що новоявлений «терорист» «не їхній», хоча всіляко провокували його на протиправні дії своїми вигуками «Ярик, давай!».

Зараз районний відділ поліції веде перевірку цього ганебного факту. І громадськість вимагає надати йому найсуворішу оцінку.

То ж іванівські активісти надто зарано відзначають перемогу. Те, що вони накоїли, ще «аукнеться» їм - безсумнівно. Кажуть, що вже Соколовський масив, що розташований на території Іванівської сільради, вже готує позов до адміністративного суду. Як розвиватимуться події побачимо. Тим більше, що ще своє ставлення до всього цього мають висловити й депутати Василівської, Заможненської та Садківської сільрад.

Цікаво, з якими очима їхні голови пропонуватимуть депутатам знову «товкти воду в ступі» в проекті, що є наскрізь провальним, і всі їхні попередні спроби взяти участь у ньому завершилися крахом?


Радіоефір

Варто зазначити, що відразу після «рішення» про надання згоди частиною іванівських депутатів на об’єднання в Березівську ОТГ, на одній з місцевих радіостанцій відбувся прямий ефір, де й розглядалося дане питання. У ньому взяли участь Березівський сільський голова С.Чернуха, голова ГО «Іванівська громада» С.Денисюк та місцева активістка, вчитель історії іванівської школи О.Цимбалюк.
Коли припиниться “терор” проти влади в Іванівці?

Довго вони «мурижили» ефір, проте ЖОДНОГО важливого аргументу щодо створення Березівської ОТГ так і не назвали. Звучали загальні фрази про «можливість покращити ситуацію», але хоча б одного економічного проекта, що суттєво б наповнював бюджет майбутньої громади, оприлюднено не було. Відповідну недовіру до ефірної «трійці» висловлювали й дозвонювачі в студію. А активістка О.Цимбалюк значну частину часу чомусь просто насміхалася над словами своїх співрозмовників. Їй чомусь було весело. Мабуть, і життя у новостворюваному об’єднанні, за яке вона агітує, буде дуже веселим?


Сумніви щодо березівської ОТГ

На завершення даної публікації варто спрогнозувати: а якою ж буде Березівська ОТГ, якщо її вдасться створити - чисто теоретично?

Під час розмови з представником редакції газети «Сільське життя» Березівський сільський голова Сергій Чернуха показав фінансові розрахунки «спроможності» майбутньої Березівської ОТГ, що підготовлені у Житомирській РДА.

Не будемо зосереджувати увагу на тому, що участь райдержадміністрації у цьому процесі взагалі не передбачена, і якщо хтось з її працівників робив ті підрахунки, то він грубо порушував законодавство України та ст. 19 нашої Конституції. Розібратися у цьому – це завдання наших «доблесних» «реформованих» «правоохоронців», з яких, на жаль, користі, як з козла молока.

Але давайте подивимося на той «перл», що видав фінансист з районної влади. Виявляється, що після об’єднання Березівської, Іванівської, Василівської, Заможненської та Садківської сільрад їхній річний бюджет становитиме аж … 36 мільйонів (?!). Хоча реалії тієї ж наведеної вище Мартинівської громади, що також об’єднала «бідні» села, оптимізму у такі прогнози не додає.

Та й навіть не на це варто звернути особливу увагу, а на те, що нібито річний бюджет новостворюваної громади буде з ПРОФІЦИТОМ у шість мільйонів(?!). І це при тих проблемах, які зараз існують у цих сільрадах, і які їхні мешканці сподіватимуться вирішити у новому статусі – в ОТГ? А сільський голова С.Чернуха в телесюжеті про останні події в Іванівці взагалі назвав профіцит бюджету майбутньої ОТГ аж у 12 мільйонів! Хто більше?

Якщо б річний бюджет майбутньої сільради у 36 мільйонів приймався у цінах двадцятирічної давнини, коли долар був по 4 гривні та будівельні розцінки у сотні разів меншими, то це було б реальним. А зараз, коли, наприклад, будівництво нової школи у Луках обходиться у більшу суму, ніж річний бюджет «березівського дива» – підрахунки райдержадміністрації викликають великі сумніви.

Та на одну заміну наскрізь проржавілих труб 15-кілометрової водогінної мережі у Березівці потрібно купу грошей. Чи відразу після зміни вивісок на будівлі сільради у кранах березівців замість іржі автоматично потече вода «Баржомі» чи «Моршинська»?

І якщо «столицею» стане Березівка, то де розмістити ту армаду чиновників, яких потрібно найняти за методичними рекомендаціями «реформаторів» з Києва та їхніх господарів з-за кордону? Помешкань березівської сільради для створення двох десятків відділів та служб з відповідною кількістю посадовців цього замало?

То ж, знищуючи свої сільради сільські голови, у передвиборчій програмі кожного з яких знищення своїх сільрад не передбачалося, втягують свої громади у довгостроковий період невизначеності та хаосу, який виник свого часу після ліквідації колгоспів. І цей організований процес, без сумніву, керується чиєюсь твердою та щедрою рукою – комусь на користь. Перш за все, тому, хто хоче отримати контроль над землями навколо пожвавленої міжнародної траси? Та чи на користь цей черговий «березівський проект» знедоленим і зневіреним, багато разів обдуреним селянам – беруть сумніви…

І взагалі - назвіть хоча б одну успішну реформу в Україні за роки “незалежності”?

Про подальший розвиток подій у наступних номерах газети «Сільське життя». Будьте з нами. Передплата на 2020 рік – триває!

Богдан СТРІХА
Під час підготовки матеріалу використана й інформація з Фейсбуку.


Коли припиниться “терор” проти влади в Іванівці?

Ось так розтрощив стіл президії пленарного засідання сесії Іванівської сільради, за яким сиділи три жінки, активіст і “герой АТО”19 листопада 2019 року ... dle
Вернуться назад