Сільске життя > Друк > Радянська медицина поборола дифтерію, а українська “євроінтеграція” її відродила
Сільске життя > Головна, Новини > Радянська медицина поборола дифтерію, а українська “євроінтеграція” її відродила

Радянська медицина поборола дифтерію, а українська “євроінтеграція” її відродила


8-11-2019, 08:39. Автор: ivanovskiy2013
Радянська медицина поборола дифтерію,  а українська “євроінтеграція” її відродила
Україну сколихнули новини про розповсюдження такого інфекційного захворювання, як дифтерія. В столиці було зафіксовано 2 випадки захворювання (школяр та жінка, в якої трьох здорових дітей відвезли до родичів у Житомирську область), в той час як в Ужгороді - аж 15 випадків (проте захворювання тут розповсюдилось через невакцинованих іноземних студентів).

Нагадаємо, що дифтерія - це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом та призводить до запалення переважно слизових оболонок ротоглотки, загальною інтоксикацією й ураженням серцево-судинної та нервової систем.

Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і попередити розвиток небезпечних ускладнень вакцинація дітей, згідно з Календарем профілактичних щеплень, і ревакцинація дорослих (кожні 10 років).

Станом на 29 жовтня ситуація в Житомирі та області залишається стабільною - жодних випадків захворювання зафіксовано не було, забезпечення вакцинами в необхідній кількості є:

- 52750 доз вакцини АКДП (вакцини з кашлюковим компонентом для дітей);

- 6600 доз АДП (вакцини з анатоксином дифтерійно-правцевим для дітей);

- 66500 доз АДП-М (вакцини з анатоксином дифтерійно-правцевим зі зменшеним вмістом антигену дітям після 16 років та дорослим).

Про це повідомляє заступник начальника відділу мобілізаційної роботи та спеціальних питань управління охорони здоров'я ОДА Сергій Березовський.

В Житомирі кожен може зробити вакцинацію, адже за словами заступниці Житомирського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Марії Місюрової всі амбулаторії міста забезпечені вакцинами: "Всі амбулаторії Житомира вакцинами для дітей і для дорослих забезпечені в повному обсязі".

Нагадаємо, що вакцинація проводиться безоплатно.
dle
Вернуться назад