Сільске життя > Друк > Іванівська школа у центрі уваги громади
Сільске життя > Головна, Новини > Іванівська школа у центрі уваги громади

Іванівська школа у центрі уваги громади


7-10-2018, 08:05. Автор: ivanovskiy2013
Іванівська школа у центрі уваги громади
-У народі кажуть, що письменник живе в своїх книжках, скульптор - у створених ним скульптурах, а вчитель - в думках і справах своїх учнів. Тож, вчителі Іванівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів намагаються, щоб її їхні учні згадували з почуттям вдячності, тому що саме від самовідданої праці людини, її невичерпної енергії, громадської активності залежить майбутнє нашого народу, - каже директор школи Наталія Миколаївна Палій. І ділиться з нами своїм рецептом "освітянського щастя" - напередодні Дня вчителя.

Приміська школа в Іванівці налічує 154 учні. У початковій ланці тут навчається 74 школяри, трохи менше в основній - 68 дітей, і найменше їх у старшій - 12 учнів (бо частина з них пішла навчатися в інші заклади освіти після 9 класу).

З огляду на те, що багато жителів села працюють саме в Житомирі, то й діти, батьки яких, їдучи на роботу до міста, забирають із собою, - навчаються в міських школах. Це пояснюється тим, що навантаження вчителя-вихователя групи продовженого дня в селі лише на 0,5 ставки, і працює група з 12:30 і тільки до 15:30. Тож батьки змушені шукати вихід із ситуації і знаходять його саме в місті.

Хоча приміщення школи, яке веде свій життєвий відлік ще з 1924 року, - розраховане на багато більше учнів, і при потребі могло б уміщати до 250 дітей. Проте, директор школи не сумує з цього приводу, бо находить тут свої "плюси". "При такому кількісному навантаженні наші педагоги мають можливість приділяти більше уваги кожному учню", - пояснює Наталія Палій.

Педагогічний колектив тут нараховує 23 вчителя, з яких 5 мають звання "старший вчитель", 10 спеціалістів "вищої категорії", по 4 - І і ІІ категорії та 5 спеціалістів.

- При такому кадровому забезпеченні наша школа надає хороші знання учням, і це ми бачимо по результатах вступу наших випускників у вищі навчальні заклади, - каже директор і додає, що цього року школу закінчило 6 одинадцятикласників, половина з яких вступила на "бюджет", (один з них навіть виїхав на навчання до сусідньої Польщі). Схожа ситуація і з дев'ятикласниками. З 11 учнів, які пішли після основної школи, - половина теж навчається за бюджетні кошти.

З радістю Наталія Миколаївна відзначає і той факт, що цьогоріч у перший клас (нову українську школу) прийшло 22 учні, а це наполовину більше, ніж минулого року. Щоправда бідкається, мовляв, нові правила навчання держава ввела, але повноцінно забезпечити усім необхідним поки що не встигла. Тож тут шукають усіх можливостей, аби максимально наблизити умови навчання першокласників до тих критеріїв, які задало Міністерство освіти та науки. Для цього звертаються до спонсорів та меценатів. Йдуть на зустріч директорові і батьки.

Так, улітку, на прохання директора відгукнувся народний депутат України Віктор Развадовський і подарував у перший клас телевізор. До нього директор додала і ноутбук, який теж трохи раніше був виділений для школи за сприяння того ж таки депутата.

Підтримує свою школу й Іванівська сільська рада. "Ми твердо стоїмо на тому, що діти - це наше майбутнє, і що ми закладемо у них змалечку, те й будемо "пожинати" згодом. Тож, великої уваги ми приділяємо школі. Для цього намагаємося вчасно реагувати на усі прохання про допомогу від директора школи Наталії Миколаївни", - розповідає очільниця Іванівської громади Лариса Олексіївна Кузовкова.

Підтвердженням цих слів є сьогодні ті справи, які були зроблені за кошти бюджету Іванівської сільської ради. А це і облаштування свого часу внутрішнього санвузла, на який було виділено біля 100 тис. грн., і поточні ремонти. Минулого року 15 тис. грн. було спрямовано на ремонт коридору в початковій школі, а цього року ще 28 тис. грн. виділено на встановлення вхідної групи енергозберігаючих дверей у три навчальні корпуси. Нині пропозиція щодо їх закупівлі виставлена на "Прозоро", і проходить тендерну процедуру. До морозів, сподівається Л.Кузовкова, двері будуть замінені. Не забуває сільська рада і про свята, а ще щороку до першого вересня першокласникам традиційно дарують символічні подарунки.

У школі створені усі умови як для навчання, так і для всебічного розвитку дітей. Поряд з навчанням учні мають змогу займатися в різних гуртках: спортивному - волейбол (кер. Інесса Віталіївна Ващенко), "Умілі руки" (кер. Ольга Андріївна Кузнєцова), "Вартові Вітчизни" (кер. вчитель історії та захисту Вітчизни - Михайло Павлович Мельник) та хоровий гурток під керівництвом вчителя музичного мистецтва Анастасії Анатолівни Бурківської. Відтак школярі є учасниками військово-патріотичних, спортивних ігор, а представники вокально-хорового гуртка - постійні конкурсанти оглядів художньої самодіяльності району.

Під керівництвом вчителів учні займаються науково-дослідною роботою, беруть участь у Всеукраїнських учнівських конкурсах Малої академії наук в районному і обласному етапах та займають призові місця.

Також діти змагаються в міжнародних конкурсах - "Колосок", "Лелека", "Левеня", "Кенгуру", "Геліантус", "Кришталева сова", "Олімпус", "Соняшник", та багато інших.

Власне, і самі вчителі теж у постійному творчому пошуку, і також є учасниками міжнародних міждисциплінарних наукових і мистецьких конкурсів. Велика увага приділяється видавничій діяльності, написанню вчителями статей, методичних розробок, виховних заходів, які публікуються в фахових газетах та журналах.

Не менше уваги приділяється і виховній роботі. Педагогічний колектив працює над загальношкільною виховною проблемою "Духовні орієнтири в освіті, як засіб національно-патріотичного виховання учнівської молоді".

Не менш важливо, що, знаходячись більшу частину дня в школі, учні мають змогу тут і харчуватися. Шкільну їдальню очолює кухар, колишня випускниця цієї ж школи - Олена Станіславівна Протесюк, яка свого часу закінчила училище, здобула професію кухаря і відтоді працює в школі.

Безкоштовним харчуванням забезпечені усі 74 дитини початкової ланки та діти пільгових категорій.

За батьківські кошти за бажанням харчуються й усі інші школярі: хто гарячими сніданками, а хто просто купує чай з булочками, які, до речі, випікаються тут же, в їдальні.

Дивлячись на роботу педагогічного колективу Іванівської школи, розумієш, що тут працюють виключно враховуючи усі принципи педагогіки. Адже саме так можна забезпечити повноцінний навчальний процес, запалити у дітях вогник інтересу до навчання і виховати справжню людину.

Саме тому, у директора Іванівської школи Наталії Палій, яка працює тут з 1988 року, а з 2011-го очолює педагогічний колектив, є свій освітянський рецепт, яким вона завжди ділиться з молодими колегами і своїм колективом: аби плідно працювати з дітьми ви повинні взяти чашу терпіння, налити туди повне серце любові, вкинути дві пригорщі щедрості, хлюпнути гумору, посипати добром і додати якомога більше віри - і все те добре перемішати. Потім намазати на шматок відпущеного їм життя і пропонувати всім, кого зустрінуть на своєму шляху.

Напередодні професійного свята Наталія Миколаївна щиро вітає усіх освітян Житомирського району та ввірений їй колектив, зі святом. І бажає усім міцного здоров'я, терпіння, і серце сповнене любові до дітей та справи свого життя.

Іванівська школа у центрі уваги громади
Іванівська школа у центрі уваги громади
Іванівська школа у центрі уваги громади
Іванівська школа у центрі уваги громади
Іванівська школа у центрі уваги громади
Іванівська школа у центрі уваги громади
Іванівська школа у центрі уваги громади
Іванівська школа у центрі уваги громади
Іванівська школа у центрі уваги громади
Іванівська школа у центрі уваги громади
Іванівська школа у центрі уваги громади
Іванівська школа у центрі уваги громади


Альона Денисюк
dle
Вернуться назад