Сільске життя > Друк > Хто “висватає” Іванівку?
Сільске життя > Головна > Хто “висватає” Іванівку?

Хто “висватає” Іванівку?


28-05-2018, 15:23. Автор: ivanovskiy2013
Хто “висватає” Іванівку?
19 квітня Іванівський сільський голова Лариса Кузовкова отримала листа від Житомирського міського голови Сергія Сухомлина з пропозицією щодо ініціювання добровільного об’єднання (приєднання) територіальних громад з метою створення нової адміністративно-територіальної одиниці - Житомирської міської ОТГ з центром у місті Житомир. Тобто фактично вірними служаками режиму Порошенка (в тому числі й у справі перейменування вулиць іменами нацистських злочинців) пропонується реалізувати план американських господарів щодо знищення українського села - зокрема, чотирьох сіл Іванівської сільради, а саму сільраду просто знищити, щоб надати можливість житомирським бізнесменам при владі “ефективно” використати прилеглі до обласного центру землі.

Тут варто зазначити, що це не перша спроба “захомутати” Іванівку. Перший раз місцеві “реформатори” намагалися знищити Іванівську сільраду у 2015 році, це коли за невідомого до цих пір авторства було створено перспективний план чотирьох ОТГ замість 30 сільрад та однієї селищної ради.

Наступного року довго “мусолився” варіант створення “резервації” з сільрад західного та північного напрямку району. Минулоріч на цій території виникли Оліївська та Глибочицька ОТГ. Цього року районна та обласна влада, щоб “гнати цифру” перемог у цій “реформі”, “пробивала” справу створення ОТГ у складі сіл ще “не почивших в Бозі” Заможненської, Василівської, Березівської, Садківської та Іванівської сільрад. Іванівка була непроти, але хотіла, щоб адмінцентр майбутньої ОТГ був саме у них. Цьому противилася Березівка. В результаті, піддавшись на вмовляння чи погрози (чи отримавши вигідні пропозиції для себе особисто?) четверо сільських голів (дехто з яких показав себе незграбним очільником громади і скористався нібито “невідворотнім” “добровільним” приєднанням до інших сільрад, щоб прикрити свою незграбність) все ж здали нинішній владі свої сільради і погодилися створити ОТГ з центром у Березівці.

Хоча під час виборів ніхто з них цього не обіцяв.

Проте й тут діяли вони мляво - дана пропозиція не “визріла” до сесії облради і 31 травня розглядатися там не буде. Тому керівництво Житомирської міськради, “профукавши” ласі шматочки земель, що були впритул до Житомира на територіях колишніх Зарічанської, Станишівської, Тетерівської, Оліївської, Кам’янської та Глибочицької сільрад, вирішило приєднати хоча б те, що залишилося: землі Левківської, Вересівської та Іванівської сільрад.

Левків зажди був і залишається категорично проти приєднання до обласного центру і вбачає своє майбутнє життя “на вільних хлібах”. Тому залишаються Вереси і Іванівка. У Вересах, куди також надійшла пропозиція від Сухомлина, громадське обговорення призначене на 10.00 28 травня. А от Іванівка проводила подібні заходи 21 травня і саме туди ринулися агітатори Сухомлина. Вони ні в чому не переконали, зокрема, мешканців Іванівки та Барашівки. Більше того, ще й зганьбилися на неправомірному використанні автобуса, що зафіксувала протоколом поліція, викликана місцевими активістами.

На ті громадські обговорення Іванівський сільський голова Л.Кузовкова запросила й представників Центру реформ, й Березівського та Садківського голів, а також очільника Оліївської ОТГ М.Скока. Тобто надала можливість висловитися прихильникам чотирьох можливих варіантів розвитку іванівської громади: залишитися у нинішньому статусі (бо без згоди громади її ніхто насильно ні до кого не приєднає, хоч і погрожують - “беруть на понт”) або приєднатися до Березівки, Оліївки чи Житомира.

У результаті палких дискусій до єдиної думки прийти так і не вдалося. Просто відбувся обмін думками. Навіть протокол не вівся. Тому Іванівська сільрада, згідно існуючого законодавства, має визначитися, яким чином вона надасть можливість висловитися своїм жителям з питання ініціювання приєднання до Житомира, а потім воно розглядатиметься на пленарному засіданні сесії сільради.То ж, поки що ініціатива житомирського бізнесмена і мера Сухомлина підтримки серед іванівців не отримала, навіть з неправомірним використанням автобуса. А який вектор свого розвитку вибере Іванівська сільська рада - про це наші читачі дізнаються вчасно.

Будьте з нами. Передплачуйте “Сільське життя” на друге півріччя 2018 року.

Богдан Стріха
dle
Вернуться назад