Сільске життя > Друк > Житомирська райрада забезпечує сталий розвиток району
Сільске життя > Головна, Новини > Житомирська райрада забезпечує сталий розвиток району

Житомирська райрада забезпечує сталий розвиток району


15-04-2018, 13:48. Автор: ivanovskiy2013
Житомирська райрада забезпечує сталий розвиток району
Житомирська районна рада сьомого скликання працює з 2015 року, коли до її складу було обрано 36 депутатів з партійними списками. Редакція газети "Сільське життя" вже 78 років розповідає читачам про діяльність "районного парламенту". Днями голова Житомирської районної ради Сергій Крутій розповів нашому кореспонденту про те, чим живе нинішній склад райради, на чому зосереджена увага депутатів та виконавчого апарату, про плани на майбутнє.

-Сергію Григоровичу, яким був для Житомирської районної ради 2017 рік?


-Минулий рік для районної ради був насичений різноманітними подіями, заходами та рішеннями. Не все задумане вдалося реалізувати, але це ще один рік набутого досвіду та професійного росту.

Щодо діяльності районної ради у 2017 році, то не знаю, навіть, з чого і почати, бо зроблено багато, дякуючи усім причетним до цього: і районним депутатам, і сільським та селищним радам і їх головам, і райдержадміністрації, і ініціативній громадськості, яка бере активну участь у житті наших громад та рад.
Упродовж минулого року відбулося 7 пленарних засідань райради, на яких розглянуто майже триста питань порядку денного та прийнято 257 рішень; відбулося 31 засідання постійних комісій, де розглянуто 430 питань (найбільше засідань, дев'ять, відбулося у бюджетній комісії, а відповідно і розглянуто найбільше питань - 177). Прийнято 18 нових програм. Проведено 10 засідань робочої групи з питань використання комунального майна, розглянуто 43 питання орендних відносин. Проводилися також семінари, наради, навчання депутатів та посадових осіб районної, сільських і селищної рад, засідання тимчасових контрольних комісій районної ради тощо. Зазнав змін і склад депутатського корпусу - три депутати перейшли до сільських об'єднаних територіальних громад (Станишівської, Оліївської та Глибочицької), у результаті чого у районній раді відбулося їх заміщення. Як і у 2016 році, у районній раді працювало п'ять постійних комісій та вісім депутатських фракцій і одне міжфракційне об'єднання жінок.

Приємно зазначити, що бюджет 2017 року був не лише "бюджетом проїдання", а й бюджетом розвитку. Ми дуже вдячні усім платникам податків за вчасно та у повному обсязі сплачені ними фіскальні зобов'язання. Завдяки сумлінним платникам податків, зокрема, найбільшим бюджетоутворюючим підприємствам району, якими у 2017 році були ТОВ "Кромберг енд Шуберт (вже у цьому, 2018, році він сплачуватиме свої податки до Оліївської ОТГ), ТОВ "Житомиртепломаш" та Державні підприємства "Житомирський бронетанковий завод" і "Житомирське лісове господарство", яке, до речі, очолює наш депутат Руслан Карчевський, вдалося забезпечити не лише безперебійну роботу бюджетних закладів та установ (виплата заробітної плати, оплата комунальних та інших вкрай необхідних послуг), а й спрямовувати кошти на їх матеріально-технічне забезпечення, надавати фінансову підтримку як комунальним підприємствам району, так і на конкурсній основі сільськогосподарським товаровиробникам району, а також матеріальну допомогу жителям району на лікування, у зв'язку з втратою майна внаслідок пожеж та через скрутне матеріальне становище.

Так, депутатами надано матеріальних допомог на загальну суму 1 млн. 700 тис. грн.; за зверненнями учасників бойових дій на дітей виплачено 101 тис. грн. За депутатськими квотами у 2017 році близько 7 млн. грн. спрямовано на розвиток об'єктів соціально-культурної сфери сільських та селищної рад (проведення поточних та капітальних ремонтів клубних закладів, закладів дошкільної освіти, а також покращення їх матеріально-технічної бази), забезпечення розвитку мережі інтернет у їх виборчих округах, ремонт доріг; майже 4 млн. грн. виділено відділу освіти райдержадміністрації для покращення матеріально-технічної бази та проведення різного виду ремонтів у школах та гімназіях району; понад 8 млн. - на ремонти медичних закладів та придбання обладнання. Більше 40 млн. грн. освоєно на роботи з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання комунальних, загального користування місцевого та державного значення автомобільних доріг у районі. За районними програмами за рахунок районного бюджету надано кошти на, так звані, "теплі кредити" 109 жителям району; оздоровлено майже три тисячі дітей шкільного віку; 200,0 тис. грн. виплачено сім'ям на лікування та харчування дітей, що страждають на орфанні (рідкісні) захворювання; майже 120 тис. грн - на соціальну підтримку сім'ям з онкохворими дітьми; на лікування та медичну реабілітацію учасників бойових дій на умовах співфінансування з обласним бюджетом з районного бюджету спрямовано 88 тис. грн. Також кошти спрямовувалися на відшкодування перевізникам за перевезення пільгових категорій громадян автомобільним транспортом та на оплату інших пільг.

У адмінбудівлі районної ради за депутатські кошти на знак поваги до подвигу та героїчної самовіддачі наших загиблих земляків-атовців встановлено меморіальну Дошку пам'яті загиблим, а у селищі Новогуйвинське на честь ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи Житомирського району збудовано пам'ятник "Тим, кому завдячуємо життям".

Районні депутати також беруть активну участь у спортивному та культурному житті району не лише надаючи їм фінансову підтримку, але й безпосередньо беруть участь у цих заходах як їх учасники. Так, депутати райради у складі обласної команди взяли участь у VІ-ій Всеукраїнській спартакіаді серед депутатів всіх рівнів рад, де посіли загальнокомандне 3 місце. Депутати та працівники органів місцевого самоврядування є активними учасниками районних та обласних спортивних змагань, фестивалів народної творчості, демонструючи свої здібності та захищаючи честь району на спортивній та мистецькій аренах.

-Які рішення районної ради останнім часом найбільше вплинули на соціально-економічний розвиток району?


- Завдяки виділеним із районного бюджету коштам переведено Головенківську та Озерянківську школи з газопостачання на опалення твердим паливом, встановлено твердопаливні котли у фельдшерському пункті с.Волиця, фельдшерсько-акушерському пункті с. Пряжів та в амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Сінгури. На принципах співфінансування районної ради та сільських рад придбано для закладів первинної ланки медицини три автомобілі (для Високопічської, Вересівської та Оліївської амбулаторій загальної практики сімейної медицини), а також автобус для відділу культури і туризму райдержадміністрації.

Проведено капітальні ремонти амбулаторій в селах Вереси та Левків, придбано та встановлено дві модульні споруди для розміщення ФАПу в селі Глибочок та ФП у селі Іванківці. У більшості медзакладів району проведено поточні ремонти, замінені лічильники обліку споживання газу у селах Василівка, Глибочиця, Сінгури, Гуйва, Скоморохи. Придбано оновлене обладнання: електрокардіографи, сумки-укладки сімейного лікаря та медсестри, фізіотерапевтичні апарати, апарат для ультразвукової терапії, стерилізатор, холодильники, опромінювачі бактерицидні, тонометри, небулайзер, пульсоксиметри, кушетки та ліжка медичні, комп'ютерна та оргтехніка, пральні машини. За кошти, виділені у 2017 році з районного бюджету та субвенцій сільських рад, оснащені сучасним обладнанням відділи Центральної районної лікарні: біохімічним автоматичним аналізатором - клініко-діагностична лабораторія, ультразвуковою діагностичною системою TOSHIBА, допоміжним обладнанням для лапароскопічної стійки - хірургічне відділення, функціональними ліжками - неврологічне відділення, закуплено колоноскоп, фіброгастроскоп, апарати штучної вентиляції легень, тощо, що дасть змогу виявляти та діагностувати важкі захворювання на ранніх стадіях та надавати вчасну медичну допомогу жителям нашого району.

Значні кошти було спрямовано й на капітальні ремонти лікувально-діагностичних та допоміжних приміщень лікарні з метою осучаснення її зовнішнього вигляду та створення комфортних умов перебування пацієнтів. У листопаді минулого року за рішенням районної ради у райлікарні відкрито відділення травматології, яке до цього не було окремим, а входило до структури іншого відділення. У минулому році відбулося призначення головного лікаря комунальної установи районної ради "Центральна районна лікарня", яким став депутат обласної ради Собко Т.Д., а відповідно уже зараз бачимо певні позитивні результати: закуповується обладнання, яке вкрай необхідне для наших жителів, відбувається притік кваліфікованих кадрів у цю лікарню - і це все заради наших людей - щоб наші сільські мешканці могли отримувати кваліфіковану медичну допомогу.

Відкрито чотири нові групи у дитячих садках, розпочато реконструкцію будівель під ДНЗ у Вертокиївці та Миролюбівці, створено Інклюзивно-ресурсний центр Житомирського району, що має статус комунальної установи, у якому будуть займатися та надавати освіту діткам із особливими потребами (з ними будуть працювати психологи, логопеди та інші педагоги зі спеціальною освітою).

Прийняли програму розчищення від забруднень русел річок. На жаль, виділити кошти поки що не змогли, проте питання тримаємо на контролі: перший проект, підготовлений Станишівською сільрадою, уже розглядається екологічними службами та обласною радою на предмет надання фінансування з обласного бюджету.

Упродовж року затверджено п'ятнадцять технічних документацій з нормативної грошової оцінки земель, що надаються в оренду фізичним та юридичним особам, або ж перебувають у них в оренді, - дана документація затверджується з метою визначення розміру орендної плати, а це - збільшення надходжень у бюджети сільських рад.

-А як працюють постійні комісії?

- Постійні депутатські комісії працюють згідно з планом роботи, розглядають питання, що вносяться на розгляд пленарного засідання, заслуховують звіти про виконання районних програм та рішень ради. Приємно відзначити, що практично всі постійні комісії районної ради активно працюють не лише під час підготовки до сесій, а у міжсесійний період, вносять пропозиції до порядків денних сесій, створюють робочі групи, контрольні комісії. Депутати обговорюють різні важливі питання соціального, економічного та культурного розвитку району, тісно співпрацюють із райдержадміністрацією, її структурними підрозділами, а також з іншими органами виконавчої влади.

-Сергію Григоровичу, а яка роль виконавчого апарату в діяльності ради?

- З кожним роком функції та повноваження виконавчого апарату районної ради розширюються, а отже збільшується навантаження на працівників, освоюються нові методи та шляхи вирішення тих чи інших суспільних потреб.

Відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виконавчий апарат ради здійснює організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності ради, її органів, депутатів, сприяє здійсненню радою взаємодії і зв'язків з територіальними громадами, місцевими органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування тощо. Але, крім цього, спеціального для органів місцевого самоврядування, Закону є багато інших законів, постанов уряду та указів Президента України, внутрішніх документів районної ради, згідно яких виконавчий апарат, крім зазначених вище функцій та повноважень, виконує роботу щодо прийняття та розгляду звернень юридичних та фізичних осіб, забезпечення доступу громадськості до публічної інформації, розгляду запитів з даних питань і підготовки відповідних нормативних документів; вживає заходів щодо захисту персональних даних, створення їх баз і розроблення певних положень щодо цього; надає правову, методичну і консультативну допомогу органам місцевого самоврядування району у здійсненні наданих їм повноважень, дотриманні законності в їх діяльності; організовує підготовку та проведення сесій районної ради, розробку та удосконалення поданих іншими суб'єктами проектів рішень і програм та попереднє їх обговорення, доопрацювання у відповідність до чинного законодавства та повноважень районної ради; забезпечує здійснення державної регуляторної політики; організовує особистий прийом громадян та надання первинної правової допомоги; здійснення ведення бухгалтерського обліку та господарської діяльності з питань матеріального та технічного забезпечення роботи ради, утримання адміністративних будівель, забезпечення орендних відносин, нарахування і виплату, відповідно до рішень сесій та звернень депутатів, матеріальних та інших грошових допомог громадянам району; підготовку розпорядчих документів зі сфери діяльності; організацію засідань різних комісій, нарад, семінарів, навчань для депутатів та посадових осіб, надання депутатам практичної допомоги у підготовці звернень, запитів, інших документів та проектів рішень, програм тощо; забезпечує гласність у роботі ради та утворених нею органів; сприяє районній виборчій комісії у здійсненні нею своїх повноважень.

Також виконавчим апаратом здійснюється ряд технічних робіт, таких як: тиражування матеріалів для розгляду депутатами на комісіях та пленарному засіданні, направлення рішень на виконання, оприлюднення документів та їх проектів, а також інформації про діяльність ради в інформаційній мережі Інтернет, здійснення обліку інформації та документів, володільцями та/або розпорядниками яких є районна рада, закупівля товарів, робіт та послуг для забезпечення роботи депутатів та утримання комунального майна; ведення статистичної, кадрової, бухгалтерської та іншої звітності; ведення протоколів сесії, комісій, нарад, інших заходів, тощо.

Для прикладу, загальний документообіг районної ради зростає щороку. За 5 останніх років кількість документів, опрацьованих виконавчим апаратом районної ради, зросла майже у три рази. За 2017 рік до Житомирської районної ради надійшло 938 звернень громадян, що на 66% більше ніж у 2016 році та на дві третини більше ніж у 2015. У 2017 році лише депутатських звернень надійшло 415, що у 5 разів більше у порівнянні з 2016 роком. У вісім разів збільшилося запитів на публічну інформацію, а також у стільки ж разів більше видано розпоряджень з основної діяльності, у двічі більше відправлено звернень від імені районної ради до інших юридичних осіб з тих чи інших питань.

-Пане голово, а які актуальні завдання стоять перед райрадою у 2018 році?

-2018 рік очікується усіма як переломний щодо завершення процесів децентралізації.

Цьогоріч ще три школи району переходять до об'єднаних громад, а відповідно районна рада передає їм право засновництва.

Розпочато активну стадію реформування медицини - сьогодні первинну ланку (ФАПи, фельдшерські пункти, амбулаторії) потрібно адаптувати до нових вимог законодавства, згідно з якими "гроші ходять за пацієнтом". А тому комунальну установу "Центр первинної медико-санітарної допомоги" маємо де-факто реорганізувати у комунальне некомерційне підприємство.

Плануємо продовжувати закупівлю медичного обладнання для районної лікарні, зокрема діагностичного, оскільки, знову повторюся, наші мешканці мають отримувати кваліфіковані медичні послуги та медичну допомогу, яка у певній мірі залежить від правильності поставленого діагнозу та вчасно призначеного і проведеного лікування.

Оскільки спостерігається тенденція до зменшення бюджетних надходжень до районного бюджету, бо частина бюджетоутворюючих підприємств розташована на територіях об'єднаних територіальних громад, а відтак сплачують податки уже безпосередньо в об'єднані громади, то найважливішим у 2018 році є питання розширення бази наповнення районного бюджету. Буде повною районна казна - будуть вирішені усі потреби.

-Якими наразі є відносини райради та райдержадміністрації?

- Районна рада працює із райдержадміністрацією на чолі з Сергієм Микитюком єдиною командою, бо ми вирішуємо спільні завдання, адже саме партнерські відносини, об'єднання й координація зусиль і ресурсів та спільної відповідальності є запорукою важливих позитивних змін у наших громадах і суспільстві загалом.

Свідченням такого конструктиву є те, що ідеї, які йдуть від депутатів, а значить від виборців, виявилися почутими райдержадміністрацією, і навпаки - внесені райдержадміністрацією пропозиції знаходять підтримку у депутатського корпусу.

У 2017 році райдержадміністрацією розроблено та подано на розгляд ради ряд програм з різних сфер діяльності, що дало змогу реалізувати значну кількість проектів, у тому числі і у сфері соціального захисту населення, що є досить важливим для багатьох жителів нашого району. Так, за рахунок коштів районного бюджету у рамках програм 1952 особам відшкодовано кошти за пільговий проїзд на приміському залізничному транспорті; надано знижку на абонентську плату за користування телефоном окремим категоріям громадян на загальну суму 263 тис. грн.; придбано 12 путівок для санаторно - курортного лікування ветеранів війни; проведено капітальний ремонт будинку інваліда війни 3 групи на суму 70 тис. грн.; виділялися кошти на забезпечення житлом дітей-сиріт; для забезпечення пільгового перевезення громадян району. Сьогодні, завдяки спільним зусиллям ради та райдержадміністрації, в адмінбудівлі районної ради успішно працює Центр надання адміністративних послуг, де наші жителі мають можливість отримати більше 130 адміністративних послуг, серед яких і оформлення паспортів. Спільно вирішуємо питання утримання закладів освіти, культури, охорони здоров'я, соціального захисту населення.

-Сергію Григоровичу, які ж, на вашу думку, перспективи існування Житомирського району в ході децентралізації?

-На даному етапі про перспективи існування Житомирського району як адміністративно-територіальної одиниці говорити ще рано, оскільки це питання законодавчо не врегульовано. У Верховній Раді України зареєстровано законопроект, який, до речі, планувалося розглянути нашим законодавчим органом, ще у двадцятих числах березня, за № 6636 "Про порядок утворення, ліквідації районів, встановлення і зміни їх меж", що стосується безпосередньо усіх районів України. Цим проектом пропонується, окрім визначення загального порядку утворення, ліквідації, встановлення і зміни меж районів, так зване, об'єднання кількох суміжних районів в один, у результаті чого новоутворений район матиме назву його адміністративного центру. З чим це пов'язано? Відповідно до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" та Перспективного плану формування спроможних громад, затвердженого Кабінетом Міністрів України, у державі з 2014 року відбувається об'єднання суміжних сільських, селищних та міських рад у більші за територією та кількістю населення об'єднані територіальні громади.

Ці, уже об'єднані громади, мають прямі міжбюджетні відносини із державою, їм надано значно більше повноважень, аніж звичайним сільським і селищним радам, а районна рада та райдержадміністрація втрачають у зв'язку з цим значну кількість повноважень у відносинах з об'єднаними громадами. Отже, проект закону пропонує: ліквідовувати ті райони, на територіях яких створено одну єдину об'єднану громаду, та приєднання їх до іншого району, а також здійснити, так зване. "укрупнення районів", в яких усі сільські та селищні ради уже об'єдналися в окремі об'єднані громади. Депутати районних рад, які представляють інтереси виборців районів, що ліквідовуються, продовжуватимуть виконання своїх представницьких функцій шляхом їх влиття у районну раду району, до якого приєднується територія ліквідованого району. До слова, у нас уже є чотири об'єднані громади, дві з яких уже приєднали до себе окремі села сусідніх Коростишівського та Черняхівського районів - це відповідно Глибочицька та Оліївська громади.

Також планується приєднання окремої адміністративно-територіальної одиниці Андрушівського району до Станишівської громади. Зміни щодо цього до перспективного плану уже внесено.

Що стосується власне Житомирського району, то проектних пропозицій є багато, одна з яких передбачає, що у Житомирській області буде всього кілька районів. Серед них - і наш. За іншою проектною версією об'єднання районів може відбутися на основі Госпітальних округів. Але це лише проекти та пропозиції, які законодавчо ще не закріплені.

На кінець свого інтерв'ю хочу наголосити, що Житомирська районна рада, я особисто і очолюваний мною виконавчий апарат завжди відкриті до співпраці та раді вашим, шановні земляки, пропозиціям і проектам, спрямованим на покращення економічного потенціалу нашого Житомирського району та розвиток усіх його сфер.

-Дякую за розмову.

Сергій Юрченко
dle
Вернуться назад