Сільске життя > Друк > На західному "фронті" знищення сільрад “гордіїв вузол” зав’язується все міцніше
Сільске життя > Головна, Блог Валерія Івановського, Новини > На західному "фронті" знищення сільрад “гордіїв вузол” зав’язується все міцніше

На західному "фронті" знищення сільрад “гордіїв вузол” зав’язується все міцніше


11-03-2018, 08:05. Автор: ivanovskiy2013
На західному "фронті" знищення сільрад “гордіїв вузол” зав’язується все міцніше
Як вже не викручують ситуацію наші "реформатори" навколо створення якомога більше "добровільно" об'єднаних територіальних громад, щоб прогнутися перед Києвом і показати високий відсоток знищення сільрад, але справа йде все важче і повільніше.

Не змогли вони загнати в "рай" всі сільради скопом у 2014 році і тепер, коли селяни бачать, як живуть загнані до "резервацій" земляки, не хочуть цього ярма собі на шию. Лише шляхом шахрайства, введення людей в оману, фальсифікації документів і створюються ці ОТГ. Причому все тут залежить від сільських голів.

Якщо вони продалися за якісь подачки, чи влада нацькувала на них силовиків, які взяли їх за "жабри" за якісь гріхи, то все йде тут по накатаній шахрайській схемі, із залученням на селі сучасних українських "рабів адміністративного ресурсу": вчителів, медиків, працівників культури, сільрад, які імітують на "зборах" суцільний "одобрямс", а прості люди й не знають про що йде мова. Та й, чесно кажучи, їх мало цікавить, що відбувається за їхніми воротами. Менталітет у нашого народу такий, від цього й усі біди в Україні. А місцева еліта, яка за своїм соціальним статусом має організовувати людей на захист інтересів громад, сама продалася владі з потрохами, щоб утриматися на роботі за будь-яку ціну. Тому на українське село чекають подальші випробування з сумними наслідками.


У Житомирському районі чи не найбільше варіантів щодо створення ОТГ було запропоновано сільрадам західного напрямку.

У першому варіанті всі вони мали бути "проковтнуті" містом Житомир. Але серед них відразу почався рух під гаслом: куди завгодно, але не до Житомира. В результаті Оліївка приєднала до себе Кам'янську та Троковицьку сільраду Черняхівського району і створила своє "князівство". Хоча й тут все виглядає дивним: увесь процес об'єднання і вибори відбулися у жовтні минулого року, а розпорядження про внесення змін до перспективного плану Гройсман підписав лише 31 січня поточного року. То ж чи отримуватиме Оліївська ОТГ фінансові преференції від об'єднання у цьому році - невідомо?

Після цього на столі "гри" за західну "резервацію" в колоді залишилося п'ять карт: Іванівська, Садківська, Березівська, Василівська та Заможненська сільради. Остання з них явно не козирна: найбідніша та навіддаленіша, вона повністю відрізана Василівською сільрадою і за правилом суміжності може приєднуватися лише туди, куди піде Василівка. Але й Василівка не дуже приваблива у якості адміністративного центру - далеко від дороги і казною не вельми багата.

Тому ігровими картами тут в останні роки були Березівська, Садківська та Іванівська сільради. Причому саме Садківська показала в останні роки такі високі результати реалізації можливостей неприєднаних сільрад у нинішньому статусі, про що газета "Сільське життя" постійно писала і пише, що мимоволі виникає питання: навіщо вона рубає курку, яка несе "золоті" яйця?

Але, як сказано у цьому номері газети, днями Садківський сільський голова М.Яромов підтримав пропозицію про ліквідацію своєї сільради і створення ОТГ з центром у Березівці. І знову "місцева еліта" на зборах його підтримала, а тих, кого "обводять навколо пальця", мовчки прокліпали очима в очікуванні концерту, і рішення було прийнято.

Але найцікавіше полягає в тому, що Березівка і Садки вирішили створити ОТГ лише з двох їхніх сільрад. Вірніше, Березівська зберігається й розширюється, а Садківська "наказує довго жити".

Все це сталося через те, що Березівка та Садки втомилися від постійної зміни ситуації.

Спочатку вся п'ятірка сільрад західного напрямку погодившись на об'єднання, так і не змогли домовитися про те, де ж буде знаходитися адмінцентр нової громади? Претендентів було троє: Березівка, Садки та Іванівка. Потім Садки зняли свою кандидатуру на користь Березівки. Але Іванівка наполягала, і до цих пір настоює на своєму праві на "столицю" - бо у неї, разом з дачами, зараз десять тисяч населення, що значно більше, ніж у інших сусідніх сільрад.

Все було б нічого, але тут несподівано Іванівку у якості адмінцентру підтримала Василівка, за якою "причепом" знаходиться Заможне. Березівський та Садківський голови сприйняли це як "удар в спину" і саме тому, прийшли до спільної думки щодо утворення об'єднаної громади на базі своїх сільрад. І якщо вони зі "столицею" визначилися, то з кандидатурою голови ОТГ можуть виникнути проблеми. Як ці очільники громад домовилися між собою - невідомо, як невідомо, і як проголосують люди.

Як би там не було, а у них ще до тих проблем, що виникнуть після проходження процедури об'єднання, попереду дуже багато додаткової роботи. І перша з них - внесення змін до перспективного обласного плану створення ОТГ, оскільки без цього вся ця реорганізація нічого не варта. А цей процес непростий, бо потрібно знову дочекатися розпорядження Кабміну. Тому, якщо вибори до ради та голови Березівської ОТГ відбудуться восени, то це ще швидко. І до цього ще дуже багато води протече. Ситуація в державі така, що дострокові вибори ВРУ та президента можуть покласти край правлінню нинішніх "реформаторів" і "реформі" по знищенню українського села.

Але якщо все відбудеться саме так, як задумали прихильники створення ОТГ Березівка-Садки, то ситуація серед сільрад західного напрямку перетворюється на справжній "гордіїв вузол": Іванівка залишається наодинці з Житомиром або з перспективою йти з поклоном до новостворюваною Березівською ОТГ. Ситуацію ще більш загострює те, що 5 березня Іванівська сільрада, після довгого обговорення, все ж вирішила виступити з ініціативою перед вищезгаданою четвіркою сільрад про створення ОТГ знову з центром саме в Іванівці.

Зрозуміло, що Березівська та Садківська сільради навряд чи на це погодяться. Але що залишається робити "відрізаним" від Іванівки Василівці й Заможному?
Тут виходи три: або створювати ОТГ між собою, або проситися до Березівки, або наплювати на все і залишатися у нинішньому статусі, бо ті приєднання-об'єднання сільрад НЕ Є ОБОВ'ЯЗКОВИМИ і той же Василівський сільський голова П.Андросович добре про це знає.

Ось такий останній розклад "бойових дій" на західному "фронті" нашого району у війні за знищення сільських рад на догоду "реформаторам", що знищують українське село за командою з Вашінгтона та Європи.

Заможні ж сільради південного напрямку, що розташовані на родючих землях, вичікують - і правильно роблять. Вони ж знають, що лише повні ідіоти проводять реформи під час війни. І на прикладі тієї ж Тетерівської "резервації", вони вже бачать, чим все це закінчується. Тут, як ніколи, доречне прислів'я: поспішиш - людей насмішиш.
dle
Вернуться назад