Сільске життя > Друк > Хіба ревуть воли, як ясла повні?
Сільске життя > Головна, Новини > Хіба ревуть воли, як ясла повні?

Хіба ревуть воли, як ясла повні?


1-10-2017, 06:54. Автор: ivanovskiy2013
Хіба ревуть воли, як ясла повні?
За роки "незалежності" в Україні знищено потужну промисловість, добре розвинену мережу колгоспів на селі та надію на краще майбутнє українського народу. Основними "досягненнями" з 1991 року нашої країни є перетворення колись процвітаючого краю у колонію США та постачальника рабів для Європи. Продовжується й геноцид народу України, зокрема, через корупцію, постійне підвищення комунальних тарифів, зомбування людей провладними телеканалами, знищення українського села, як потенційного конкурента європейським та американським аграріям.

Якщо взяти у цьому плані Житомирський район, то у нас цей процес також продовжується - у тому числі й шляхом цілеспрямованого знищення й так занепалого поголів'я великої рогатої худоби через ліквідацію громадських пасовищ поблизу сіл.

Першим гучним дзвіночком цієї ганебної справи стала спроба колишнього сумнозвісного голови Житомирської РДА А.Кулика віддати землі громадського пасовища біля села Березівка для працівників місцевого котельного заводу. Проте місцевий люд, за підтримки редакції газети "Сільське життя", відстояв свої права.

Після цього відбулися дві кардинальні події, які, здавалося б, повинні були завадити різним ділкам при владі проводити подібні ганебні акції.

По-перше, з 2014 року, для припинення зловживання у земельних відносинах, у райдержадміністрацій було відібрано право розпоряджатися землями за межами населених пунктів. Зрозуміло, що попереднє рішення з тією ж метою про позбавлення цього права сільських рад було помилковим і тому логічним був би крок щодо повернення цих земельних повноважень місцевим громадам. Але ж, ми всі знаємо, що логіки дій у українських можновладців, якщо це стосується інтересів народу, шукати марно. Бо вся їхня логіка, як засвідчує досвід "реформ" за роки "незалежності", побудована на принципі власного збагачення.

От і надумали київські урядовці під шумок чергової "реформи" земельних відносин, звичайно ж, з пафосними заявами про "міжнародний досвід" та "європейські цінності"", створити структуру, яка б напряму збагачувала їх, а не через райдержадміністрації, керівництво яких до того й стригло основну "капусту". Так було започатковано в Україні відповідну структуру - спочатку Держземагентства, а потім її ще більш було вдосконалено під інтереси збагачення можновладців - під виглядом Держгеокадастру.

Другою кардинальною подією, що відбулася протягом цього часу - це "Революція гідності". Писати цю назву зараз, як і про "незалежність" зразка 1991 року, вже можна сміливо у лапках, бо ми всі бачимо, що своїх цілей вона не досягла, а привела до влади ще більших шахраїв, ніж були при владі до того. Яскравим прикладом і є той самий Держгеокадастр, який є наскрізь корумпованою структурою, що все більше роз'їдає раковими метастазами українську державу за роки правління режиму Порошенка.

Діяльність цього органу влади викликає все більше обурення у селян, оскільки він, без погодження з сільськими громадами, роздає землі випадковим людям, що є ознакою корупції, чого так "не помічають" наші також "реформовані" заїжджими грузинами прокуратура, поліція та СБУ (якій зараз займатися корупцією у земельних відносинах немає коли, бо бореться зі свободою слова та веде тотальний контроль за діями та думками простих українців для збереження при владі цього огидного режиму, що колонізує нашу країну під американським диктатом).

У результаті неконтрольованої діяльності Держгеокадастру, лише цього року масове невдоволення його діями почали проявляти жителі Коднянської, Миролюбівської, Вертокиївської, Глибочицької та інших громад. Про це вже неодноразово писала наша газета. І от новий факт безбожного грабіжництва земель громадських пасовищ - на території Вересівської сільради.

Ще у 2002 році вересівські селяни, дбаючи про майбутній розвиток села, вирішуючи долю розпайованих земель вирішили виділити 254 гектари поруч з населеним пунктом під громадські пасовища. Все це - за рахунок зменшення площі власних земельних паїв.

І якби всі ці землі було тоді ж належним чином оформлено відповідно до земельного законодавства, то й не виникло б нинішнього конфлікту у Вересах, як і в інших населених пунктах. Бо ж ніхто й гадки не мав, що на громадські землі, на які не позарилася ні радянська влада, ні влада часів Кучми, "помаранчевих", регіоналів, так брутально накладуть "лапу" корумповані чиновники часів Порошенка - після Революції гідності та загибелі Небесної сотні.

То ж хроніка подій вересівського конфлікту є типовою для багатьох сільських громад.

Ось як вона подається у заяві про вчинення кримінального правопорушення до Житомирського районного відділення, підписаній сільським головою О.Шутом:


“Територіальна громада Вересівської сільської ради в особі сільського голови Шута О. В. просить вжити дієвих та невідкладних заходів щодо припинення вчинення протиправних дій посадовими особами Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області при погодженні проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для створення громадських пасовищ на території с. Вереси.

У зв'язку із наявністю на території с. Вереси великої кількості рогатої худоби та необхідністю здійснення її випасу, на зборах співвласників земельних паїв 22.07.2002 прийнято рішення про зменшення розміру земельних паїв з метою створення на території Вересівської сільської ради громадських пасовищ орієнтовною площею 254 га.

Для реалізації даного рішення проведено примірний розрахунок реальних потреб в природних пасовищах для громадської худоби на території села. Головним управлінням Держземагентства у Житомирській області видано накази від 02.12.2014 та 03.12.2014 про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок із земель державної власності сільськогосподарського призначення у комунальну власність для створення громадських пасовищ.

Вересівською сільською радою 12.03.2015 укладено договір з ФОП Михайленко Ю.В. на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
У грудні 2016 року підрядник виконав договірні зобов'язання та передав готові проекти для затвердження до Управління Держземагентства у Житомирському районі. Проте, Головне управління Держгеокадастру в Житомирській області виявило певні недоліки та порушення у документації і, як наслідок, у червні 2017 року повернуло підрядній організації проекти на доопрацювання.

У цей же час, достовірно знаючи про наявність готових, але повернутих на усунення недоліків, проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для створення громадських пасовищ на території с.Вереси, Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області приймає на розгляд юридично безпідставні звернення 30 громадян про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, які раніше виділено для створення громадських пасовищ, для ведення особистого селянського господарства на території Вересівської сільської ради з метою оформлення права власності на них.

Відповідно до листа Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області від 13.06.2016 дані заяви прийнято на розгляд та надано Вересівській сільській раді 10-денний термін для висловлення пропозицій та заперечень шодо можливості надання відповідних дозволів громадянам.

Вересівською сільською радою надано грунтовні заперечення на протиправні дії ГУ Держгеокадастру у Житомирській області та зазначено про безпідставність таких дій, оскільки рішення про виділення даних земельних ділянок громадянам не приймалось.

Після усунення виявлених недоліків 05.07.2017 підрядна організація передала документацію із землеустрою на перевірку обмінного файлу ХМL до Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області, що підтверджується відповідним актом прийому-передачі.

Проте, відповідно до листа ГУ Держгеокадастру у Житомирській області від 20.07.2017 дані проекти землеустрою в системі електронного документообігу "Док Проф 2.0" не зареєстровані і на погодженні не перебувають.

Натомість, 27.07.2017 державним кадастровим реєстратором міськрайонного управління у Житомирському районі та м. Житомир ГУ Держгеокадастру у Житомирській області прийнято безпідставні рішення про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру про земельні ділянки, виділені під громадські пасовища, з метою сприяння незаконному отриманню громадянам права власності на них.

На даний час Вересівській сільській раді відомо, що ГУ Держгеокадастру у Житомирській області активно видає незаконні накази шодо відведення даних земельних ділянок у власність громадянам.

Враховуючи вищевикладене, є всі підстави вважати про протиправність дій посадових осіб Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області, які спрямовані на задоволення власних інтересів та отримання неправомірної вигоди від 30 громадян, які звернулися про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, які раніше виділено для створення громадських пасовищ, для ведення особистого селянського господарства на території Вересівської сільської ради з метою оформлення права власності на них.

Дані цинічні та відверто незаконні дії посадових осіб порушують права та інтереси жителів села Вереси, які ведуть домашнє господарство та вирощують рогату худобу для того, щоб вижити. Як наслідок, після отримання 30 громадянами права власності на земельні ділянки, які виділені під пасовища, селяни змушені будуть продавати своє господарство, оскільки випасу для корів та іншої худоби на території села немає.

Все це призводить до ще більшої скрути та знищення жителів села, які живуть за рахунок домашнього господарства, оскільки нові робочі місця на території села не створюються.

Таким чином, у діях посадових осіб Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області є ознаки вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст. 364, 3652, 366, 368 Кримінального кодексу України.

Враховуючи викладене, прошу вжити заходів до припинення протиправних дій посадових осіб Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області та відновлення прав жителів с. Вереси і внести відомості за вищевказаними фактами до ЄРДР та розпочати досудове розслідування за вказаними статтями".


Такі ж заяви та звернення від імені вересівської громади було надіслано до СБУ, прокуратури, Держгеокадастру, Кабінету міністрів, ВРУ, президента.

Всі вони переправлені до … Держгеокадастру - на діяльність працівників якого й скаржаться селяни. А там сидять зовсім недурні хлопці й дівчата, які добре знають всі прогалини земельного законодавства, що ще на стадії прийняття законів й передбачені ділками при владі для власного збагачення за рахунок й так зубожілого народу.

Тому, вересівцям Держгеокадастр відповів: згідно із статтями 125, 126 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту реєстрації цих прав.

Тобто чиновники кажуть відверто: через бездіяльність "правоохоронних органів" (які, скоріш за все, давно вже "в долі") ми спільно з ними стрижемо "капусту" через те, що ви 12 років "промурижили" і не оформили право власності на громадські пасовища.

Так, зараз можна спробувати через суд відмінити рішення ГУ Держгеокадастру у Житомирській області щодо земель, які вересівці виділили з власних паїв для створення громадських пасовищ. Але чи підтримає наш "найсправедливіший та найгуманніший суд в світі" обікрадених селян? Редакція газети, звичайно, бажає їм успіхів, проте досвід виживання у роки "незалежності" навряд чи дає підстави для оптимізму.

Бо ж в Україні влада добре знає: в цій державі для власного збагачення можна робити що завгодно, оскільки народ буде сидіти в злиднях і мовчати. Аж поки американське посольство не організує черговий Майдан і не поміняє владу - таку ж догодливу Вашінгтону. І корумпованість наших чиновників американців зовсім не цікавить, бо головне для них, щоб була можливість використовувати Україну у якості пішака у великій геополітичній грі проти їхнього одвічного суперника за панування в світі.

А у Вересах 22 вересня пройшли збори власників земельних паїв, на яких, для відстоювання своїх прав на пасовище, було вирішено звернутися до Національного антикорупційного бюро України, голів Житомирської облдержадміністрації та облради, а також подати позов до суду.

Але, чомусь мало віриться у те, що таким чином вони відстоять свої права. Скоріш за все, тут треба не балакати, а діяти більш рішуче, бо час спливає, і коли нові власники землі отримають право власності на неї, навряд чи вдасться добитися правди.

Богдан СТРІХА
dle
Вернуться назад