Сільске життя > Друк > Житомирський район: ОТГ створюються в Березівці, Оліївці та Глибочиці
Сільске життя > Головна, Новини > Житомирський район: ОТГ створюються в Березівці, Оліївці та Глибочиці

Житомирський район: ОТГ створюються в Березівці, Оліївці та Глибочиці


29-03-2017, 11:49. Автор: ivanovskiy2013
Житомирський район: ОТГ створюються в Березівці, Оліївці та Глибочиці

26 березня у с. Василівка та с. Болярка Василівської сільської ради пройшли громадські обговорення щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Провів збори Василівський сільський голова Петро Андросович.

Обговорювалася пропозиція депутатів Березівської сільської ради щодо об’єднання сіл Василівської, Березівської, Садківської та Заможненської сільських рад в громаду з центром у с. Березівка.

Детально про перспективи та переваги об’єднання учасникам зборів розповіли голова райдержадміністрації Сергій Микитюк та Березівський сільський голова Сергій Чернуха.

С.Микитюк також ознайомив присутніх із суттю та завданнями реформи децентралізації, де серед основних – передача владних повноважень та фінансового ресурсу з центру на місцевий рівень та забезпечення сталого та рівномірного розвитку територій країни.

Розповів голова райдержадміністрації й про результати роботи Тетерівської ОТГ.

За словами С.Микитюка, перспективна Березівська ОТГ має всі шанси на достойне існування, адже профіцит фінансового ресурсу тут за результатами минулого року склав близько 5 млн. грн., а за прогнозними показниками у поточному році він буде на рівні 7,2 млн. грн. Крім того, держава гарантує фінансову підтримку об’єднаним громадам на розвиток інфраструктури упродовж п’яти років.

У результаті обговорення присутні на зборах у Василівці та Болярці переважною більшістю підтримали пропозицію щодо об’єднання у громаду з центром у Березівці.

Раніше такі збори пройшли в Оліївці. Там розглядалося питання про створення ОТГ з центром у цьому селі, яке має об’єднати жителів сіл Оліївської та Кам’янської сільських рад нашого району та сіл Троковицької сільської ради Черняхівського району. Пропозиція була проголосована позитивно. 25 березня такі обговорення пройшли у селах Троковичі та Некраші. У результаті активного обговорення перспектив подальшого об’єднання жителі цих сіл підтримали об’єднання в Оліївську об’єднану територіальну громаду, до якої увійдуть села Кам’янської сільської ради (Кам’янка, Довжик, Сонячне, Новоселиця), Оліївської сільської ради (Оліївка, Піщанка, Світин) та Троковицької сільської ради (Троковичі, Некраші).

Окрім того, минулого тижня на засіданні регіональної робочої групи під керівництвом голови облдержадміністрації Ігоря Гундича та голови облради Володимира Ширми, яке пройшло 24 березня, серед іншого прийнято рішення про внесення змін до Перспективного плану формування територіальних громад для створення таких ОТГ. Згідно зі змінами серед ще 4 об’єднаних територіальних громад в області планується створення й Глибочицької ОТГ з центром у Глибочиці.

До складу громади увійдуть 10 сіл, на базі яких створені 3 сільські ради - Глибочицька сільська рада Житомирського району та Кмитівська і Студеницька сільські ради Коростишівського району. Обсяг доходів громади з державними субвенціями і дотаціями становитиме 44 млн. 500,6 тис. грн. При цьому власні доходи на 2017 рік плануються в обсязі 23,9 млн. грн., профіцит складе 11 млн. грн. Глибочицький сільський голова Сергій Сокальський переконаний, що процес об’єднання у цьому форматі є успішним, а громади вже дали згоду на створення ОТГ з центром у Глибочиці.

Надалі питання внесення змін до Перспективного плану розглянуть депутати обласної ради.

Житомирський район: ОТГ створюються в Березівці, Оліївці та Глибочиці
Житомирський район: ОТГ створюються в Березівці, Оліївці та Глибочиці
dle
Вернуться назад