Сільске життя > Друк > Що вирішили люди у Кодні, Вертокиївці та Іванківцях?
Сільске життя > Головна, Новини > Що вирішили люди у Кодні, Вертокиївці та Іванківцях?

Що вирішили люди у Кодні, Вертокиївці та Іванківцях?


6-03-2017, 17:30. Автор: ivanovskiy2013
Що вирішили люди у Кодні, Вертокиївці та Іванківцях?
Пройшли чергові громадські слухання щодо добровільного об’єднання громад

4 березня в Іванківцях, Вертокиївці та Кодні пройшли громадські слухання з питання добровільного об’єднання територіальних громад. Участь у заходах взяли голова райдержадміністрації Сергій Микитюк, голова районної ради Сергій Крутій, директор Житомирського регіонального центру розвитку місцевого самоврядування Василь Невмержицький, заступник Новогуйвинського селищного голови Олег Паньків, Сінгурівський сільський голова Юрій Прокопець, директор Центру первинної медико-санітарної допомоги Геннадій Горбенко, депутати районної та місцевих рад.

У ході слухань жителі сіл обговорили пропозиції Новогуйвинської селищної та Сінгурівської сільської ради щодо об’єднання. Як і на попередніх слуханнях ініціатори об’єднання в особі О. Паньківа та Ю. Прокопця детально розповіли присутнім про переваги об’єднання у запропонованому ними форматі.

Нагадаємо, що у першому випадку мова йде про об’єднання територіальних громад південного напрямку у складі сіл Вертокиївської, Головенківської, Коднянської, Миролюбівської, Озерянківської, Руднє-Городищенської, Сінгурівської, Троянівської сільських рад та селищ Новогуйвинської селищної ради в Новогуйвинську об’єднану територіальну громаду з центром у селищі Новогуйвинське. У другому – об’єднання вище названих громад без селищ Новогуйвинської селищної ради навколо Сінгурів із центром у цьому селі.

Голова райдержадміністрації, виступаючи на зборах ознайомив представників місцевих громад із перспективами та перевагами об’єднання та відповів на запитання присутніх. Як підкреслив Сергій Михайлович, сьогодні у житті громад Житомирського району надто відповідальний час, адже від наших сьогоднішніх рішень залежить не лише наше майбутнє, але й майбутнє наших дітей та онуків. «Процес децентралізації триває вже третій рік і маємо перші результати. Фінансова децентралізація дозволила збільшити надходження до місцевих бюджетів в рази. І завершивши об’єднання місцеві громади отримають не лише повноваження, а й фінансовий ресурс, розпоряджатися яким будете саме ви», - підкреслив С. Микитюк.

Йшлося й про переваги об’єднання у великому форматі. «Оскільки розвиток на місцях відбувається нерівномірно, то багатші громади мають поділитися із тими, які отримують менші доходи. Новогуйвинське готове поділитися наявним ресурсом, - сказав С. Микитюк, - адже сьогодні 50-60% надходжень до районного бюджету у вигляді ПДФО забезпечує саме ця громада. Профіцит коштів у такій об’єднаній громаді за наявними розрахунками складатиме близько 24 млн. грн., у Сінгурах цей показник складатиме приблизно 9 млн. грн. Тож маємо враховувати ці цифри, адже головний принцип об’єднання – фінансова спроможність».

Розповів голова райдержадміністрації і про принципи формування рад у об’єднаних громадах та механізми подальшого розподілу ресурсів. «Не важливо, скільки депутатів матиме село в раді об’єднаної громади, важлива їх активність та вміння працювати задля свого виборця», - резюмував С.Микитюк.

Виступили з власною позицією щодо процесів децентралізації також голова районної ради Сергій Крутій та директор Житомирського регіонального центру розвитку місцевого самоврядування Василь Невмержицький. Зі слів промовців, процеси децентралізації є незворотніми. Тому жителі наших сіл вже сьогодні мають визначитися з власним відношенням як до реформи, так і щодо майбутнього наших громад.

Обговорення пропозицій було надзвичайно активним. В результаті в Іванківцях місцеві жителі більшістю підтримали пропозицію Ю. Прокопця - 59 голосів «за» проти 55 за об’єднання з центром у Новогуйвинському. У Кодні було 74 голоси за Сінгури, а друга пропозиція не здобула жодного голосу. В свою чергу у Вертокиївці за Сінгури виступили 46 осіб, за Новогуйвинське – 107.

Раніше подібні обговорення пройшли у Головенці, Миролюбівці та у селах Сінгурівської сільської ради. Головенка підтримала об’єднання з центром у Новогуйвинському, сигнальне голосування у Миролюбівці показало аналогічний результат, Сінгури – своєю більшістю за об’єднання у «малому» форматі.
Що вирішили люди у Кодні, Вертокиївці та Іванківцях?
Що вирішили люди у Кодні, Вертокиївці та Іванківцях?
Що вирішили люди у Кодні, Вертокиївці та Іванківцях?
Що вирішили люди у Кодні, Вертокиївці та Іванківцях?

dle
Вернуться назад