» » Коли українські пенсіонери відпочиватимуть на Канарах?


Коли українські пенсіонери відпочиватимуть на Канарах?

22-02-2021, 11:20
Переглядів 220
Коли українські пенсіонери відпочиватимуть на Канарах?
30 років "незалежності" України авантюристи при владі дурять голови довірливим людям про "європейське майбутнє", обкрадаючи народні багатства і казково збагачуючись при цьому та виводячи за кордон крадені гроші - під захист своїх покровителів.

Найбільше страждають від цього пенсіонери, які у 1991 році повірили у можливість побудови в Україні європейського рівня життя, через що живуть зараз у злиднях...


У 2021 році в Україні "реформатори" запланували кілька етапів підвищення пенсій протягом року. Нагадуємо, як перерахують пенсії кому і наскільки їх підвищать.

У січні додали пенсії пенсіонерам у віці від 65 років зі стажем не менше 30 років для жінок і 35 - для чоловіків. Йдеться про добавку близько 300 гривень.
Пенсіонерам старше 80 років, за умови хоча б 25 років стажу, виплати збільшили на 500 грн.

На березень заплановано черговий етап індексації пенсій. Перерахують виплати тільки пенсіонерам, які вийшли на пенсію за віком і мають необхідний страховий стаж. Індексація складе близько 8-11% пенсії. Тобто середня пенсія зросте приблизно на 272-374 гривні.

У квітні автоматичний перерахунок торкнеться працюючих пенсіонерів з урахуванням їх страхового стажу і зарплат. Надбавка буде невелика - трохи більше 35 гривень.

На липень заплановано перерахунок мінімальних пенсій, пов'язаний зі збільшенням прожиткового мінімуму з 1769 до 1854 гривень. Пенсії повинні збільшити на 9,3%, але це за весь рік. Йдеться про суму 167,5 грн. Але в липні додадуть тільки частина - плюс 83,7 грн до мінімальних пенсій.

На 9,3% в два етапи підвищать і максимальні пенсії в Україні, які складають 17 тис. грн. на 800 грн. в липні, і ще 800 грн. в грудні.

Пенсіонерам старше 75 років з липня мають платити на 500 грн. більше.

У грудні через збільшення мінімальної зарплати до 6,5 тисячі гривень перерахують виплати пенсіонерам старше 65 років зі стажем 30/35 років. Їм додадуть 200 грн. до пенсії.

Мінімальні пенсії підвищать на 79 грн. - до 1933 гривень. До максимальних додадуть ще 800 грн.


х х х х х х х х

В Україні з цього року почнуть впроваджувати накопичувальну пенсію. Це питання обговорюють в Кабміні і профільному Комітеті Верховної Ради. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Що таке накопичувальна пенсія? Це система, коли кожна людина буде собі сама відкладати на майбутню пенсію, щомісячно перераховуючи відсоток від заробленого (2-7%). Ці гроші будуть акумулюватися на індивідуальних пенсійних рахунках. У разі передчасної смерті людини, кошти обіцяють передавати спадкоємцям.

При цьому держава буде забезпечувати лише невелику соціальну пенсію. За розрахунками Конфедерації роботодавців, це може бути сума до 1,5-1,6 тисяч гривень на місяць, тобто майже вдвічі нижче сьогоднішньої середньостатистичної пенсії. А решту потрібно буде самим собі накопичувати,
Навіщо її вводять? За словами чиновників, накопичувальну пенсію вводять з двох причин: по-перше, існуюча солідарна пенсійна система вже через 15 років не зможе забезпечити повні виплати, по-друге, це елемент інвестиції в економіку.

Слабкі місця. Залишається багато питань до системи накопичувальних пенсій. Наприклад, як зберегти кошти від знецінення, якщо за останні 20 років гривня обвалилася в 15 разів?

Виходячи з того, що пропонується, накопичити на пенсії зможуть ті, кому зараз менше 30 років, а ті, хто старше 35 років, будуть змушені або відкладати багато, або зможуть накопичити копійки. Щоб вийти на додаткову пенсію хоча б в 1,5 тисячі гривень на місяць, потрібно отримувати зарплату до 50 тисяч гривень і збирати не менше 20 років.

Ще одна проблема - тіньові зарплати і зарплати в конвертах.

Нагадаємо, що раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що через 15 років Україна не зможе платити пенсії людям похилого віку.


х х х х х х х х

У 2021 році для деяких українців збільшать вік виходу на пенсію, оскільки в Україні підвищують вимоги для виходу на пенсію в 60 років.

Відповідно до закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з 2021 року, аби вийти на заслужений відпочинок в 60 років, потрібно буде мати від 28 років страхового стажу. Тобто на 12 місяців більше, ніж було.

Тим, хто не має потрібного стажу, потрібно буде працювати до 63-65 років. До 63 років тим, у кого є від 18 до 28 років стажу. До 65 років - українцям зі стажем від 15 до 18 років.

Також, якщо стажу не вистачає, можна докупити його. Якщо купувати в 60 років, вартість кожного місяця обчислюється за формулою: дві мінімальні зарплати помножити на 22%. З січня 2021 року це 2 640 грн. за кожний прикуплений місяць.

Якщо докуповувати стаж заздалегідь, то він обчислюється за іншою формулою. Наприклад, якщо вам 55 років, ви не працюєте і потрібно доплатити п'ять років стажу - можна добровільно сплатити внесок до Пенсійного фонду з розрахунку 22% мінімальної зарплати. Тобто з січня 2021 року це 1320 грн.

Ще один варіант - дочекатися нового пенсійного віку і продовжити працювати, поки ви не отримаєте належну виплату.

Довідково. За даними економістів, в середньому по Україні на двох чоловік з доходами (працюють або пенсіонерів) припадає один утриманець - дитина або безробітний. Число офіційно працевлаштованих громадян, по зарплатам яких і вираховувався цей показник, в 2020 році становило 16,7 млн. (у 2013 році було 19,3 млн). А кількість працездатного населення (18-60 років) оцінюється демографами в 23 мільйони. Тобто 6,3 мільйона українців або заробляють нелегально, або сидять на шиї у рідних. При цьому в країні нарахували 11,3 млн. пенсіонерів, які продовжують стрімко вимирати (в 2016 році їх було 12,2 млн.).

Підготував
Тарас СРІБЛЯСТИЙ
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...