» » Європа висловлює невдоволення Україною


Європа висловлює невдоволення Україною

20-02-2021, 06:19
Переглядів 200
Європа висловлює невдоволення Україною
Європейський парламент прийняв резолюцію, в якій висловив невдоволення багатьма процесами, що відбуваються в Україні на «шляху євроінтеграції». Але українській владі це до «самої спини», бо, офіційно проголошуючи політику євроустремління, київські можновладці мають дійсного господаря зовсім в іншому місці – у Вашингтоні, у якого інші погляди на Україну у його великій геополітичній грі. Агонія антинародного режиму Порошенка-Зеленського продовжується.


У Європейському парламенті (ЄП) була прийнята резолюція щодо виконання Україною умов угоди про асоціацію з Європейським союзом. Резолюцію підтримали три чверті депутатів Європарламенту.
У документі міститься багато критики на адресу України. В основному з приводу корупції, впливу олігархів, дотримання прав меншин. Є навіть окремий пункт щодо скандального сайту "Миротворець".Олігархи роблять сильний вплив

У резолюції Європарламенту критикується "широко поширена корупція" в Україні і відзначається, що країна знаходиться в конституційній кризі, яка загрожує проведенню реформ.

Великий блок пунктів резолюції стосується впливу олігархів на владу.

"Ніяких видимих ефектів в деолігархізації не було досягнуто. Олігархи, як і раніше, роблять сильний вплив на економіку України і політику, зокрема володіють ЗМІ і впливають на судову систему і правоохоронну систему", - йдеться в доповіді.

Європейський парламент закликав забезпечити незалежність антикорупційних органів для влади. У цьому контексті депутати нагадали про рішення Конституційного суду України від 27 жовтня 2020 року, яким було скасовано кримінальну відповідальність за недостовірне декларування.

Також ЄП очікує збільшення кількості обвинувальних вироків у справах щодо корупціонерів, зокрема на високому рівні (тобто, треба думати, серед представників нинішньої влади).

Крім того, в резолюції наголошується, що в Україні відсутній прогрес у кримінальному провадженні серйозних порушень прав людини, ймовірно, скоєних військовослужбовцями українських Збройних сил, а також існує затримка і недостатній прогрес в розслідуванні злочинів, пов'язаних з Майданом.


Про заборону виборів на Донбасі

Європарламент також розкритикував заборону на проведення місцевих виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей, підконтрольних Україні, в результаті чого права голосу були позбавлені майже півмільйона громадян України.

Також Європарламент нагадав Україні про необхідність захищати права людей, що залишилися на непідконтрольних територіях, а також права тимчасово-переміщених осіб (ТПО). В Європарламенті жалкують, що в Україні налічується близько 1,5 млн. ТПО, що робить її дев'ятою за величиною країною в світі за кількістю ТПО.

ЄП закликав українську владу вжити додаткових зусиль для полегшення становища людей, які постраждали від конфлікту, і реалізації заходів щодо захисту прав ТПО.

"Закликаємо Україну надати тимчасово-переміщеним особам повні цивільні і політичні права і дотримуватися міжнародних стандартів поводження з ТПО; підкреслюємо важливість захисту і забезпечення прав на тимчасово окупованих територіях, в тому числі спрощення порядку отримання пенсій, видачі свідоцтв про народження для дітей і тим самим усунення ризику залишитися без громадянства ", - йдеться в рішенні Європарламенту.

Також європейські депутати закликали Україну відкрити нові пункти в'їзду-виїзду на лінії розмежування, і вказали на важливість створення нових ділянок розведення сил на Донбасі.


Політичний клімат погіршився

Європарламент висловив жаль у зв'язку з тим, що в Україні процвітає мова ворожнечі.

"ЄП шкодує про те, що політичний клімат в країні погіршився, коли залякування, мова ворожнечі і політичний тиск широко використовується в політичних цілях; настійно закликає владу рішуче засудити і заборонити діяльність екстремістських і розпалюючих ненависть груп і веб-сайтів, таких як «Миротворець», які створюють напруженість в суспільстві і неправомірно використовують особисті дані сотень людей, включаючи журналістів, політиків і членів груп меншин", - йдеться в резолюції.

Окремі параграфи в резолюції стосуються прав національних меншин.

В Європарламенті підкреслили, що закликають Україну дотримуватися міжнародних зобов'язань, поважати права людини і національних меншин і повністю виконувати рекомендації і висновки Венеціанської комісії щодо Закону про освіту (нагадаємо, що Венеціанська комісія назвала цей закон дискримінаційним по відношенню до національних меншин).

ЄП пропонує українській владі повністю дотримуватися своїх міжнародних зобов'язань і рекомендації, що містяться у висновку № 960/2019 Венеціанської комісії, тобто поважати право нацменшин на розвиток і повне використання своєї мови і діяти з високим ступенем уважності і балансу щодо національних меншин, їх мови та їх права на освіту.

"Європейський парламент підтримує свободу переконань, думок і їх вираження і підкреслює важливість забезпечення рівного доступу всіх національних, етнічних і мовних меншин до інформації в якості найважливіших складових будь-якої демократії; засуджує мову ворожнечі і дискримінацію на основі етнічної приналежності або мови, а також фейкових новин і дезінформації, спрямованих на національні, етнічні та мовні меншини", - наголошується в документі.

Також в ЄП висловили впевненість, що права національних меншин будуть захищені як законом, так і на практиці, і висловили стурбованість з приводу відсутності належних дій з боку влади для боротьби з дискримінацією і мовою ворожнечі на адресу нацменшин.


Покласти край переслідуванням ЗМІ

Великий блок в резолюції присвячений питанням діяльності ЗМІ в Україні. Зокрема, Європарламент висловив стурбованість планами передати регулюючому органу (мова йде про Нацраду з питань телерадіомовлення), нові і великі повноваження, які можуть вплинути на свободу ЗМІ і зміст інформації в ЗМІ.

Європарламент виступив проти репресивного закону "Про медіа", який зараз активно просуває українська влада.

У резолюції також йдеться про необхідність "послабити жорстку хватку олігархів над ЗМІ, заохотити редакційну незалежність та боротися з безкарністю за злочини насильства проти журналістів".

Європарламент висловив стурбованість з приводу погіршення умов роботи представників ЗМІ, особливо журналістів-розслідувачів, які висвітлюють корупцію і шахрайство.

ЄП настійно закликає до розвитку демократичних, незалежних, плюралістичних і збалансованих засобів масової інформації, - наголошується в документі.
Також європарламентарі закликали офіційний Київ "покласти край політично вмотивованим переслідуванням медіа-каналів, включаючи відкликання ліцензій, і забезпечити захист місцевих журналістів, осіб, які формують громадську думку, і опонентів влади від переслідувань і залякування".


Про «основні європейські цінності»

Окремі положення резолюції Європарламенту стосуються призову до української влади вживати заходів для гендерної рівності та для захисту прав геїв, лесбійок та трансгендерів (людей, які змінили свою стать). При цьому європейські депутати зовсім ігнорують традиційні українські цінності, про які, до речі, у резолюції й не згадується.


Про продаж землі та вирубку лісу

За прийняття закону про продаж землі Європарламент похвалив Україну. Як і за заходи, які запобігають повернення "Приватбанку" колишнім власникам.
Крім того, Європарламент настійно закликає Україну ефективно боротися з незаконними вирубками лісу.

Європарламент настійно закликає Україну боротися з повсюдним кумівством і корупцією, які продовжують існувати в секторі охорони здоров'я, особливо в Міністерстві охорони здоров'я, і ефективно розслідувати будь-яку корупційну діяльність, зокрема непропорційно високі витрати при закупівлі медичного обладнання в розпал пандемії.
Європа висловлює невдоволення Україною


х х х х х х х

Якщо взяти до уваги всі вище наведені пункти резолюції Європейського парламенту стосовно ситуації в Україні, то це є вироком офіційно проголошеному українською владою курсу на євроінтеграцію. Та чи президент Зеленський оголосив з цього приводу якусь стурбованість, чи терміново зібрав Раду нацбезпеки та оборони (як для закриття трьох опозиційних телеканалів), чи ініціював парламентські слухання? Ні, ніяких намірів розворушити «українське болото» Зе-президент не проявив.

А все тому, що його господарям-американцям, які все більше конфліктують з Європою, Україна потрібна лише як плацдарм для відстоювання їхніх державних інтересів у цьому регіоні. На все інше – їм начхати. Як і на життя та майбутнє українців, яких Вашингтон та Брюссель вбачають лише власними і безмовними рабами. А наші проплачені «національно-свідомі патріоти» їм у цьому всіляко сприяють.

Слава Україні?


За повідомленням strana.ua
підготував Богдан СТРІХА

dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...