» » 12 лютого - Новий рік за Східним календарем


12 лютого - Новий рік за Східним календарем

11-02-2021, 13:31
Переглядів 209
12 лютого - Новий рік за Східним календарем
Чимало країн Азії готуються до святкування Нового року за Східним календарем, який відзначатимуть з 12 по 27 лютого. Найбільш масштабні приготування відбуваються у Китаї і Сінгапурі.

Ось уже багато століть поспіль в Піднебесній та й у всьому світі святкується китайський Новий рік (Чуньцзе, у перекладі – Свято весни) за місячно-сонячним календарем.

Щороку дата святкування змінюється, оскільки визначається вона виключно за місячно-сонячним китайським календарем. Звідси і друга назва – Місячний Новий рік.

У 2021 році китайський Новий рік відзначають з 12 по 27 лютого.

Новий рік в Китаї також відомий своїми унікальними традиціями: кожен рік присвячений певній тварині, кольору і стихії.

2021 рік є роком Білого Металевого Бика.

Для китайців це буде 4719-й рік. Гучне святкування триває цілий тиждень, тому вихідні в Китаї будуть до 18 лютого. Потім ще кілька днів китайці святкують після роботи.

Напередодні свята прийнято ретельно прибрати своє житло. Вважається, що таким чином можна привернути удачу в своє житло - очистити своє життя від будь-яких невдач і звільнити місце для щастя.

Щоб захистити себе і дім від міфічного чудовиська Нянь ("рік" китайською), потрібно обклеїти будинок зовні красивими візерунками з червоного паперу, парними написами і картинами з побажаннями щастя, здоров'я і довголіття, а також розвісити червоні ліхтарі.

На стіл варто поставити улюблені страви. Традиційно - це м'ясо і риба, а також пельмені (цзяоцзи) - вони є образним втіленням одного з головних побажань - народження синів.

Закінчується новорічна ніч феєрверками і петардами. Вважається, що гучні вибухи відлякують злих духів і привертають в сім'ю дух умиротворення і щастя. На ранок наступного дня діти вітають своїх батьків, бажаючи їм здоров'я і щасливого Нового року, а у відповідь отримують побажання майбутніх успіхів і червоні конверти з грошима.

Після цього прийнято всією сім'єю вирушати вітати родичів та сусідів. На такі ходіння по гостям зазвичай повністю йдуть перші п'ять днів нового року.
У цей день заведено дарувати подарунки з парних предметів, що символізують єдність і сімейну гармонію. При цьому потрібно уникати цифри "чотири", адже вона асоціюється у китайців зі смертю.

Приходячи в гості, господарям заведено підносити два мандарини, а йдучи, отримувати від них два інших мандарини. Таким чином господарі і гості обмінюються символами фінансового добробуту.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...