» » У Головенку прийшла зима...


У Головенку прийшла зима...

9-12-2019, 06:53
Переглядів 1191
У Головенку прийшла зима...
Село Головенка - досить незвичне. Це нібито типова поліська “глибинка”, але не зовсім. Бо поруч зі старим селом виросли нові будівлі селян, з широкими асфальтованими вулицями, школою, електро- та водомережею. Збудована за кошти Чорнобильського фонду для переселенців ця частина й стала обличчям сучасної Головенки.

Але роки летять стрімко. Давно головенківці вийшли з-під опіки чорнобильської програми і перейшли на життя за власними можливостями. А вони дуже обмежені.

Маючи доходів до сільського бюджету протягом 9 місяців поточного року у розмірі 778 тисяч гривень особливо не розгуляєшся. Тим більше, що на утримання сільської ради з цієї суми витрачено 472 тис. грн. , ЗДО “Капітошка” - 106 тис. грн., бібліотеки - 62 тис. грн.

Благоустрою населених пунктів з сільської казни дісталося 48 тис. грн., а БКОП “Контакт” - 20 тис. грн. на оплату електроенергії. Власне головною проблемою села є експлуатація водогінної мережі, яка щомісячно “накручує” електроенергії на 30 тис. грн. Таких грошей у сільради немає, тому Головенківський сільський голова Олександр Аврамчук (на фото) тричі звертався до Житомирської районної ради з проханням про фінансову допомогу. Але на райраду, після того, як значні кошти відійшли у новостворені ОТГ, надії мало. Нинішній бюджет району є дуже куцим.

Хоча головенківські депутати дивуються: на встановлення системи відеонагляду, яка тут нікому не потрібна, і, до того ж, не працює, районне чиновництво кошти знайшло, а от на електроенергію для водопостачання - зась. Хтось собі через це відеоспостереження “відмив” гроші - впевнені головенківці. Може й так. Але як дізнаєшся при такій роботі “реформованої” правоохоронної системи? Там зарплати величезні, а ефективність - нульова.

Донедавна надавав селу допомогу свинокомплекс “Екогенетикс”, але він, на жаль, нещодавно закрився. Були надії на філію зарічанського деревообробного підприємства “Константа”, але воно роботу розпочало досить потужно, проте на території сільради поки що не зареєструвалося, а тому податки у Головенці не платить. Пішла розмова по селу, що районне стоматологічне об’єднання, яке очолює депутат райради Володимир Нижник, нібито за прикладом райлікарні, збирається перереєструватися зі Станишівки у Головенку, але на останній сесії райради ця чутка спростована. То ж фінансового покращення головенківцям навряд чи варто очікувати.

Втомлений самотужки боротися за виживання громади сільський голова Олександр Аврамчук каже, що при радянській владі місцевому самоврядуванню жилося краще, бо тоді фінансувалися і зарплати, і проблеми села, і контроль за всім цим був.

Дійсно, Олександр Олександрович має рацію, бо у 1991 році ніхто з нас навіть уявити не міг, що згодом будуть знищені колгоспи, які були “локомотивами” розвитку українського села, а на 29-му році “незалежності” воно занепадатиме від нехлюйського ставлення зі сторони держави та страшної корупції в ній. Тому очільник громади завжди підтримував усі пропозиції щодо об’єднання в ОТГ, сподіваючись на покращення ситуації в Головенці та Залізні. Проте жоден із проголосованих місцевими депутатами варіантів “децентралізації” так і не завершився успіхом.

Зараз почалася нова “колотнеча” зі створення ОТГ. Може цього разу більше повезе головенківцям і вдастся збудувати в селі новий клуб за 12 мільйонів, проект якого очікує на фінансування в сільській раді?

Тим більше, що колишнього народного депутата Віктора Развадовського під рукою немає, а тому й це джерело допомоги всохло.

А поки що єдиним острівцем суспільного життя у Головенці є будівля школи, яку очолює Руслан Башинський. Тут власне розташована і школа, і дитсадок короткострокового перебування діток “Капітошка”, і бібліотека, і вирує спортивне життя, і проводяться масові громадські та культурні заходи.

Після переходу на твердопаливні котли у шкільних приміщеннях тепло і 74 учні навчаються тут із задоволенням. Хочеться сподіватися, що хоча б вони доживуть до того часу, коли Головенка увійде у період свого справжнього відродження. Якщо, звичайно, не розбіжаться світ за очі у пошуках кращої долі...

Сергій Юрченко


У Головенку прийшла зима...
Головенківська ЗОШ І-ІІ ступенів.
У Головенку прийшла зима...
У 6 класі урок з інформатики веде вчитель Олена Ломакіна, яка 29 років працює в школі.
У Головенку прийшла зима...
Великий педагогічний стаж Ірини Кудін допомагає вчительці навчати першачків на належному рівні.
У Головенку прийшла зима...

У Головенку прийшла зима...
У Головенку прийшла зима...
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...