» » 18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини


18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини

6-09-2019, 09:12
Переглядів 531
18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини
День знань - особливе свято! Завжди яскраве, насичене емоційністю та хвилюючою атмосферою. Голосно звучить урочиста музика, звідусіль лунають теплі поздоровлення i кожне людське серце, хвилюючись відгукується на заклик першого дзвінка! Та найтрепетнішим воно є для першокласників та їх батьків.

Цього року в Станишівській громаді за парти нової української школи сіло 89 першокласників. 18 з них - це "першачки" Пісківської шкільної родини. В якій атмосфері проходило свято і якими особливостями відзначиться новий навчальний рік для пісківських школярів та педколективу - детальніше про це в нашому матеріалі.


На шкільному подвір'ї, в досить прохолодний вересневий ранок шумно та гамірно - це школярі, набравшись сил, оздоровившись та підрісши за літо, збираються, аби приступити до нового навчального року.

Свято як завжди шикує на урочисту лінійку школярів, ну а останніми за традицією запрошують увійти "новеньких", або іншими словами - першокласників. Під гучні оплески у супроводі найстарших учнів школи, майбутніх випускників, з'являється молоде "поповнення" на чолі з "першою" вчителькою - Людмилою Миколаївною Чайковською.

Першими до слова запрошують гостей, представника місцевої влади, секретаря Станишівської сільської ради - Катерину Клименко. "Сьогодні урочистий і важливий день - день старту до успіху. Тому від імені Станишівської сільської ради щиро вітаю вас зі святом. Бажаю гарних емоцій та позитивних вражень, гарних оцінок, продуктивних занять. Ніколи не зупинятися на досягнутому, завжди йти вперед і підкорювати вершини знань", - з вітальними словами та побажаннями звернулася до присутніх Катерина Анатоліївна. Після чого коротко ознайомила батьків із заходами щодо Пісківської школи, які відбулися в період літніх канікул і ще продовжаться до кінця 2019 року. "Як ми бачимо продовжуються ремонтні роботи по зовнішній енергетичній термосанації школи. Закуплено 10 комп'ютерів в комп'ютерний клас, профінансовано інтерактивний дисплей, замовлено меблі на ресурсну кімнату, буде облаштовано ще один внутрішній універсальний туалет, який буде знаходитися біля їдальні, закуплено нові меблі у фізичний кабінет.

Щодо внутрішнього ремонту школи, то протягом літнього періоду проводилося аж 4 невдалі тендери, але ми думаємо і сподіваємося, що скоро оголосять результати і ми розпочнемо внутрішній ремонт школи, який, на жаль, буде відбуватися в період канікул" - коротко про головне розповіла пані Катерина.
Більш детальніше про навчальний процес, його структуру та багато інших деталей у своєму виступі повідав директор Пісківської ЗОШ І-ІІІ ступенів - Михайло Солоп.

-Цей ще синьоокий, але вже прохолодний ранок зібрав всіх нас на шкільне подвір'я на свято зустрічі зі школою, свято початку нового 2019-2020 навчального року, щоб відзначити український день знань.

За дорученням педагогічного колективу і від себе особисто сердечно вітаю всіх вас. Здоров'я, радості, миру і благополуччя, учням наполегливості, працелюбства і успіхів в набутті знань, - вітальними словами розпочав директор.

Сьогодні за шкільну парту сядуть 235 школярів Пісківської школи, з якими буде працювати 24 вчителі і 10 працівників технічного персоналу. Я висловлюю надію, що сьогодні учні з радістю, з добрим настроєм прийшли до школи, як до рідного дому. Бо тут вони зустрінуть своїх найкращих друзів, добрих наставників-вчителів, тут вони вступлять в країну знань і будуть працювати сумлінно і самовіддано, присвячуючи своє навчання своїм родинам, нашому селу і всій нашій державі Україна. Упевнений, що наш навчальний рік в школі буде успішним та сприятливим для кожного школяра.

При всіх проблемах сучасного дня школа має необхідну матеріальну базу, щоб прийняти і розмістити учнів і розпочати новий навчальний рік, - продовжив свій виступ Михайло Павлович. 2019-2020 навчальний рік буде другим переходом освіти України в Нову українську школу (далі - НУШ), з 12-річним циклом навчання. Ці наші юні першокласники продовжать той шлях, який пройшли їх попередники і будуть так само працювати з тим, щоб впевнено крокувати по країні знань 12 років.

Для першокласників створені всі умови для роботи в НУШ. Але реально скажу, не все так красиво, як було в попередньому році. Надіюся, що вже зовсім скоро з'являться всі необхідні компоненти: і парти, і стільці, - і діти запрацюють на повну силу.

Хочу подякувати керівництву нашої Станишівської сільської ради, особисто голові Юрію Вікторовичу Матвійчуку, Катерині Анатоліївні Клименко, секретарю сільської ради, - вона виступає як куратор нашої школи останнім часом - за ту велику матеріальну підтримку, яку надає сільська рада ОТГ для нашої школи.
Не все ще зроблено. Ми приступаємо до навчання, коли в нас передня сторона фасаду після проведення термосанації - вже гарна, а ззаду поки що ще будівельний майданчик. Сподіваюся, за місяць роботи будуть проведені і завершені.

Окремо керівник місцевих освітян розповів і про особливості нового навчального року. Він матиме свої певні нюанси. "Коли б ми йшли тільки по традиції: було б два семестри, три періоди канікул, а так - ми вступаємо в період, коли треба використати великі матеріальні ресурси. І зробити це потрібно до 31 грудня.

Тому І семестр може виглядати трошки в нас з ритмічно-ламаними канікулами. Навчальний процес буде проходити стабільно, за оновленими програмами, які передбачають компетентний підхід до засвоєння знань, збільшення уваги до самостійної роботи наших школярів, розвиток міжкритичного мислення, підвищення комп'ютерної грамотності. За це я теж щиро дякую керівництву сільської ради, - напередодні навчального року ми отримали ще 10 сучасних комп'ютерів і облаштовуємо другий комп'ютерний клас. Таким чином матимемо 2 класи: менше уроків і більше відповідальної роботи, - узагальнює директор школи.

З приємністю Михайло Павлович відзначає і те, що за 2018-2019 рр. школа суттєво оновилася. І якщо вирішаться ті питання, які наразі стоять перед адміністрацією школи, то вона буде однією з найкращих не лише в громаді, запевняє виступаючий.

- Сьогодні наш колектив приймає молоде поповнення. Шкільний поріг переступають 18 першокласників: 11 дівчаток і 7 хлопчиків. Це, звісно, не 28 як було минулого року, але це теж дуже чудово, каже директор. - Також сформовано 10-й клас в кількості 14 учнів. Приємно, що з 21 випускника 9-го класу дві третини прийняли рішення продовжити навчання в школі, здобувати повну загальну середню освіту і готувати себе до дорослого життя. Окремо троє учнів поповнили й інші класи: 4, 5, 8 та один учень на індивідуальній формі навчання.

Звертаючись до батьків, освітянин розповідає, що школа прийнята комісією сільської ради і готова розпочати навчальний рік. Але підготовка до нього, каже, проходила не просто. Проведено великі роботи по термосанації та оздобленні приміщень ззовні. Роботи тривали до 30 серпня, а з 3 вересня будуть продовжені на внутрішній стороні школи.

При підготовці школи до навчання ми відчували велику підтримку багатьох людей, наголошує керівник освітнього закладу. Матеріальну підтримку школі надавали: підприємство "Шанс" Олександра Баранюка, яке розрахувалося за оновлений паркан та підприємство "Елеватор", яке виділило кошти на виготовлення парадних воріт. Їх вже привезли і вони з дня на день будуть встановлені, обіцяє Михайло Солоп.

- Наразі ведуться підготовчі роботи до капітального ремонту внутрішніх приміщень. Тому педагогічний колектив та адміністрація школи розуміють відповідальність, яку ми беремо на себе, з тим, щоб і зробити всі ці роботи, і нормально, організовано провести навчальний рік.

Сьогодні я вірю, що учні школи будуть шанувати працю батьків, вчителів, техперсоналу, підтримку наших спонсорів. Будуть берегти майно школи і своїх кабінетів, особливо ту нову сучасну техніку, яку отримав навчальний заклад, щоб вона довго служила в кожному класі.

Він також повідомив і про окремі кадрові зміни, що відбулися в школі напередодні навчального року. Завершила роботу в школі вчитель англійської мови - Людмила Серафимівна Патель, і прийнята молодий фахівець - Наталія Анатоліївна Бовсунівська; класним керівником 5-го класу призначено Савчук Надію Миколаївну, клас розміщений в кабінеті історії.

Окремо було слово й про майбутніх випускників. "Сьогодні на нашу лінійку до свята Першого дзвоника прийшли 16 одинадцятикласників. Я висловлюю великі сподівання, що цей завершальний навчальний рік буде успішним, адже вони вже сьогодні поставили перед собою велику мрію - гарно завершити школу, набути міцних, необхідних знань для того, щоб учитися і працювати в ім'я нашої України.

Хочу відмітити, що попередники минулого року непогано завершили навчальний рік: один випускник навчається в Київському політехнічному університеті, троє дівчат в житомирських університетах, ще троє хлопців - у вищому професійному училищі №15.

У нашому цьогорічному 11-му класі є учні, які всі десять років навчання йшли з високими оцінками по шкільній стежині, у них є всі можливості закінчити школу з найвищими балами і з золотою медаллю. Але для цього треба стиснути свою волю в кулак і старанно працювати, зауважив насамкінець Михайло Солоп, і побажав, щоб з першого дня навчання в учнівських колективах було взаєморозуміння і порядок, а школа працювала в нормальному ритмі без авралів.

Після того, як в руках першокласниці задзвенів перший дзвінок в її житті і житті її тепер вже однокласників, - учні порозходилися по своїх класних кімнатах. Навчальний процес розпочався з інструктажів по техніці безпеки, поводженні на вулиці та дорогах, охороні праці, а батьки продумували і розглядали питання руху дітей в школу і повернення назад. Для цього в школі є шкільний автобус, тож значну частину дітей будуть підвозити, наголосив директор.

Окремо хочу сказати, коли я увійшла на подвір'я школи, перше, що кинулося у вічі після яскраво розфарбованого фасаду школи - внутрішня частина шкільної огорожі. Встановлено її нещодавно. Складається із трьохсекційних суцільнолитих бетонних плит. Зазвичай, їх розфарбовують в один, інколи два-три тони, і на цьому все. Тут же мене вразив художній підхід до оздоблення звичайного сіробуденного бетону.

Дізнаюся, хто є ідейним натхненником цього вкрай позитивного підходу, і цікавлюся деталями. Тетяна Василівна Нонік, заступник директора з навчально-виховної роботи стала ініціатором даного проекту. Її ініціативу підхопила ще одна молода, завзята жінка, Світлана Василівна Андрусенко, вчителька образотворчого мистецтва. У ході останніх подій, які відбуваються навколо оновлення школи, жінкам вкрай хотілося прикрасити і осучаснити пришкільну територію. Розробили повністю дизайн під так званою умовною назвою "Учнівське містечко". Ним і передбачається окрім створення паркової зони, розфарбувати предметно кожну окрему панель внутрішньої, як я вже відмітила, сторони паркану.

Втілювати в реальність розроблені попередньо ескізи взялися не лише самі ініціатори і частина педколективу, а й - діти. Вони із великим задоволенням протягом червня хто будучи на практиці, хто лишаючись після шкільного табору, а хто просто приходячи з дому - гуртом робили шкільне подвір'я веселим, різнобарвним і емоційно-привабливим.

Ось в такій робочо-навчальній атмосфері розпочалася нова сторінка в історії Пісківської школи, кожен рядок якої щоденно виводять її учні та вчителі.
Щасти вам, школярики!

18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини
18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини
18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини
18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини
18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини
18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини
18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини
18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини
18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини
18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини
18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини
18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини
18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини
18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини
18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини
18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини
18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини
18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини
18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини
18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини
18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини
18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини
18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини
18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини
18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини
18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини
18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини
18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини
18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини
18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини
18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини
18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини
18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини
18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини
18 першокласників поповнили ряди Пісківської шкільної родини

Альона ДЕНИСЮК
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...