» » Ось такий у Василівці господар…


Ось такий у Василівці господар…

14-07-2019, 11:00
Переглядів 1895
Ось такий у Василівці господар…
У радянські часи був у селі Василівка Житомирського району колгосп імені Карла Маркса - потужне сільськогосподарське підприємство, завдяки якому стрімко розвивалося й село.

Знищили його "реформатори" - спорожніли та почали занепадати молочно-товарні ферми, заросли бур'янами поля, залишилися без роботи люди. Як і скрізь по Україні.

Більш повезло тваринницьким фермам, що дісталися фермеру, який вирощував тут свиней. Але й він не витримав конкуренції з українським чиновництвом, що за завданням з-за кордону знищує наше село. Тому і свинарство у Василівці "накрилося".

І ось три роки тому василівці дізналися, що колишні ферми біля села дісталися якомусь підприємцю з Романова на прізвище Ходак - депутату Житомирської обласної ради. Трохи здивувалися його намірам перетворити ті будівлі на виробничі приміщення, але розуміли - це все ж краще, ніж занепадати їм безхозними через недбале ставлення держави до розвитку тваринництва в українському селі. Тим більше, що пішли чутки, що у романівського бізнесмена є потужне деревообробне підприємство і він має намір розширювати своє виробництво.

Сподівалися люди, що невдовзі він поремонтує приміщення загальною площею майже п'ять тисяч квадратних метрів, що дісталися йому всього за сімсот тисяч гривень, оформить оренду на землю площею майже чотири гектари, встановить там обладнання і запрацює під Василівкою новостворене підприємство, наповнюючи сільський бюджет доходами і забезпечуючи місцевий люд робочими місцями.

Та марно василівці прислухалися, намагаючись почути "дзижчання" деревообробних верстатів біля дороги на Рудківку. Випасаючи худобу, чи йшовши в ліс по гриби або ягоди, вони з подивом бачили, що безлюдна територія колишніх ферм просто заростає бур'янами та кущами, а нового господаря вони так і не побачили.

Зрозуміли люди, що їхні сподівання на нового "інвестора" не виправдалися. Ще більше розчарування у них викликали повідомлення у газетах та в інтернеті про те, що на підприємстві депутата обласної ради І. Ходака у Романові трапляються гучні випадки травматизму людей. А потім ще й розмови пішли про якесь полювання, на якому підстрелили лісника. То ж, мабуть, не до василівських ферм було обласному депутату.

Але несподівано селом пролетіла інформація про те, що на колишні ферми приїхала автотехніка. Може, гадали селяни, вже почне пан Ходак реконструкцію приміщень, що взяв, як сказано в заяві до управління Держгеокадастру у Житомирській області, під розміщення та експлуатацію підприємств не лише переробної, а й навіть машинобудівної та іншої промисловості. Хтось навіть жартував: може автозавод запустить?

Але те, що василівці побачили, викликало не лише негативну реакцію, а й обурення місцевих селян: автотехніка прибула для того, щоб зривати з колись капітального приміщення плити перекриття, які вивозилися невідомо куди.

Колишні колгоспники, які у радянські часи самі були учасниками будівництва тих ферм, не приховують свого негативного ставлення до того вандалізму: замість того, щоб покращувати матеріально-технічний стан ферм та розвивати виробництво, нинішній "інвестор" просто їх розтягує.

Ще більше обурення у жителів Василівської сільради викликає й те, що, викупивши майно колишнього колгоспу у 2016 році, пан Ходак ще не сплатив за нього до місцевого бюджету жодної копійки! Зекономивши при цьому за рахунок громади для власних потреб 400-500 тисяч гривень. Ось такий собі депутат, яким, як відомо, в Україні можна все.

Мабуть, добре розуміючи це, він не оформляє й оренду землі, а це майже чотири гектари, на яких і розташований викуплений майновий комплекс. І саме через це до сільського бюджету протягом трьох років не сплачується і податок на землю. І це також солідна сума, що недоотримала василівська громада.

Депутат І.Ходак у публікаціях у ЗМІ ніби хизується тим, що він створив потужне підприємство у Романові, не маючи вищої освіти. Не будемо говорити про те, що у радянські часи, його б без освіти не було допущено до жодної керівної посади. Бо для ефективної роботи на ній потрібно мати певний рівень знань у своїй галузі та відповідну управлінську культуру. І лише під час того безладу, що існує в Україні зараз, ми бачимо неосвічених власників підприємств, на яких постійно травмуються люди, а також депутатів-бізнесменів, яким потрібен мандат лише для власного збагачення, а не для покращення життя народу.

А стосовно депутата і підприємця Ходака василівці кажуть: якщо він дозволяє собі таке у статусі депутата обласної ради, то що буде, якщо він отримає мандат народного депутата у Верховній Раді?

Богдан СТРІХА


Ось такий у Василівці господар…
Ось такий у Василівці господар…
Ось такий у Василівці господар…
Ось такий у Василівці господар…
Ось такий у Василівці господар…
Ось такий у Василівці господар…
Ось такий у Василівці господар…
Ось такий у Василівці господар…
Ось такий у Василівці господар…
Ось такий у Василівці господар…
Ось такий у Василівці господар…
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...