» » Активіст ПЦУ побив матір героя АТО


Активіст ПЦУ побив матір героя АТО

3-04-2019, 10:27
Переглядів 202
Активіст ПЦУ побив  матір героя АТО
Під час штурму храму УПЦ в Баранівці прихильник нової церковної структури побив ногами матір загиблого героя АТО, - повідомляє СПЖ.

10 березня 2019 року о 14:00 сотні активістів атакували храм УПЦ в селі Баранівка. Атака храму почалася з так званого “віче”, яке скликав на центральній площі Баранівки депутат Баранівської міської ради Олег Ковальський - представник Радикальної партії Ляшка. Цей депутат закликав “патріотів” розібратися з храмом УПЦ і визначитися, яка повинна бути церква в Баранівці - "російська" або "українська".

Істинно віруючим Баранівки все ж вдалося відстояти свій храм.


Монахиня Димитрія (Пасевич) зі Свято-Покровського монастиря села Вільха подала в Новоград-Волинське відділення поліції заяву про нанесення їй тілесних ушкоджень під час рейдерської атаки на храм в Баранівці.

Духівник монастиря схиархимандрит Амфілохій (Волощенко) повідомив СПЖ, що в день штурму храму Різдва Пресвятої Богородиці черниця Димитрія брала участь в молитовному стоянні на захист храму УПЦ.

 «У цьому храмі було страшне побоїще. Після молебню, на якому ми були присутні. Після цього почали нас гнати, просто за комір викидати з храму, викидати за ворота взагалі храму», - розповіла черниця.

Її син, старший лейтенант Львівської десантної бригади Іван Пасевич загинув в зоні АТО. Він мав позивний «Батя», його посмертно удостоєно Ордена Богдана Хмельницького III ступеня. Саму черницю Димитрію удостоїли «Ордена матері бійця АТО». Проте «патріотів», прихильників порошенкової «нової української церкви» це не зупинило вони ображали і били її.

Коли натовп активістів ПЦУ напав на схиархимандрита Амфілохія, а деякі з прихильників нової церковної структури стали виривати у священнослужителя з рук посох і кусати його за пальці, черниця спробувала захистити свого духівника.

«Що ж ви робите?! Ви схимника б'єте!», - спробувала черниця Димитрія зупинити безчинства.

У відповідь депутат від Радикальної партії Олега Ляшка Олег Ковальський, один з ініціаторів штурму храму, ударив матір загиблого героя АТО в плече і груди, потім - по обличчю. Після цього Ковальський повалив черницю Димитрію на землю і бив її ногами.

 «Мій син загинув в АТО. Мене називали ФСБ-шніцею. Я народилася в Україні, про це свідчить мій паспорт. Мій син загинув, такі свідчення не дають в ФСБ. Я, нарешті, сама орденоносець. Нагороджена Орденом матері після сина, - прокоментувала те, що трапилося під час штурму храму черниця Димитрія. - Я маю право хоч якесь слово, в своїй Україні молитися спокійно. За що мене обзивали? За що мене ганьбили? За що мене мучили? За що мене били?».

Очевидець того, що відбувалося Ярослав повідомив СПЖ, що саме депутат від партії Олега Ляшка спровокував побиття.

«Відмашку давав Ковальський. Піднімаючи руку вгору і показуючи куди потрібна сила. Там був у нього кістяк з 20-30 чоловіків, які реагували на його команди», - розповів Ярослав. За його словами, один з тих, хто закидав священнослужителів яйцями і пиляв болгаркою двері - Ярослав Заліщук.

«Сам він атеїст. У Бога не вірить і брав участь у захопленні храму за націоналістичними мотивами », - пояснив житель Баранівки. У серпні 2016 року Заліщук разом з Ковальським взяв участь у своєрідній «акції» - зафарбували лик Ісуса Христа, який визнали «сепаратистським».

«Він попередньо спочатку фарбою написав на образі матюк, а потім намалював мішень і закидав фарбою. Все це робилося під керівництвом того ж Ковальського», - додав очевидець захоплення храму.

Він зазначив - в ході рейдерської атаки порошенківських прибічників дуже постраждали клірики і миряни УПЦ. Одним з потерпілих став протоієрей Орест Семотюк, священнослужитель Шепетівської єпархії УПЦ. Після удару кулаком в живіт, у протоієрея Ореста пошкоджена підшлункова залоза, зараз він знаходиться в Баранівській лікарні.

 zhitomir-online.com


Активіст ПЦУ побив  матір героя АТО
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...