» » Василівська сільрада з поставленими завданнями впоралася


Василівська сільрада з поставленими завданнями впоралася

1-04-2019, 11:03
Переглядів 191
Василівська сільрада з поставленими завданнями впоралася
Для Василівської сільської ради рік, що минув, був не надто продуктивним, та все ж дохідна частина сільського бюджету виконана на 101% і склала 2 млн. 871 тис. грн. Відповідно, плани, окреслені програмою соціально-економічного розвитку знайшли свою реалізацію. Тож, із поставленими завданнями тут, не дивлячись ні на що - справилися, - коментує сільський голова Петро Андросович, і під час розмови деталізує досягнення року минулого.

Продовжуючи роботу попередніх років в плані освітлення населених пунктів, в Болярці по вулицях І. Франка та Лісовій було проведено капітальний ремонт і в 2018 році тут засвітилися вуличні ліхтарі. Спрямували на це 255 тис. грн. з власного бюджету. Ще за 668 тис. грн. провели капітальний ремонт дороги до сільського кладовища.

У центрі Василівки, біля самісінької сільської ради, де увіковічнені односельці, що загинули в роки Другої світової війни, заплановано було реконструювати меморіальний комплекс. За нього взялися, як тільки-но зійшов сніг і вже до Дня перемоги урочисто відкрили оновлений за всіма сучасними вимогами пам'ятний знак. На ці потреби з сільської казни виділили 145 тис. грн. Ще частину виділив спонсор з Ізраїлю, пан Міхаель, який дізнавшись, що саме тут похований його дід - сам визвався допомогти фінансово громаді в реконструкції цієї місцини.

На прохання школи, аби допомогти усунути зауваження, що були поставлені від МНС, так звані "приписи" щодо протипожежних заходів, 68 тис. грн. було надано субвенції на відділ освіти Житомирської РДА, для придбання системи блискавкозахисту та на заробітну плату кухарю Василівській ЗОШ. Не лишився без уваги й дошкільний заклад. Приміщення, де знаходиться група короткотривалого перебування діток, нещодавно теж капітально відремонтували, частину необхідних речей закупили в 2017 році, ще частину, а це сучасні іграшки, дидактичний матеріал та дещо з меблів - докупили в 2018-му на 36 тис. грн.

На компенсацію пільгових перевезень суму суттєво збільшили, і склала вона аж 176 тис. грн., у порівнянні з 94 тис. - у 2017 році. 302 жителі сільської ради, що мають право на пільгові перевезення, а це й "чорнобильці", і інваліди, і пенсіонери, мають змогу протягом місяця здійснити по чотири поїздки з Василівки до Житомира і назад.

Хоч і не велику суму, але й свій вклад депутатський корпус зробив у придбання томографа для районної центральної лікарні, виділивши на ці потреби 10 тис. грн. власних коштів, та 5000 грн. ГУНП в Житомирській області. Придбано автобусну зупинку вартістю 22,9 тисяч грн. в с. Нова Василівка.

Уперше Василівська сільська рада змогла надати своїм жителям матеріальної допомоги. Сума це звичайно невелика, 32 тис. грн., - каже сільський очільник Петро Андровосич, проте радіє і цьому. Отримали її учасники АТО до Дня захисника України, та ще частину надали місцевій мешканці для проведення оперативного втручання з трансплантації нирки, що проводили в сусідній республіці Білорусії.

На 2019 рік плани теж є, і частина з них вже на шляху до виконання. Тож, вуличне освітлення по лівій стороні траси Київ-Чоп у Болярці має засвітитися ще на частині сільських вулиць - Зеленій, Кооперативній, Новій, Жовтневій, Б. Хмельницького та Набережній. Технічна документація вже готова і наразі проходить експертизу її кошторисна частина.
За попередніми прорахунками вартість цих робіт складе біля 330 тис. грн., ще на 538 тис. грн. заплановано провести капітальний ремонт дорожнього покриття тут же - по вул. Кооперативній. На всі ці потреби у сільській раді сподіваються знайти підтримку в районної та обласної влади.

Ось такий, невеликий перелік першочергових завдань прогнозується, що зможе осилити бюджет сільради, який в цьому році орієнтовно має окреслитися сумою в 2 млн. 928 тис. грн. Проте, якщо перевиконання доходної частини за результатами 6-ти та 9-ти місяців будуть, то Василівська сільрада візьметься за продовження курсу освітлення. Адже наразі така потреба ще є в селах Рудківка (2,8 км.) та Мусіївка (1,2 км.). Тож, до кінця року можливо замовлять техдокументацію і на ці проекти.

Медичне обслуговування населення здійснюється в АЗПСМ, яку очолює сімейний лікар Світлана Петрова. Вона повністю охоплює ту кількість населення, а це 1200 чоловік, що проживає на території сільської ради. Проте, договори з лікарем ще не всі уклали, лише 900 чоловік. Тож робота в цьому напрямку продовжується.

Скоротилася до двох днів робота поштового відділення, що в Болярці. Рудківку обслуговує пересувне відділення. Проте, хоча цього й замало, але критичних нарікань від населення немає, каже Петро Андросович. І пояснює, що раніше від Укрпошти надходили листи, де постійно цікавилися чи задоволені тут роботою пошти. Проте вже два роки цього не має, і взагалі були побоювання щодо закриття відділення. Але проблему поки вирішили, тож люди мають можливість й надалі отримувати пенсії з рук поштарів, сплачувати в них комунальні послуги та отримувати кореспонденцію.

Відкритим лишається питання створення "повноцінного" дитсадочка. Адже, поки що тут обходяться лише двома групами короткотривалого перебування дітей, що охоплює лише 24 дитини. І це в той час, коли потреба в садочку дійсно є, бо на території сільради біля сотні дітей віком від 0 до 6 років. Тож деяким батькам доводиться возити їх з собою до Житомира, де працюють, ще частину возять у військове містечко, що в Березівці. Наразі це питання вивчається. Є розроблений проект щодо реконструкції декількох кімнат в приміщенні сільської ради (для спальні та харчоблоку). Загалом, на ці потреби потрібно біля 700 тис. грн. Тож не виключено, що після об'єднання сувора адмінбудівля перетвориться для гомінкої малечі в повноцінний дошкільний заклад.

Але всі ці, хоч і невеликі, роботи по благоустрою населених пунктів не були б можливими, якби не функціонування на території сільської ради бюджетоутворюючих підприємств та їх спонсорська підтримка громади. Зокрема, до "п'ятірки" таких входить - ВАТ "Укрнафта", що в минулому році сплатила до сільського бюджету 758 тис. грн., ДП "Житомирське ЛГ", дохід від рентної плати якого, податок на нерухоме майно і земельний податок наповнив місцеву казну ще на 110 тис. грн., від ТОВ "Вудбуд" -109,780 тис. грн., ще 95 тис. грн. надійшло від діяльності СГФТ "Добробут" та інші надходження від "дрібних" платників податків.

Завдяки тісній співпраці з місцевим орендарем Олексієм Панченком (ТОВ "Кострогор") та підприємцем Володимиром Тальком (ТОВ "Вудбуд") вдається отримувати підтримку в проведенні різних заходів та вирішенні багатьох проблемних питань. Головне, що всі ці люди є роботодавцями для місцевого населення, вчасно сплачують податки, а відтак створюється сприятливий мікроклімат для проживання на цих територіях.

"Ми працювали, і не дивлячись на всі труднощі, які сьогодні стоять перед сільськими радами, що ще не об'єдналися, - продовжуємо працювати. Бо в нас живуть люди, і ми повинні думати про них, створювати комфортні умови і вирішувати їхні повсякденні проблеми, бо ніхто за нас цього не зробить", - підсумовує на останок мій співрозмовник, сільський голова Петро Васильович Андросович.

Василівська сільрада з поставленими завданнями впоралася
Василівська сільрада з поставленими завданнями впоралася
Василівська сільрада з поставленими завданнями впоралася
Василівська сільрада з поставленими завданнями впоралася
Василівська сільрада з поставленими завданнями впоралася
Василівська сільрада з поставленими завданнями впоралася
Василівська сільрада з поставленими завданнями впоралася
Василівська сільрада з поставленими завданнями впоралася
Василівська сільрада з поставленими завданнями впоралася

Альона ДЕНИСЮК
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...