» » Садківський сільський голова Михайло Яромов: "У новий рік з новими планами"


Садківський сільський голова Михайло Яромов: "У новий рік з новими планами"

27-01-2019, 10:25
Переглядів 361
Садківський сільський голова Михайло Яромов: "У новий рік з новими планами"
На початку минулого року я завітала до Садківської сільської ради аби дізнатися в сільського голови Михайла Яромова, як минув робочий рік і що планують реалізувати для розвитку громади в 2018-му. Зізнаюся чесно, озвучені очільником плани мене вразили, після чого я щиро побажала успіхів в усіх починаннях.

Поступово проекти почали втілюватися в реальність і час від часу я знову приїздила до Садок - на урочисті відкриття тих чи інших об'єктів. А нещодавно в маршруті моїх відряджень знову з'явилися Садки. Цього разу мене цікавило - чи вдалося реалізувати повністю задумане, у скільки обійшовся черговий рік життєдіяльності громади, і що планує сільська рада в році прийдешньому?!

На мої питання відповідає Садківський сільський голова Михайло Яромов. І перше, на чому наголошує мій співрозмовник: "У новий рік вступаємо з новими планами". Але спочатку про те, що вдалося зробити за 2018 рік.

- Основні напрямки роботи сільської ради на 2018 рік, що були затверджені рішенням сесії сільради в основному були виконані, - розпочав свою підсумкову розповідь Михайло Валентинович. - Першочерговими і найбільш затратними були три об'єкти: благоустрій центру с. Садки, завершення будівництва спорткомплексу "Юність" та облаштування зони відпочинку "Карпати" навколо гідроспоруди, що на окраїні Садок (у сторону Вигоди), - наголошує Яромов і деталізує.

Центр Садок вже давно потребував капітального ремонту. На ньому ми поставили акцент і провели облаштування з усіма необхідними елементами благоустрою: проклали нове асфальтне полотно, "лежачі поліцейські”, навели відповідні розмітки, встановили дорожні знаки, облаштували пішохідні тротуари, паркові лавочки, сміттєві урни. На даний проект було затрачено близько 2 млн. грн. З них на роботи вартістю в 1,5 млн. грн. було заключено договір із ДЕУ-19 (м. Житомир). Тротуари ж зроблені також за рахунок власних коштів, але шляхом заключення договорів цивільно-правового характеру. Прокладання тротуарів, а їх не мало, не багато - майже 1200 м2 (з плитки "старе місто", виробництва вітчизняного виробника - заводу "Луч"), - нам обійшлося близько 450 тис. грн. Утім, якби ці роботи виконувалися по кошторису, шляхом заключення договору з будівельною організацією, то довелося б заплатити близько 1 млн. грн. Таким чином, завдяки договорам ЦПХ ми зекономили 500 тис. грн. Цей договір передбачає, що людині кошти виплачуються напряму по договірних цінах, затверджених на сесії, - при цьому сплачуюється прибутковий податок 1,5%, військовий збір і ЄСВ. Тож ми не платимо ПДВ, як будівельна організація, і до того ж оминаєм їх "накрутки". Так виходить майже в двічі дешевше.

Але для того, щоб розпочати капремонт центру, перш за все потрібно було вирішити питання сходження води, що постійно збиралася тут після дощів. Для цього було прокладено комплекс міліоративних труб по вул. Тімірязєва, на що спрямували близько 200 тис. грн.

Паралельно був проведений поточний ремонт доріг місцевого значення по вулицях: Кузнечній, Новій, Поперечній, О. Кобилянської - в Садках. Заплановано було декілька вулиць в с. Вигода, але їх осилити не вдалоя. Тож цього року вони на черзі.

Ще один надважливий об'єкт вдалося завершити у минулому році - спорткомплекс "Юність", з благоустроєм і тротуарами. Складається він з мініфутбольного, волейбольно-баскетбольного полів, платформи для відпочинку і тенісу, а також встановлено два модульні вагончики, які використовуються як роздягальні. На цей проект в нас пішло біля 3 млн. грн. З них 1 млн. грн. інвесторських коштів: 500 тис. грн. виділила районна рада, ще стільки ж надійшло від народного депутата В. Развадовського. Інша сума - кошти громади. На даний час комплекс введений в експлуатацію, став улюбленим місцем школярів, дошкільнят та всіх бажаючих займатися спортом мешканців села.

Було в нас питання облаштування зони відпочинку навколо гідроспоруди в с. Садки. Ми теж з ним впоралися. На свято Івана Купала зробили офіційне його відкриття. На дане міроприємство було направлено близько 250 тис. грн.: облаштування зони відпочинку, огорожа, посадка молодих дерев, закупівля пункту охорони. До того ж екологічна система ставу вимагає запущення риб, які поїдають рослини. Тож ще майже на 50 тис. грн. закупили малька і зарибили водойму. Став вийшов прекрасний, люди задоволені, відпочивають тут не лише місцеві, а й з навколишніх сіл.

Один із пунктів роботи сільської ради було направлено на приватизацію земельних ділянок у власність територіальної громади. Це земля під гідроспорудою в с. Садки, дві водонапірні башті в Садках і Вигоді, будівля механічної майстерні, яка знаходиться у власності громади, будівлі сільських клубів у Садках та Вигоді, територія біля стадіону, що на виїзді з села, і земля під приміщенням адмінбудинку. На це витрачено близько 150 тис. грн. коштів, зроблено на кожну ділянку детальне планування, і вже замовлена технічна документація з метою передачі її у власність комунального підприємства "Садко".

Минулого року восени розпочато будівництво котельні в адмінбудинку (сільраді), - направлене на опалення всього двоповерхового приміщення та, власне, реконструкція самого приміщення.

Тут, на першому поверсі, заплановано в 2019 році провести ремонт з метою облаштування старостату, багатофункціонального актового залу для потреб ДНЗ "Ластівка" (майже 100 м?) (з внутрішніми санвузлами для дітей і дорослих), магазину-кафетерію для комунального підприємства та робочого місця поштарю. Адже для Садок, де багато пенсіонерів - поштове відділення вкрай необхідне: це і місце для сплати послуг, купівлі засобів першої необхідності, а головне - отримання пенсій. Бо не всі можуть поїхати в місто і зняти кошти, і це наразі проблема "номер один" тут! Поки що "перебиваються" послугами пересувного відділення.

На другому поверсі розташується Комунальне некомерційне підприємство "Амбулаторія загальної практики сімейної медицини", направлене в майбутньому обслуговувати жителів сіл новоград-волинського напрямку, які увійдуть до майбутньої ОТГ, що планується створити з центром у Березівці. Дане приміщення може забезпечити 12 кабінетів та 10 стаціонарних ліжкомісць.

Разом із об'єктами будівництва виконано й різного роду місцеві програми за рахунок власного бюджету: профінансовано на 200 тис. грн. видатків на компенсійні виплати пільгового перевезення окремих категорій громадян; програма фізкультури і спорту - маємо свою футбольну команду, оформили рішенням сесії на роботу в зв'язку з відкриттям спорткомплексу - інструктора по фізкультурі. Він набрав і тренує дві групи дітей. Окремо є дівоча команда, яка навіть вже їздила на змагання і отримала призове місце. Тобто, є територія для занять, то є і бажання дітей займатися спортом. На 80 тис. грн. оздоровили біля тридцяти дітей. Та за рішенням сесії людям за потребою видали майже 150 тис. грн. матеріальної допомоги. Якщо не складне захворювання згідно медичних документів, - 1 тис. грн., не складна операція - 2 тис. грн., операція онкології - 5 тис. грн. Багато людей зверталося, усім все виплачено, нікому не було відмовлено.

На такій ноті Михайло Яромов завершив підсумки року минулого. Що ж, здається, все, і навіть дещо більше, вдалося таки втілити в життя і підняти свою громаду вище навіть не на одну сходинку. Що ж, цікаво почути, а що ставлять собі за мету в сільській раді в 2019 році?

Бюджет цього року дещо менший від попереднього і склав 3 млн. 800 тис. грн., - продовжує далі сільський голова. Проте це не зупиняє планувати й надалі створювати комфортні умови проживання для жителів Садківської сільскої ради.

Тож у Вигоді цьогоріч запланували ремонт дороги по вул. Садовій та Молодіжній (від залізничної дороги до центру); облаштування огорожі спортивного майданчика біля клубу; ремонт водомережі та дорожнього покриття по вул. Шевченка, проведення водопроводу по вул. Л. Українки, розчистка узбіччя від аварійних дерев і бур'янів по дорозі Садки - Вигода, розчистка водойми в с. Вигода по вул. Садовій (за колективним зверненням громадян).

У Садках заплановано продовжити ремонт дороги на вул. Тімірязєва на умовах співфінансування з обласним бюджетом, будівництво дороги по вул. Нова (де зроблять переїзд із трубою для стічних вод), капітальний ремонт дороги по вул. Цвітній із залученням коштів інвесторів. Справа у тому, що ця ділянка дороги веде до господарського двору, де є бізнесові структури. Через їх діяльність дорога розбивається. Тому на сьогодні є домовленість з ними, що цей відрізок вуличного полотна відбудують спільно. Також в планах будівництво об'їзної дороги до так званої "промзони" поза селом, щоб великогабаритні машини не розбивали внутрішніх доріг.

З метою економічного зростання комунального підприємства "Садко" - 2 га землі біля футбольного поля передадуть йому у власність, аби організувати там стоянку, кемпінг, АЗС та СТО. А також встановлено буде освітлення поза землями сільської ради (від Садок до траси Київ-Чоп). Продовжать оснащення зони відпочинку "Карпати": встановлення альтанок, закупівля інших засобів (катамарани, лодки тощо). Має з'явитися і новий сквер - імені Тараса Шевченка, - біля адмінбудинку.

На виконання програми "Питна вода" заплановано закупити автомобіль для перевезення води з метою її продажу в м. Житомирі. Для цього закуплять станцію іонної очистки води. Якісна вода і транспорт - це ще один із елементів економічного зростання підприємства, яке на сьогодні є збитковим по одній простій причині - на території села живе багато "пільговиків", пенсіонерів і всі майже забезпечені водою. Ціна на неї складає 17,50 грн., а собівартість набагато вища. Тому ми працюємо над розвитком комунального підприємства, щоб в майбутньому воно було самостійне, госпрозрахункове, і незалежне від бюджету громади.
На виконання програми надання послуг жителям сільської ради запланували придбати трактор з набором сільгосптехніки. Відтак, населенню за пільговими цінами зможе обробляти присадибні ділянки, що буде набагато дешевше, ніж у "приватників". Для потреби громади має з'явитися і мікроавтобус.

На ремонт покрівлі чекає ДНЗ "Ластівка". Під час проведення реконструкції вона єдина лишилася не зробленою. Тож цього року візьмуться й за це.
Активно триває в Садках і будівництво невеличкої церкви. З бюджету громади надавати фінансову допомогу не мають права, але сільська рада не стоїть осторонь. За останні два роки завдяки її роботі з бізнесовими структурами зібрано близько 55 тис. грн. на будівництво даху, 10 тис. грн. - на купола, і на огорожу - 110 тис. грн. Це в основному орендарі і представники бізнесу, які знаходяться на території села. Ніхто не стоїть осторонь.

Ось таким шляхом розвитку йде Садківська громада. Поки сільська рада самостійна і незалежна (не в складі ОТГ), тут намагаються якомога активніше використати фінансову спроможність, аби в селі все відповідало сучасним вимогам життя.

Наразі ж питання об'єднання Садківської сільської ради із сусідами - в Березівську ОТГ - знову "зависло в повітрі". На останній сесії, де виносилося питання про ліквідацію сільради і звернення до центрвиборчкому про призначення виборів - депутати відмовилися підтримати рішення про створення ОТГ в форматі шести сільських рад: Березівської, Заможненської, Василівської, Садківської, Іванівської та Високопічської. Бо мова про останню раніше навіть не йшлася, а з'явилася в перспективному плані таємно і зненацька.

Тож, не поспішайте, панове, до об'єднання. Садки - яскравий приклад того, що власні кошти мають іти на розвиток власної громади. Головне - вміти правильно ними розпоряджатися.

Альона ДЕНИСЮК

Садківський сільський голова Михайло Яромов: "У новий рік з новими планами"
Садківський сільський голова Михайло Яромов: "У новий рік з новими планами"
Садківський сільський голова Михайло Яромов: "У новий рік з новими планами"
Садківський сільський голова Михайло Яромов: "У новий рік з новими планами"
Садківський сільський голова Михайло Яромов: "У новий рік з новими планами"
Садківський сільський голова Михайло Яромов: "У новий рік з новими планами"
Садківський сільський голова Михайло Яромов: "У новий рік з новими планами"
Садківський сільський голова Михайло Яромов: "У новий рік з новими планами"
Садківський сільський голова Михайло Яромов: "У новий рік з новими планами"
Садківський сільський голова Михайло Яромов: "У новий рік з новими планами"
Садківський сільський голова Михайло Яромов: "У новий рік з новими планами"
Садківський сільський голова Михайло Яромов: "У новий рік з новими планами"
Садківський сільський голова Михайло Яромов: "У новий рік з новими планами"
Садківський сільський голова Михайло Яромов: "У новий рік з новими планами"
Садківський сільський голова Михайло Яромов: "У новий рік з новими планами"
Садківський сільський голова Михайло Яромов: "У новий рік з новими планами"
Садківський сільський голова Михайло Яромов: "У новий рік з новими планами"
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...