» » Чим закінчиться відставка Оліївського сільського голови?


Чим закінчиться відставка Оліївського сільського голови?

8-12-2018, 10:19
Переглядів 330
Чим закінчиться відставка Оліївського сільського голови?
У минулому номері "Сільського життя" було надруковано велике інтерв'ю з Оліївським сільським головою Михайлом Скоком, у якому він розповів про ситуацію в громаді, виконання плану соціально-економічного розвитку, відносини серед депутатського корпусу та про плани на майбутнє. І от з Оліївки прийшла досить несподівана новина - 30 листопада на сесії місцевої ради прийнято рішення про дострокове припинення повноважень очільника громади…

Оліївська сільрада, яка рік тому, під час проведення владою кампанії зі створення ОТГ, приєднала до себе ще й села Кам'янської та Троковицької сільрад, вже на першому році існування заявила про себе скандалами та протистоянням між більшістю депутатів та сільським головою Михайлом Скоком. Й не марно, бо саме ця новостворена громада була ласим шматочком для бізнесменів при владі та навколо неї. По-перше, це настільки приміське село, що більшість житомирян навіть не уявляють, де проходить межа між обласним центром та Оліївською сільрадою, не знаючи, що значна частина міста в районі Крошні та вулиці Східної є саме її територією. По-друге, бюджет Оліївської сільради вже тоді був одним з найбільших серед сільрад області. По-третє, враховуючи дві перші обставини, громада має великі перспективи розвитку, а місцеві бізнесмени, відповідно, значні можливості для розширення своєї справи та збагачення.

Про це наша газета інформувала своїх читачів. І тому розподіл цього фінансового та земельного "пирога" рано чи пізно мав призвести до конфлікту серед тих, хто має вплив на цей процес.

У Житомирському районі Михайла Скока знають як досвідченого, розумного, врівноваженого голову, який довго обмірковує перед тим, як щось робити. Він три роки пручався "децентралізації", придивлявся, вираховував, і от влітку минулого року досить несподівано для громадськості району заявив про створення ОТГ з сіл Оліївської, Кам'янської сільрад та Троковицької - сусіднього Черняхівського району. І нібито спочатку все було нормально, але вже за півроку пройшла перша інформація про непорозуміння між оліївським головою та частиною депутатів. І так від сесії до сесії антагонізм між ними посилювався. Кілька місяців тому вони "почубилися" через склад тендерного комітету сільради, у віданні якого торги за бюджетні кошти, і від якого залежить у яке "русло" направити гроші громади. М.Скок навіть накладав вето на рішення, запропоноване депутатами, оскільки воно порушувало законодавство.

Терпець опозиціонерів сільського голови урвався на сесії 30 листопада. Ось що з цього приводу повідомив сайт Оліївської сільради:

"30 листопада 2018 року відбулося перше пленарне засідання 9-ї сесії 7-го скликання Оліївської сільської ради. На сесії були присутні 24 депутати із 26 - депутати Стасюк Р.В. та Герасимчук Є.О. на засідання не прибули.

На розгляд сесії було винесено 48 питань порядку денного.

Також на початку роботи депутати внесли додатково до нього ще 4 питання, одне з яких - щодо приведення у відповідність до чинного законодавства статті 200 Регламенту роботи сільської ради - було розглянуто першим.

Другим питанням, яке було розглянуто на сесії - дострокове припинення повноважень Оліївського сільського голови М.І. Скока. Доповідав з даного питання депутат сільської ради В.Й. Скоковський.

Голосування щодо дострокового припинення повноважень Оліївського сільського голови було таємним.

Оскільки шість депутатів - Ковальчук І.В., Кравченко В.І., Консевич В.А., Бекманюк С.Т. Ковальчук О.В., Морозюк А.В. - відмовилися брати участь у голосуванні, голосували лише решта вісімнадцять депутатів.

За підсумками підрахунку голосів 18 депутатів проголосували за дострокове припинення повноважень Оліївського сільського голови та підготовку клопотання до Верховної ради України щодо призначення позачергових виборів голови".

Після цього редакції газети "Сільське життя" Михайло Скок сказав, що рішення про дострокове припинення його повноважень приймалося з порушенням регламенту, а тому він звернеться до суду з позовом про поновлення на посаді. Такий випадок у новітній історії району вже був - колишній Новогуйвинський селищний голова Валерій Гарбуз після подібного рішення депутатів поновився на посаді за рішенням суду і відпрацював до кінця каденції. То ж, чи вдасться це ж М.Скоку - побачимо.

Важливо у цій історії не лише це, а й те, що сталося на продовженні роботи сесії Оліївської сільради 3 грудня, яку вже вів секретар сільради Анатолій Мельниченко.

Перед початком роботи депутатів в актовій залі оліївського Будинку культури зібралося два десятки місцевих жителів, в основному - жінок. Вони відразу заблокували трибуну та президію і виступили з письмовою вимогою про поновлення на посаді Михайла Скока. Їхнє звернення було підписане 36-ма жителями громади - всього за півгодини, як кажуть члени цієї ініціативної групи. Звичайно, юридичного обгрунтування їхнім вимогам не вистачало, проте рішучості було досить. І скандування "Ганьба!" довго звучало у залі засідання сесії.

З протилежною точкою від прихильників М.Скока виступив представник громадської організації з села Піщанка. Але його перекричали опоненти і головуючий на сесії А.Мельниченко оголосив перерву - для наведення порядку нібито він мав викликати правоохоронців.

Але те, що надумали депутати оліївської сільради під час перерви, без сумніву, може ввійти в аннали діяльності сільських депутатів сучасної України.
По перерві А.Мельниченко оголосив, що поступила пропозиція перенести засідання в клуб села Довжик. Ті ж 18 депутатів це рішення підтримали.
Після цього депутати організовано посідали в свої автомобілі й поїхали до Довжика. А протестуючий "безколісний" місцевий люд такої можливості не мав, і тому залишився вирішувати, що їм робити далі.

Лунали пропозиції про скликання сходу села і навіть до блокування роботи сільради, яку на колесах не перевезеш десь у Довжик, а дехто пропонував організувати відкликання депутатів, які виступили проти сільського голови, якому виборці надали вотум довіри лише рік тому.
Та все ж дісталися до Довжика.

Ось що про засідання сесії Оліївської сільради сповіщає її сайт:

"Як ми вже повідомляли, 30 листопада 2018 року під час пленарного засідання 9-ї сесії 7-го скликання Оліївської сільської ради депутатами було прийнято рішення про дострокове припинення повноважень Оліївського сільського голови та підготовку клопотання до Верховної ради України щодо призначення позачергових виборів голови ОТГ.

У зв'язку з тим, що до кінця робочого дня сесія встигла розглянути лише два питання порядку денного з понад п'ятдесяти, продовження засідання було перенесено на понеділок, 3 грудня.

Коли ж секретар сільської ради А.Мельниченко у понеділок оголосив про відкриття другого засідання сесії, група громадян заблокувала трибуну, а Л.Кравченко оголосила звернення від мешканців сіл Оліївка та Піщанка з вимогою скасувати депутатське рішення щодо усунення Михайла Скока від керівництва громадою.

На противагу їм голова громадської організації "Законність. Гласність. Колегіальність." М.Горкуша (с.Троковичі) та ще декілька громадян висловилися на підтримку дострокового припинення повноважень Оліївського сільського голови.

Суперечка зі взаємними звинуваченнями між цими двома "групами підтримки" набрала таких "обертів", що головуючий на засіданні оголосив перерву на 15 хвилин. Проте ситуація в сесійній залі за час перерви не змінилася - блокування продовжувалося. Тоді Анатолій Мельниченко запропонував перенести засідання у будинок культури села Довжик, куди й поїхали депутати та працівники сільради.

У Довжику сесія у "спокійному" режимі тривала близько 20 хвилин, після чого до приміщення будинку культури прибули ті ж самі мешканці з Оліївки та Піщанки і почали вимагати пропустити їх до сесійної зали. Також у Довжик приїхала знімальна група телеканалу "UA: Житомир" і поліцейські.

Секретар сільської ради вийшов до громадян і тривалий час роз'яснював їм правові аспекти механізму скасування рішення про дострокове припинення повноважень Оліївського сільського голови, можливість оскарження даного рішення в суді, а також пояснив, що наразі депутатами розглядаються питання порядку денного, які не пов'язані з їх вимогами і переконував дати змогу сесії працювати над вирішенням актуальних для усієї громади питань.

У кінцевому підсумку "напругу" під дверима будинку культури вдалося знизити, і сесія розглянула усі заплановані питання порядку денного та прийняла відповідні рішення, які, після їх підписання секретарем ради, будуть розміщені для ознайомлення на веб-сайті у розділі "Офіційні документи".


А, взагалі, ситуація в Оліївці має бути іншим наука. Якби М.Скок не вскочив у ту "реформу" з "децентралізації", то ще два роки спокійно б собі правив на теренах колишньої Оліївської ради, причому - з хорошими результатами, і вирішував: йти ще на одну каденцію чи ні? А так протягнув "воза" величезної роботи зі створення Оліївської ОТГ, а на "готовеньке" прийде хтось інший, залишивши колишнього голову "за бортом". Як колись сталося й з Тетерівським сільським головою О.Мельничуком. То ж, чи варто було "надривати пупа"? Може хоч це навчить інших сільських голів, які все ще погоджуються брати участь в експериментах над українським селом?

А що стосується Михайла Скока, то він може знову балотуватися на виборах сільського голови, якщо такі відбудуться і суд його не поновить на посаді ще до того. І що буде, якщо виборці знову віддадуть йому булаву влади - сказати важко.

Сергій Юрченко

Від редакції "СЖ". Якщо бути до кінця об’єктивним по відношенню до діяльності Оліївського сільського голови Михайла Скока, то варто зазначити, що за час його правління у місцевій громаді з 2001 року відбулися значні зміни на краще. Особливо в останню п’ятирічку. У селах зроблено багато добрих справ. І фінанси, які колись “співали романси”, зараз виглядають зовсім по-іншому. Так, лише за 10 місяців 2018 року бюджет Оліївської ОТГ отримав 81,3 млн. грн. доходів, витративши 60,2 млн. грн.

Люди все це знають. І порівнюють. Тому, як бачимо, далеко не всі позитивно сприйняли рішення депутатів про відставку сільського голови. Тим більше, що ступінь відповідальності, об’єм завдань, а, головне, позитивних результатів з розвитку громади - у них значно менше, ніж у сільського голови, якого вони звільнили.

Саме тому їхня діяльність тепер буде під приспікливим оком громади. Якщо вони найближчим часом доведуть, що управлятимуть сільрадою значно ефективніше, то це одна справа. Якщо ж ні - важко спрогнозувати, що очікує “революціонерів”. І все ж є незрозумілою причина такого ставлення до М.Скока. Якщо у нього є якісь гріхи, то чому б їх не оприлюднити?

Тим більше, що, за чутками, до останніх подій в Оліївці причетні все ті ж житомирські бізнесмени, які мають намір кошти та землі багатої ОТГ віднести до сфери своїх інтересів, “з’ївши” вже до цього Вересівську сільраду.


Чим закінчиться відставка Оліївського сільського голови?
Чим закінчиться відставка Оліївського сільського голови?
Чим закінчиться відставка Оліївського сільського голови?
Чим закінчиться відставка Оліївського сільського голови?

Чим закінчиться відставка Оліївського сільського голови?
Чим закінчиться відставка Оліївського сільського голови?
Чим закінчиться відставка Оліївського сільського голови?
Чим закінчиться відставка Оліївського сільського голови?
Чим закінчиться відставка Оліївського сільського голови?
Чим закінчиться відставка Оліївського сільського голови?
Чим закінчиться відставка Оліївського сільського голови?
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...