» » Для чого у Луку завітав нащадок пана?


Для чого у Луку завітав нащадок пана?

5-12-2018, 06:51
Переглядів 277
Для чого у Луку завітав нащадок пана?
14 листопада до Луківської школи завітав Марцін Добровольський - правнук пана Яна Добровольського, який проживав у селі Лука в приміщенні теперішньої школи.

Пан Марцін надзвичайно вражений тим, що приміщення будинку, в якому проживали його предки, збереглося у первісному стані. Разом з Марціном Добровольським до школи завітала історик з Варшави Марта Червінець-Івасик, яка допомагає полякам розшукувати своїх предків в Україні. Учитель Леонід Островський розповів цікаві факти з життя панів Добровольських, які розповідали старожили села.

У декого виникло запитання: а чому у Луку приїхав нащадок пана? Чи не тому, що, за інформацією в інтернеті, поляки начебто готують позови до українських судів з метою повернення польського майна його колишнім власникам? І чи не доведеться школі звільняти приміщення ще до того, як, за планом Станишівської сільради, там побудується новий заклад освіти?

Довідка. У 1811 році було проведено перепис кріпацьких душ у Луці. Були нараховані 500 душ.

Події декабристського руху 1825 року не оминули Луку стороною. В сусідніх селах Ліщині та Млинищах відбулися таємні зустрічі Північного товариства декабристів з членами товариства Об’єднаних слов’ян . Місцем зустрічі в Ліщині був поміщицький маєток . В селі Млинища зустрічі відбулися в маєтку поміщика Малиновського. На жаль, цей маєток був зруйнований під час війни. Дорога декабристів проходила через Луку.


Для чого у Луку завітав нащадок пана?
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...