» » Як спрацювали аграрії Житомирського району у 2018 році


Як спрацювали аграрії Житомирського району у 2018 році

3-12-2018, 06:39
Переглядів 194
Як спрацювали аграрії Житомирського району у 2018 році
У 2018 році трудовими колективами господарств Житомирського району зібрано майже 36 тис. т ранніх зернових культур, що більше врожаю 2017 року на 3,3 тис. т (+9,1%).

Кукурудзи на зерно вже зібрано більше 57 тис. т. В порівнянні з минулорічним врожаєм, нинішній є більшим на 2,5 тис. т. При цьому цієї культури наразі зібрано не більше 85% від загальної посівної площі. Середня врожайність знаходиться в межах 115-160 цнт з 1 га.

Майже по всіх сільськогосподарських культурах, окрім гречки, в цьому році досягнуто збір досить значних обсягів врожаїв.

Є надія, що в цьому році валове виробництво зернових і зернобобових культур в районі сягне позначки у більше 100 тис. т.

Найбільших обсягів виробництва продукції та найвищої продуктивності полів досягнуто СТОВ "Ліщинське" (директор Олег Мазур). Об'єм виробництва зернових і зернобобових культур в цьому році тут вже становить більше 12 тис. т при середній врожайності з 1 га майже 60 цнт.

Понад 7,5 тис. т зернового збіжжя при урожайності в 79,5 цнт/га цього року отримано ТОВ "Діва-Агроком" (директор Руслан Король), а ТОВ "Український солод", де керівництво діяльністю здійснюється Олександром Сітаком, кожен із засіяних на землях Озерянківської сільської ради кукурудзою на зерно гектар в цьому році забезпечив урожайність на рівні 160 цнт.

Цьогоріч приємно радують і врожаї технічних культур, зокрема ріпаку, якого зібрано більше 7 тис. т, що у 3,3 рази (+338%) більше проти минулорічного врожаю. Середня врожайність з 1 га тут є вищою за 30 цнт.

При цьому соняшника вже зібрано в об'ємі 14,4 тис. т, що дещо менше минулорічного врожаю (-1 тис. т). Цьогорічний врожай сої складає 16,4 тис. т, що більше минулорічного на 800 т (+5,1%).

Набирає обертів і процес відновлення та розвитку у районі хмелярства. Флагманом в цій справі є ТОВ "Вертокиївка Хміль" (директор Іван Панченко). У цьому році товариством зібрано 154 т сухих шишок хмелю при середній врожайності 22 цнт/га.

Є в районі певні зрушення і в частині виробництва ягідної продукції. На троянівських землях цією справою фахово займається ФГ "Біос" (голова Вадим Бездєнєжний).

Окрім цього, планується, що незабаром в одному із господарств району може бути розпочатою діяльність по переробці овочевої продукції, її сучасному фасуванню і реалізації.

Довідково: у районі виробництвом сільськогосподарської продукції займається понад 23 тис. особистих селянських господарств та більше 80 активних юридичних суб'єктів - підприємств, товариств і господарств. Із наявних в районі більше 70 тис. га сільськогосподарських угідь 44 тис. га знаходяться на правах власності у громадян району.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...