» » Медики закликають вакцинуватися проти грипу: як це зробити і скільки коштує?


Медики закликають вакцинуватися проти грипу: як це зробити і скільки коштує?

1-12-2018, 07:16
Переглядів 322
Медики закликають вакцинуватися проти  грипу: як це зробити і скільки коштує?
З настанням холодів стартує і сезон розгулу гострих распіраторних захворювань (далі ГРВІ) та грипу. У зоні ризику - кожен! Чи можливо вберегтися?
Медики Житомирського району стверджують, що так і закликають населення вакцинуватися проти грипу. Як це зробити і скільки коштує? - редакція газети "Сільське життя" спробувала дізнатися.

Ситуацію коментує головний лікар Комунального некомерційного підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Житомирської райради - Геннадій Горбенко.


Медики закликають вакцинуватися проти  грипу: як це зробити і скільки коштує?


-У вакцинованої людини ризик захворіти на грип набагато менший. Відповідно до того - є ряд аспектів, чому саме лікарі закликають людей до так званої імунізації. Проте, одразу зауважу, що вакцинація проти грипу не входить в національний календар обов'язкових щеплень, тому являється рекомендованою, тобто - за власний кошт.

Почнемо з того, кого саме рекомендують щеплювати?! Перш за все - це категорія людей із групи ризику. Сюди входять працівники медицини, торгівлі, освіти, військові та інші, - тобто ті професії, де є велике скупчення людей і відповідно - великий контакт. Не менш важливим вакцинація є й для людей похилого віку, в яких знижений імунітет, вагітних жінок та дітей до 6 років.

Варто відзначити, що на території України в цьому році прогнозується три штами вірусу грипу: тип А "Мічіган" (H1N1), тип А підтип "Колорадо" (H3N2) і тип В.
Відповідно Держлікслужбі було надано дозвіл на ввезення в Україну вакцини проти грипу двох типів. Це - "Ваксігрип Тетра" (Франція) і "Джісі флю" (Південна Корея). Варто відразу наголосити, якщо "Ваксігрип Тетра" застосовується виключно для дорослих (від 6 років), то "Джісі флю" можна вводити і дітям від 6 місяців. Вартість вакцини французького виробника коливається від 270 до 350 грн., південнокорейська трішки дешевше - до 250 грн.

На територію України на даний час ввезено 350 тис. доз вакцини. Якщо ж буде потреба в більшій кількості, то її довезуть. Що стосується Житомирського району, то вакцина в аптеках як в районі, так і в місті Житомир є у вільному доступі.

Який порядок щеплення? Варто спершу наголосити, що вакцина виробляє імунітет від 7 до 14 днів після введення і тримається мінімально до півроку, а максимально, за різними даними - до 9 місяців. Тобто, оптимальним вважається період проведення щеплення - вересень-жовтень, але робити це можливо і протягом всього підсезону. Бо наразі прогнозується дві хвилі захворювання: перша - в грудні, друга - кінець січня, початок лютого. Час ще є!

Якщо людина має бажання щепитися, то спершу їй потрібно звернутися до свого сімейного лікаря. Він, у свою чергу, проводить роз'яснювальну роботу і опитує пацієнта на предмет протипоказів до введення вакцини. А саме - перший і головний (так, як вакцина культивується на ембріонах яєчних жовтків) - це алергія на білок курячого яйця. Другий - перенесена гостра полінейропатія. Також, реакції на введення вакцини в минулому та важкі соматичні захворювання. Усе це - основні протипокази до введення вакцини.

Зауважу, що вагітність не є протипоказанням для вакцинації проти грипу, а навпаки - в другому і третьому триместрі жінкам рекомендовано щеплюватися, адже імунітет вироблятиметься не лише в мами, а й у дитинки.

За даними постійного моніторингу ситуації захворюваності в районі, то з середини листопада вже відзначається зростання захворювання на гострі респіраторні захворювання. Якщо минулого тижня було зафіксовано 589 випадків, (з них 236 дітей, зокрема 186 дітей шкільного віку), то цього тижня вже 625 (384 дитини, з яких учнів - 218). Тобто проглядається тенденція до стрімкого збільшення ГРВІ, проте - грипу ще не зареєстровано.

В Житомирському районі на даний час за власні кошти щеплено всього лише 36 осіб, з яких 10 дітей. Це дуже малий відсоток. Невтішною лишається ситуація і загалом в Україні. Статистика свідчить, що за минулий рік було щеплено лише 0,5% населення нашої держави.

Окремо слід відмітити, що аптеки, які мають у вільному продажу вакцину проти грипу, надають в оренду термосумки для того, аби виконати дотримання теплового ланцюга при транспортації вакцини. Певну суму коштів людина вносить як заставу за сумку, після чого повертає її в аптеку і отримує назад кошти.
Ми постійно ведемо інформаційну кампанію серед населення щодо важливості і переваг вакцинації. Наразі Міністерство охорони здоров'я розробило плакати, які ми розповсюджуємо по медичній мережі району, аби вкотре звернути увагу населення на доцільність щеплення проти грипу. Бо всім відомо, що попередити грип, як і будь-яку іншу хворобу, значно дешевше, ніж її лікувати. Тим паче, що після перенесеного захворювання на грип та ГРВІ досить часто бувають ускладнення. А ефективних протигрипозних препаратів, в принципі, на сьогодні нема. Тож я раджу ще раз людям задуматися про імунізацію організму.

Також хочу звернутися до населення з такими словами, що треба міняти ставлення до власного здоров'я і до вакцинації. Багато років ЗМІ проводило антивакцинальну кампанію. Розповідали лише про випадки побічних дій від вакцинації. Можливо саме це і є причиною такої низької довіри людей до імунізації.

Наведу приклад - побічна дія на вакцину проти грипу - одна на мільйон. Так, реакція може бути, як і на будь-який інший препарат, але це дуже малий відсоток. Проте, про цей один випадок - розголошують, а ніхто не говорить про те, скільком людям збережено здоров'я завдяки тій же вакцинації. До слова, за даними Всесвітньої організації здоров'я, кожну хвилину вакцинація зберігає п'ять життів у світі.

Тож, на сьогодні, завдання кожної людини - самому зберегти своє здоров'я. І якщо це можна робити завдяки щепленням - то не варто цим нехтувати.

Медики закликають вакцинуватися проти  грипу: як це зробити і скільки коштує?
Медики закликають вакцинуватися проти  грипу: як це зробити і скільки коштує?
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...