» » Томос з Туреччини - як передвиборчий трюк Порошенка


Томос з Туреччини - як передвиборчий трюк Порошенка

10-11-2018, 07:55
Переглядів 88
Томос з Туреччини -  як передвиборчий трюк Порошенка
Останнім часом українські та закордонні ЗМІ постійно висвітлюють намагання Порошенка розіграти «церковну карту» у своїй передвиборчій боротьбі за обрання на другий термін посади президента. Розбрат в суспільстві його не цікавить. Про останні події на цьому «фронті» - у даному матеріалі, який засвідчує, що й тут у Гаранта справи йдуть не дуже вдало. Хоча він й хапається за неї, як потопаючий за соломинку.


Варфоломій заборонив Філарету і Макарію очолювати нову церкву?

Днями круючий справами УПЦ митрополит Антоній заявив про наявність листа від Вселенського патріархату до УПЦ КП і УАПЦ, згідно з яким голови цих церков не можуть брати участь у виборах глави "нової Української православної церкви".

Про це він сказав в інтерв'ю програмі "Право на віру" на каналі "Перший козацький", відео якого опубліковано на сайті УПЦ.

"Є цікава інформація з кількох джерел про те, що є лист із Фанара, направлений і в так званий Київський патріархат, і в Автокефальну церкву, згідно з яким у виборах не можуть брати участь ані Філарет, ані Макарій", - заявив Антоній.

"Тому, мабуть, слова на недавній прес-конференції про те, що долю цих зборів повинен вирішити Фанар, виходять саме з цього. Тобто потрібно переконати все ж Фанар, щоб він цей свій принциповий підхід якимось чином скасував", - припустив він.

Для тих, хто не знає, що таке Фанар, варто пояснити, що це історичний район в місті Стамбул (Туреччина), де розташована резиденція Константинопольського патріарха Варфоломея, який останніми діями опускає себе до рівня "турецького попа"-розстриги, який сіє розбрат у світове православ'я, знаходячись на території мусульманської країни та сліпо виконуючи всі вказівки Вашингтона, яким, у свою чергу, керують ставленики Ізраїля.

До цього варто додати й про численні публікації у світових ЗМІ стосовно отримання "мешканцем Фанара" 25 млн. доларів США за надання Томосу про автокефалію неканонічним церквам в Україні, щоб цим нанести удар по найбільш чисельній і найбільш впливовій у світовому православ'ї Руській Православній Церкві - в унісон розв'язаній США антиросійській істерії.

Тобто Варфоломей зі слуги Божого перетворився на нікчемного політика сатанинського гатунку.

За словами митрополита УПЦ Антонія, важко сказати, чи відбудеться взагалі "об'єднавчий собор", необхідний для отримання томосу української церкви.
"Чи відбудеться це зібрання так званих ієрархів Київського патріархату та київської автокефальної церкви, сказати важко. Таких спроб вже було кілька в нашій недавній історії, але ніякого результату ми не маємо, - зазначив він.

При цьому Антоній припустив, що "можливо, для реалізації конкретних вказівок вони змушені будуть зібратися".

Він також назвав "фейковим" список з 10 ієрархів УПЦ МП, які також мають намір брати участь в об'єднавчому соборі.

"Мені відомий цей список, але він фейковий. Тому що з цих 10 більш-менш заявили про свою участь дві людини. Чому там з'явилися ще 8? Мабуть, комусь хотілося представити на Фанарі і ще десь, що за ним підуть якісь ієреї", - сказав митрополит.

У Варфоломія заявили, що не визнавали Київський патріархат і УАПЦ

За повідомленням з Туреччини, керівників УПЦ КП Філарета і УАПЦ Макарія повернуто в лоно Варфоломіївської Церкви (хоча анафему РПЦ так і не знімала), але не визнали їх як предстоятелів (керівників) будь-яких церковних структур. Синод Константинопольської Церкви не визнав Київський патріархат і УАПЦ як легітимних структур.

Про це повідомив Представник турецького Фанара при Всесвітній раді церков, архієпископ Тельмісскій Іов (Геча) в інтерв'ю ВВС. Також він повідомив, що канонічною є Українська Православна церква, що входить до складу Московського Патріархату.

"Ми не визнали Філарета і Макарія як предстоятелів їх Церков, ми не сказали, що УПЦ КП або УАПЦ є легітимними, бо це було б вельми нелогічно: це означало б, що ми визнали дві паралельні церковні структури паралельно ще з третьою канонічною структурою, якою був би Московський Патріархат ", - заявив ієрарх Константинополя.

Головний редактор грецького сайту Orthodoxia.info Андреас Лударос заявив, що в тексті рішення Фанара про зняття анафеми з Філарета немає і натяку на визнання Київського "патріархату".

До речі, "зняття анафеми з Філарета" проамериканським синодом "турецької церкви" Варфоломея є грубим порушення норм Світового Православ'я, оскільки зняти анафему може лише Церква, що її наклала - тобто у даному випадку РПЦ. Проте, як бачимо, "турецькі попи" настільки загралися в міжнародну політику, що пішли на грубе порушення православних канонів. Власна вигода для них стала вищою за обов'язок жити за законами Божими.

Проте Філарет заявляє про намір очолити створювану Порошенком чисто політичну структуру - "Українську Помісну Православну церкву", яку Гарант має намір використати у своїй передвиборчій кампанії.

При цьому Філарет зазначив, що не може сказати хто міг би бути йому конкурентом на виборах очільника Помісної Церкви. Але й поступитись власними амбіціями також не готовий. Про це він заявив під час інтерв'ю в ефірі "Українського радіо".

Єпархії підтримують канонічну УПЦ

А поки що єпархії УПЦ засвідчують вірність канонічній Українській Православній Церкві і її Предстоятелю - Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію.

Нещодавно чергове повідомлення про це надійшло з Харківської єпархії.

Загальна позиція була виражена на зборах духовенства 1 листопада 2018 року, що проходив під головуванням митрополита Харківського і Богодухівського Онуфрія в резиденції Харківських архієреїв на території Покровського чоловічого монастиря міста Харків.

У зборах взяли участь благочинні, настоятелі міських храмів і керівники єпархіальних відділів Харківської єпархії.

"Духовенство на чолі з архієреєм засвідчили вірність канонічній Українській Православній Церкві на чолі з її Предстоятелем Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм", - повідомляє сайт єпархії.

Нагадаємо, що раніше вірність Предстоятелю і канонічної Церкви вже засвідчили архієреї і клірики Вознесенської, Тульчинської, Рівненської, Херсонської, Кіровоградської, Одеської, Дніпропетровської, Криворізької, Кам'янської, Запорізької, Полтавської, Сумської, Конотопської, Роменської, Мукачівської, Олександрійської та Сєвєродонецької єпархій УПЦ. Незабаром свою позицію висловлять й інші єпархії.

Томос з Туреччини -  як передвиборчий трюк Порошенка
Рівненська єпархія також засвідчила вірність канонічній Українській Православній Церкві.
Томос з Туреччини -  як передвиборчий трюк Порошенка

Духовенство Одеської єпархії засвідчило вірність канонічній Українській Православній Церкві і її Предстоятелю - Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...