» » Як розвиватися далі Станишівці?


Як розвиватися далі Станишівці?

20-09-2018, 09:31
Переглядів 1033
Як розвиватися далі Станишівці?
19 вересня в приміщені Станишівської сільської ради заступник сільського голови Василь Сокорчук провів громадське обговорення містобудівної документації - генеральний план с. Станишівка. Презентував його проект представник розробника ТОВ "КИЇВЗЕМСЕРВІС", головний архітектор проекту - Володимир Дергапутський.

Як відомо, приміське село Станишівка, що днями відзначило своє 402-річчя, вже другий рік є центром однойменної ОТГ. Тому у статусі адміністративного центру воно має бути прикладом, як у соціально-економічному розвитку населених пунктів громади, так і в архітектурному забезпеченні цього процесу. І все має розвиватися цілеспрямовано і узгоджено, з урахуванням вимог часу та фінансових можливостей сільради, а тому всі задуми і бачення майбутнього Станишівки мають бути закумульовані у генеральному плані, в якому враховується, як побажання громади, так і безліч нормативів та вимог та до містобудівної документації. Щоб узгодити все це, перед остаточним прийняттям генплану, законом і передбачено проведення попереднього громадського обговорення.

У цілому запропонований проект генплану був схвалений. Його особливістю є те, що у Станишівки, як населеного пункту, фактично немає вільних земель для грандіозних проектів, і архітектору потрібно «втиснути» в існуючі межі всі побажання замовника. Бо ж, на жаль, до цих пір наш законодавець не спромігся землі за межами населених пунктів віддати у розпорядження громад, а людські земельні паї, що прилягають до села, для власного розвитку викупити теж неможливо – через мораторій на продаж тієї землі.

Обмежують можливості й інші обставини. Зокрема, газопровод вимагає стометрову захисну зону, а кладовищу, що розташоване в центрі села потрібна така зона у радіусі 300 метрів і в ній вже знаходиться чимало житлових будинків.

Враховуючи всі ці перешкоди станишівській громадськості й було запропоновано проект генерального плану для обговорення. Що нового там можна побачити?
Насамперед, два добре відомі медичні заклади – Житомирська райлікарня та обласна дитяча лікарня вводяться в межі села.

Поруч з ними планується відвід землі під будівництво дитячого садка.

Знаковою подією у розвиткові Станишівки стане й поява біля Будинку культури будівлі нової медичної амбулаторії – з житлом для 1-2 лікарів і навіть з гаражем для них.

Біля кладовища заплановано відвести землю під будівництво власного пожежного депо – своєрідного центру для місцевих рятувальників. Згідно нормативів, там на десяти сотках має бути споруджено будівлі для двох пожежно-рятувальних автомобілів та офіс. Навіть пірс на березі річки передбачено – для заправки автоцистерн водою.

Для розвитку спорту у генплані передбачено спорудження ще одно майданчика.

Щодо нових житлових чи адміністративних забудов, то вільних земель у Станишівці немає, а тому всім бажаючим потрібно викупати землю у її нинішніх власників.

В обговоренні генерального плану с. Станишівка активну участь взяли секретар сільради Катерина Клименко, заступник сільського голови Олександр Цьмох, начальник відділу містобудування, архітектури, земельних відносин та екології сільради Сергій Паламарчук та інші. В цілому генплан схвалено, висловлені на обговоренні пропозиції будуть враховані в остаточному його проекті.

Як розвиватися далі Станишівці?
Як розвиватися далі Станишівці?
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...