» » Село Вереси: за крок до знищення сільради


Село Вереси: за крок до знищення сільради

23-08-2018, 09:20
Переглядів 304
Село Вереси: за крок до знищення сільради
Депутати Житомирської міської ради підтримали рішення "Про добровільне приєднання територіальної громади села Вереси до територіальної громади міста Житомир". Таке рішення ухвалили на позачерговій сесії міської ради 21 серпня.

"Нам треба прийняти це рішення, щоб ми могли вже направити на область (в облраду) і запустити механізм. Меморандум знімаємо з розгляду і будемо голосувати на наступній сесії", - сказав Сергій Сухомлин.

За цю пропозицію проголосували одноголосно всі 32 депутати.

"Приєднати територіальну громаду села Вереси Житомирського району Житомирської області до територіальної громади міста Житомир та утворити внаслідок добровільного приєднання Житомирську міську об'єднану територіальну громаду. Визначити план організаційних заходів щодо добровільного приєднання територіальної громади села Вереси згідно з додатком. Доручити виконавчим органам Житомирської міської ради вчинити організаційні заходи щодо реорганізації Вересівської сільської ради та її виконавчого комітету". - зазначалося в проекті рішення, яке також одноголосно схвалили депутати міської ради.

Як бачимо, славнозвісний Меморандум, про який писала газета "Сільське життя", так і не підписано. Цей документ має хоч якось гарантувати вересівцям певні преференції та зобов'язання міста, які вони отримають після знищення своєї сільради і входження "в прийми" до міста Житомир.

Зняття Меморандуму з розгляду на сесії міської ради свідчить лише про одне - не все подобається в ньому депутатам Житомирської міськради.

Житомирські бізнесмени не звикли, щоб хтось там "тявкав" і заважав їхньому "бюджетному бізнесу".

Скоріш за все, вони вирішили, що селяни у Вересах "дуже багато чого хочуть". А це вже дуже серйозний сигнал до того, щоб вересівці зменшили "свій апетит". І тому депутатам Вересівської сільради, яка поки що існує, треба бути ще більш наполегливими у відстоюванні своїх прав та потреб. Інакше дане село "загнеться" значно швидше, ніж будь-хто у цьому ще сумнівається чи робить вигляд, що сумнівається, проте на сесії сільради підтримує даний проект, що дуже схожий на авантюру.

Як бачимо, досвід проблем, що існують у Тетерівській, Оліївській і нествореній Березівській ОТГ, та й взагалі по області, їх нічому не навчив. Чи правду кажуть люди, що місцеві депутати "куплені з потрохами" і їм начхати на долю села?

Важливим у цій справі є й те, що й самі вересівці мовчать, мов миші за віником. Їх навіть не спонукало до рішучих дій те, як нинішня злочинна влада зухвало вкрала у них пасовища. Не говорячи вже про те, як вона знищила до цього їхній радгосп, що й розвивав це село. Гидко на все це дивитися…

Чи з'явиться у Вересах справжній народний лідер, який підніме селян на відсіч цій авантюрі і чи підуть за ним селяни - побачимо. А зараз вони більше нагадують стадо овець, яке ведуть на шкіродерню…

Якщо ж глянути на проект Житомир-Вереси з точки зору "реформи" з "децентралізації" взагалі, то й тут вересівців опустили "нижче плінтуса". Мешканці цієї "помираючої" сільради перехитрюють самих себе: вони є першою і єдиною громадою в Україні, яка після "добровільного" об'єднання не матиме у раді "резервації" ЖОДНОГО депутата, свого представника. Навіть найзабитіші села у ході цієї "реформи" не опускали нинішні авантюристи при владі так низько.

Тут "реформатори" відверто начхали на "європейські демократичні цінності", на "світовий досвід", бо там, під час організації нового територіального утворення, створюється рада, обраними до якої мають право бути всі мешканці, що там проживають, так само як і голосувати за своїх обранців, що представлятимуть їхні інтереси, мають також всі місцеві громадяни, які мають право голосу.

Приєднання до Житомира багатьох приміських сіл "реформатори" планували ще у 2015 році, коли з'явився перший перспективний план, авторів якого, правда, не вдалося знайти до цих пір. Проте, знову ж таки, за міжнародними стандартами, потрібно було проводити нові вибори і депутатів ради, і міського голови. Але ж ні Сухомлин, ні міські депутати, на дострокові вибори йти не хотіли - це і нові затрати, і невідомо чи пройдуть. А тому тоді вони самі гальмували процес приєднання сіл до міста.

Тоді, щоб догодити міським бізнесменам при владі, "реформатори" українського села на чолі з нашим "славетним" земляком мільйонером Зубком пішли на безпрецедентний крок: вони проштовхнули через Верховну Раду закон, який і дозволив зараз приєднати Вереси до Житомира без нових виборів. Відверто начхавши на демократію у цьому злочинному процесі, вони залишили селян відверто безправними рабами, які мають сліпо виконувати всі забаганки міських бізнесменів.

Розуміючи це, жодне село в Україні не погодилося на такий геноцид.

"Найрозумнішими" тут виявилася лише вересівська верхівка, яка повністю зрадила інтереси своїх земляків. За що й за скільки - ми все одно рано чи пізно дізнаємося. Але можна констатувати тут лише одне: все відбулося лише через інертність місцевого люду та відсутності справжньої місцевої еліти, яка б по-справжньому переживала за долю свого села. Та це біда усієї України. Хоча 128 районів в Україні ще не зовсім "патріоти" і "реформатори" українського села - бо там не створено ще ЖОДНОЇ "резервації", як не намагаються пан Зубко та його угруповання.

Та й взагалі, всім зрозуміло, що у березні 2019 року, коли нинішній антинародний режим провалиться на президентських виборах, остаточно буде припинено й це знущання з українського села, так звана "реформа". А тоді й настане час відповідальності за скоєні злочини всіма учасниками цієї авантюри, в тому числі й у Вересах.

До речі, якщо ми вже говоримо про "децентралізацію", то досить дивним виглядає позиція ЦВК щодо непризначення виборів у "резерваціях", у які "добровільно-примусово", з грубим порушенням законодавства, все ж загнано чергову групу селян-"щасливчиків".

Це виглядає досить дивним, бо ж Центральна виборча комісія завжди була активним учасником цього ганебного процесу.

Пояснення цьому можна почути зі слів одного політолога, який сказав, що Порошенку і його "команді" не потрібні напередодні виборів президента ще одні місцеві вибори, на яких цілком прогнозовано виграють представники "Батьківщини".

Ось як можна висвітлити останні події навколо знищення Вересівської сільради та безправного поглинання її житомирськими бізнесменами. Про подальший розвиток подій наші читачі дізнаються вчасно.

Будьте з нами. Передплачуйте "Сільське життя".

Богдан СТРІХА
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...