» » Чому бунтують Садки?


Чому бунтують Садки?

17-08-2018, 08:53
Переглядів 619
Чому бунтують Садки?
16 серпня відбулася сесія Садківської сільради Житомирського району, на якій місцеві депутати виступили категорично проти планів обласної та районної влади щодо «добровільного» створення Березівської ОТГ. Чому так сталося – у матеріалі, що пропонується читачам.

Перед початком роботи садківського «парламенту» у місцевому клубі зареєструвалися 10 депутатів з 12-ти і сільський голова Михайло Яромов відкрив засідання.

У його роботі взяли участь голова Житомирської районної ради Сергій Крутій, заступник голови РДА Микола Козарчук, головний редактор газети «Сільське життя» Валерій Івановський, керівник обласного центру реформ Василь Невмержицький, Березівський сільський голова Сергій Чернуха, представники громади Іванівської сільради.

На порядок денний сесії виносилося питання про надання погодження на ліквідацію Садківської сільради та утворення Березівської ОТГ з центром у селі Березівка. Проте депутати включили до розгляду й питання створення Садківської ОТГ у складі нинішніх Садківської, Іванівської, Березівської, Василівської, Заможненської сільрад з центром у Садках.

Обговорення першого питання відкрив виступ Садківського сільського голови Михайла Яромова. Він розповів, як протягом останніх трьох років, що йде «децентралізація», садківців за керівними настановами «згори», намагалися запхнути до багатьох варіантів ОТГ з входженням туди від Оліївки і навіть Левкова до Заможного.

Варто зазначити, що редакція «Сільського життя» розповідала читачам, як всі вони розсипалися, мов «піщані замки». Останній рік районна влада намагалася «зліпити» тут ОТГ з Іванівки, Садок, Березівки, Василівки та Заможного з центром у Березівці. Проте цей проект не підтримала Іванівська сільрада, а потім і Василівська. Тоді березівці й садківці вирішили об’єднатися самі. Але тут «прокинулася» Василівка, а за нею й Заможне, яке автоматично погоджується на всі варіанти об’єднання, бо сільський голова П.Нагорнюк не бачить подальших перспектив самостійного розвитку.

Нібито все узгодили і почали, як у тій казці про рукавичку, створювати ОТГ вже з чотирьох сільрад. І вже б ось-ось мала з’явитися на мапі Житомирського району ще одна, така вистраждана і така потрібна чиновництву для переможних реляцій «резервація», але тут її власноруч розвалив … сам голова Житомирської ОДА Гундич!

Не подумайте, що цей ставленик Порошенка, насамкінець, зрозумів всю злочинність «реформи» з «децентралізації» і припинив її на Житомирщині. Ні, навпаки, добре усвідомлюючи всю злочинність цієї афери, він вирішив, мабуть, заробити собі орден на цій авантюрі, чи навіть зірку Героя України, а тому, одним махом намалювавши на карті план створення ОТГ, з пафосом, притаманним його господарю Порошенку, завив, що у нашій області не буде «білих плям» - тобто сіл, не віднесених до «резервацій». Про те, чи хочуть поліщуки такого «щастя», пан губернатор навіть не думав, а діяв так, як діє цей антинародний режим на догоду своїм закордонним покровителям.

Проте, сам цього не розуміючи, пан Гундич своїм рішенням понаставляв стільки «мін» під справу «децентралізації», що це лише питання часу, коли вони «вибухнуть».

І от першим з них «здетонував» пристрій у Садках, де людей обурило те, що до останнього варіанту зі створення ОТГ з чотирьох сільрад, пан Гундич підсунув ще й Високопічську сільраду. Садківці вважають, що перекладання вирішення багатьох проблем Високої Печі на їхні плечі є недоречним і знищує перспективу прогресивного розвитку новостворюваної ОТГ.

Це ж, по суті, підтвердив і заступник голови РДА Микола Козарчук, який на запитання, чому Високу Піч приєднують до майбутньої Березівської ОТГ, а не до Тетерівської, бо це було б набагато зручніше, так як вони межують і знаходяться на одній трасі, сказав, що тоді Тетерівська ОТГ просто «ляже». До речі, ще донедавна зразково-показова Тетерівська ОТГ, яку влада ставила в як позитивний приклад усій області, вже «лягла»: за результатами фінансової діяльності Тетерівка недобрала 60 тис. грн. до свого фінансового плану. Про це сказав на сесії голова райради Сергій Крутій, додавши, що навряд чи можна було очікувати чогось іншого при утриманні там такої армади чиновників.

То ж, пояснення, чому Високу Піч не під’єднали до Тетерівки, ще більше збурило депутатів: якщо Тетерівська ОТГ «ляже» від такого приєднання, то Березівська ОТГ тим паче. До того ж і фінансові прогнози на створення Березівської ОТГ підтверджують це. Якщо після її створення, за розрахунків, які поки що невідомо чи збудуться, на діяльність нинішніх чотирьох сільрад профіцит бюджету має скласти й так скромні 10 млн. грн., то з проблемами Високопічської сільради цей показник опускається до двох мільйонів гривень. На такій великій території за два мільйони «райського куточка» точно не побудуєш, тим більше, що, в результаті всіх цих «реформ», інфляція в Україні набирає оберти і може згодом досягнути рівня початку 90-х років минулого століття.

Потім на сесії Садківської сільради «плів хармани» про «щастя» від об’єднання ще один «соловей» афери з «децентралізації» - керівник Центру реформ Василь Невмержицький, який на таких зібраннях постійно вводить людей в оману і демонструє незнання законодавства.

Цей агітатор за знищення сільрад проговорився й про істинну мету нав’язаної режимом Порошенка «децентралізації» - щоб за рахунок багатих громад вирішити проблеми бідних. Тобто, як колись більшовики розкуркулювали селян, так і зараз «реформатори» перекладають вирішення проблем селян з держави, яка й створила всі ці проблеми, на плечі самих селян. При цьому, звичайно, можновладці знають, як використати невкладені у розвиток села кошти державного бюджету собі на користь.

Не знайшовши порозуміння у присутніх, «головний реформатор області» почав вмовляти садківців погодитися на створення Березівської ОТГ без запропонованого Гундичем включення Високої Печі. Дійшло то того, що він навіть почав ображати присутніх, а на зауваження щодо його недостойної поведінки він пояснив: я ж сам з села.

Марно закликав садківців «не бути егоїстами» і дати Березівці шанс «на краще життя» й Березівський сільський голова Сергій Чернуха, бо доводи його були дуже сумнівними і дуже нагадували виступ того ж пана Невмержицького.

Не пройшли й умовляння колишнього сільського голови депутата райради В.Рожка, оскільки його авторитету для земляків, як бачимо, замало.

Але садківські депутати вже остаточно зрозуміли, що їхнім виборцям користі від пропонованих владою варіантів об’єднання не буде ніякої і тому не проголосували за знищення своєї сільради і створення Березівської ОТГ у складі Березівської, Садківської, Василівської та Заможненської сільрад з центром у Березівці.

І одним з аргументів цього рішення було те, що Садки, під керівництвом сільського голови Михайла Яромова, протягом останніх років перетворилося на одне з кращих сіл області. Та й після того, як, після багаторічної судової тяганини, уся двоповерхова будівля у центрі села (колишня «контора) зараз перейшла у розпорядження сільської ради і там вже проводиться внутрішній ремонт, то й кращого місця для офісу майбутньої ОТГ краще не знайти. Там спокійно можна обладнати не менше двох десятків кабінетів для апарату управління, а не розкидати його по різним селам.

Враховуючи все це, садківські депутати вирішили звернутися до обласної ради з пропозицією внести зміни до перспективного плану області і передбачити створення ОТГ у складі Іванівської, Садківської, Березівської, Василівської, Заможненської сільрад з центром саме у Садках.

То ж увесь процес створення нової ОТГ новоград-волинського напрямку потрібно починати заново – від ініціативи і громадських обговорень до рішення ЦВК на призначення виборів. Враховуючи, що й не всі сільські голови тепер підуть на цей варіант, то можна цілком ймовірно сказати, що нинішнього року цього не станеться точно. А там зміна влади у березні і цій «реформі» - кінець, і хто не заляпався в ній – молодець.

У ході дискусії на сесії Садківської сільради висловив своє негативне ставлення до процесу «децентралізації» й головний редактор газети «Сільське життя» Валерій Івановський.

Чому бунтують Садки?
Чому бунтують Садки?
Чому бунтують Садки?
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...