» » Успіхи зарічанців - в єдності депутатів і громадськості


Успіхи зарічанців - в єдності депутатів і громадськості

6-08-2018, 14:51
Переглядів 1118
 Успіхи зарічанців - в єдності депутатів і громадськості
В останні роки на території села Зарічани відбулися суттєві позитивні зміни: відкрито капітально відремонтовану медичну амбулаторію загальної практики сімейної медицини, яка стала справжньою окрасою центра села, будується новий двоповерховий дитсадок, здано в експлуатацію новий футбольний майданчик, ведеться ремонт всередині школи та термосанація Будинку культури, ремонтуються дороги, готується до відкриття аптека тощо.

У тому, що у цьому населеному пункті відбувається прогресивний розвиток, велика заслуга й депутатів ради Станишівської ОТГ Михайла та Романа Сіроватських, Леоніда Бєльського, Валерія Рябова, Олександра Кузьменка, Олександра Мельника, в.о. старости Володимира Ткачука, представників зарічанців у виконавчому комітеті ради ОТГ Євгена Бєльського, Тетяни Гусаківської, Миколи Хотинського, Володимира Іваницького, а також їхній тісній взаємодії з активістами громадськості села.

А редакції газети "Сільське життя" приємно, що свого часу, напередодні виборів до ради Станишівської ОТГ, наша газета детально розповідала про нинішніх депутатів-зарічанців ще у якості кандидатів. І всі вони не лише отримали довіру виборців, а й, як бачимо, ефективно працюють на користь громади.


На фото: зарічанські депутати ради Станишівської ОТГ, члени її виконкому та місцеві активісти на східцях Зарічанського Будинку культури, де проходить термосанація стін і відбулося засідання Ініціативної групи.


В.о. Зарічанського старости Володимир Ткачук:

Наші депутати - генератори всіх змін у Зарічанах

-Володимире Михайловичу, розкажіть, будь-ласка, як у вас відбувається взаємодія з депутатами-зарічанцями, які представляють ваше село у Станишівській сільській раді ОТГ?
 Успіхи зарічанців - в єдності депутатів і громадськості

- У нас налагоджена чудова співпраця. Але перед тим, як розповісти про це, я хочу спочатку сказати про голову нашої громади Юрія Вікторовича Матвійчука. Це - молодий, освічений, досвідчений та трудолюбивий керівник. Ми всі його поважаємо й за те, що він - людина слова, тобто завжди виконує свої обіцянки. Саме він є "генератором" розвитку нашої ОТГ, яка швидко перетворюється на одну з кращих територіальних громад в Україні, і ми за все це його поважаємо.
Протягом двох останніх років, завдяки активній участі депутатів ради ОТГ братів Михайла та Романа Сіроватських, Леоніда Бєльського, Валерія Рябова, Олександра Кузьменка, Олександра Мельника, і у нашому селі Зарічани зроблено і робиться багато добрих справ. Так, робиться термосанація Будинку культури, зведено стіни й дах нового дитячого садка, капітально реконструйовано нашу медичну амбулаторію, йде великий ремонт у школі, у будівлі колишньої сільради готується до відкриття аптека тощо.

Якщо взяти конкретно кожний об'єкт, то, наприклад, утеплення Будинку культури дасть можливість нашим дітям та усім учасникам художньої самодіяльності займатися у значно комфортніших умовах. Це - осередок культури нашого села, а тому його розвиткові приділяється значна увага.

Це ж стосується й школи. Ми її опалення перевели на альтернативний вид палива і навіть взимку там так тепло, що іноді відкриваємо вікна.

Зараз у нас у стадії будівництва й дитячий садок, про який мріяли зарічанці довгий час. Нелегко нам дався підготовчий процес, виділення земельної ділянки, виготовлення проектно-кошторисної документації, проте все це позаду і зараз вже зведено стіни цього двоповерхового закладу і монтується дах. Затим почнуться внутрішні роботи, які ми маємо намір завершити до Нового року. Там буде все за євростандартами і навіть діти з обмеженими можливостями почуватимуться комфортно.

Цього року у Зарічанах, завдяки також активній участі депутатів, здано й реконструйовану медичну амбулаторію, яку я вважаю найкращою в Україні. Вона і зовні виглядає дуже привабливо, і всередині там все обладнано на належному рівні, і медичний персонал у нас дуже кваліфікований.

Дбаємо ми спільно з депутатами й про стан доріг у нашому селі. Плануємо капітально відремонтувати вулиці Житомирська, Лісова, Нова, Миру, Тетерівська. Поточний ремонт доріг буде проведено на вулицях Вишнева, Молодіжна, Польова, Паркова, Садова і Лісовського. Як тільки встановиться нормальна погода, запуститься асфальтовий завод і, думаю, протягом одного місяця ми все це зробимо.

Намічено виконати цього року й інші добрі для людей справи. Хочу зазначити, що мені, як виконуючому обов'язки старости села, приємно працювати у такому колективі, де тебе розуміють і підтримують і очільник ОТГ, і апарат управління, і депутатський корпус, і члени виконкому, і місцеві активісти.

Дуже хороші стосунки у нас з депутатами-зарічанцями, які зробили великий внесок у розвиток нашого села. З усіма ними ми знайомі багато років, деякі виросли на моїх очах.

Наприклад, брати Михайло та Роман Сіроватські - це сини мого друга дитинства, "афганця" Ярослава. На моїх очах вони росли, "ставали на ноги", відкривали деревообробне підприємство, вклали в нього багато сил та здоров'я і вивели його зараз на європейський рівень. Впевнений, що й обравши їх своїми представниками в раді Станишівської ОТГ, наші люди зробили правильний вибір, оскільки Михайло й Роман приділяють багато уваги й розвиткові села.

Хочеться відзначити й депутата Леоніда Бєльського. Він нам як батько, йому 81 рік, і він є дуже енергійною і ініціативною людиною, є прикладом у вирішенні багатьох поточних справ.

Належним чином виконує свої депутатські обов'язки перед громадою й депутат Валерій Рябов, який є й головою депутатської земельної комісії ради ОТГ. Він теж дуже досвідчена людина, як лісівник добре знає проблеми нашого села та прилеглих до нього територій, знаю його довгі роки і можу сказати, що це мудра й порядна людина.

Варто відзначити й продуктивну діяльність нашого депутата Олександра Кузьменка - молодої, енергійної і перспективної людини.

Довірили зарічанці представляти свої інтереси в раді ОТГ й Олександру Мельнику. Він теж "трудяга", приватний підприємець, який завжди, попри зайнятість, готовий підключитися до вирішення питань з життєдіяльності Зарічан.

Також хочеться відзначити й активну участь у цьому й членів виконкому ради ОТГ Євгена Бєльського, Тетяну Гусаківську, Миколу Хотинського, Володимира Іваницького та Олександра Бращенка.

Хочу сказати, що наші депутати та члени виконавчого комітету ради ОТГ є справжніми патріотами нашого краю й України. Вважаю, що й мені, як в.о. старости, й всім зарічанцям дуже повезло, що серед нас є такі надійні й віддані своєму селу люди. Впевнений, що, спільно з керівництвом ОТГ, її радою, ми зробимо ще чимало добрих справ для мешканців Зарічан.

Амбулаторія - окраса села

 Успіхи зарічанців - в єдності депутатів і громадськості
 Успіхи зарічанців - в єдності депутатів і громадськості
 Успіхи зарічанців - в єдності депутатів і громадськості
 Успіхи зарічанців - в єдності депутатів і громадськості
 Успіхи зарічанців - в єдності депутатів і громадськості


Зарічанська амбулаторія загальної практики сімейної медицини, без сумніву, після капітальної реконструкції перетворилася на один з кращих медичних закладів на селі.

Нині будівля амбулаторії та територія навколо неї настільки гарна, що стала справжньою окрасою Зарічан. Але й всередині - це справжній сучасний лікувальний заклад, який надає зарічанцям медичну допомогу на належному рівні. Тут ведуть прийом лікарі, працюють різні кабінети, в тому числі фізіотерапевтичний, є навіть ціле дитяче відділення, де передбачено на час інфекційних захворювань навіть окремий вхід. На жаль, за інструкцією з міністерства тут не передбачено мати власну лабораторію, але все обладнання лабораторії, що існувала тут з дореформенних часів - збережено. Місцеві медики сподіваються, що згодом здоровий глузд візьме верх і лабораторії у сільських медзакладах знову відкриються.

- Велика заслуга у цьому, - говорить сімейний лікар Зарічанської АЗПСМ Михайло Колпаков, - всіх шести наших депутатів ради Станишівської ОТГ. Причому вони все зробили розумно, закріпивши кожного з них за певним напрямком роботи. Так, Михайло та Роман Сіроватські безпосередньо відповідають за медицину та освіту. Тому реконструкція нашої амбулаторії відбувалася за їх конкретної участі та допомоги. Вони й зараз постійно дбають про забезпечення нашого закладу сучасним і таким необхідним для лікування хворих зарічанців обладнанням. Всі ми їм за це щиро вдячні.

Ініціативна група - “мозковий центр” Зарічан


28 липня відбулося чергове засідання Ініціативної групи села Зарічани, до складу якої входять депутати ради Станишівської ОТГ від цього населеного пункту, члени виконкому, в.о. старости, головний лікар амбулаторії, директори школи та Будинку культури.

Ще донедавна усіма процесами з розвитку села Зарічани займалася місцева сільська рада. В результаті реформи з децентралізації, коли цей приміський населений пункт увійшов до складу Станишівської ОТГ, тут виник своєрідний “вакуум влади”, бо ж виконуючий обов’язки старости не може у повному обсязі виконувати і весь вал роботи, що колись належав до повноважень сільського голови, апарату сільради та її депутатів.
У Зарічанах цю прогалину досить швидко усунули створенням Ініціативної групи місцевої громади. Саме ця група активістів складає пропозиції до програми соціально-економічного розвитку села, організовує проведення його пунктів через сесії ради Станишівської ОТГ та її виконкому, і, головне, прискіпливо контролює не лише виділення коштів на реалізацію своїх задумів, а й якість та вчасність виконання всіх робіт на об’єктах села.
От і на засіданні 28 липня, яке пройшло у зарічанському Будинку культури, було розглянуто ряд актуальних питань з життєдіяльності Зарічан, які учасники Ініціативної групи почали обговорювати ще до початку роботи.

 Успіхи зарічанців - в єдності депутатів і громадськості
 Успіхи зарічанців - в єдності депутатів і громадськості
 Успіхи зарічанців - в єдності депутатів і громадськості
 Успіхи зарічанців - в єдності депутатів і громадськості
 Успіхи зарічанців - в єдності депутатів і громадськості
 Успіхи зарічанців - в єдності депутатів і громадськості
 Успіхи зарічанців - в єдності депутатів і громадськості


Депутат ради Станишівської ОТГ Михайло Сіроватський, який вів засідання, запропонував першим розглянути питання про стан ремонту доріг на вулицях села, а тому надав слово Леоніду Бєльському, якому й доручено контролювати цей напрямок роботи.

Він доповів присутнім, що все готово до початку капітального та поточного ремонту доріг на вулицях села: проектно-кошторисна документація виготовлена, рішення сесії ради Станишівської ОТГ прийнято, кошти з сільського бюджету виділено, шляховики готові у будь-яку мить приступити до роботи. Єдине, що їх стримує - це дощова погода, під час якої дорожні роботи якісно виготовити неможливо.

В ході обговорення цього питання було ще раз окреслено перспективи дорожнього будівництва в селі та нові пропозиції місцевих жителів щодо цього - як орієнтири діяльності у цій справі на майбутнє.

Так, приємною новиною для зарічанців стане спорудження тротуарів на вулицях. Про це вони давно мріяли, адже у села стає все інтенсивнішим дорожній рух, що підвищує небезпеку для пішоходів - саме через відсутність тротуарів. Особливо це стосується центральної та прилеглих до неї вулиць. Тут невдовзі з’являться сучасні тротуари з бордюрами та плиткою.

Другим на засіданні розглядалося питання про реалізацію проекту Бюджету участі, що на конкурсній основі було проголошено радою Станишівської ОТГ. Як відомо, від Зарічан тут пройшла пропозиція директора місцевої школи Валентини Колесник з оснашення комп’ютерного класу школи вартістю 294 тис. грн. Це додаткова сума на розвиток місцевої громади, виграна у довгих процедурах конкурсного відбору, а тому її реалізація знаходиться у зоні уваги місцевих активістів. Тим більше, що, як відомо, перевиконання бюджету Станишівської ОТГ за перше півріччя 2018 року є, і тому фінансування цього проекту має відбутися.

Інформацію з цього питання надала Тетяна Гусаківська, як член виконкому та член Координаційної ради з відбору проектів Бюджету участі, та ініціатор проекту директор школи Валентина Колесник, яка, водночас, розповіла про хід внутрішніх робіт у цьому закладі освіти та спорудження паркана біля нього.
Обговорили місцеві активісти й ситуацію з відкриттям аптеки. Як відомо, залу засідань в будівлі колишньої сільської ради здано в оренду підприємцю, який має відкрити там аптеку. То ж, було обговорено пропозиції щодо графіку її роботи та можливого спорудження доріжки до неї.

Також присутні погодилися з пропозицією Романа Сіроватського щодо заміни у складі виконкому ради Станишівської ОТГ від Зарічан. Олександра Бращенка, який, як відомо, змінив місце роботи та проживання, запропоновано замінити на нового начальника Зарічанського РЕМ Ігоря Микитенка.

В ході обговорень всіх питань активну участь взяти Михайло Сіроватський, Роман Сіроватський, Леонід Бєльський, Валерій Рябов, Олександр Кузьменко, Тетяна Гусаківська, Валентина Колесник, Микола Хотинський та ін.

На засіданні Ініціативної групи також прозвучали й інші пропозиції щодо покращення соціально-економічного розвитку села Зарічани, які взято на замітку для їхньої реалізації у майбутньому:

- реконструювати та обладнати кухню новими плитами та витяжкою в місцевій школі, працювати над комплексом заходів щодо спорудження спортивної зали в ній та опрацювання ландшафтного дизайну території ЗОШ;

-облаштувати внутрішній санвузол у Будинку культури та паркан навколо нього;

- провести ремонт та термосанацію будівлі колишньої сільради, де зараз розміщується старостат;

- навести лад в організації поховання на місцевому кладовищі, привести його до належного санітарного стану і, по можливості, найняти людину, яка б слідкувала за всім цим;

- придбати лазерне обладнання та електрокосу для амбулаторії;

- реконструкція котельні Будинку культури з відводом до нового дитсадка тощо.

Після закінчення засідання члени Ініціативної групи продовжували обговорювати актуальні питання в індивідуальному порядку. Тож, як бачимо, самоврядування в Зарічанах існує реально, а не на папері. І іншим громадам є з кого брати приклад.

Школа - в зоні постійної уваги депутатів


Зарічанська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів має поважний вік - їй більше ста років. Тут зараз навчається 160 дітей і працює двадцять вчителів.
Давши путівку в життя тисячам зарічанців, вона пережила за цей час багато чого. Ще кілька років тому, коли проводилася “оптимізація” сільської освіти, районна влада розглядала питання про закриття цього закладу освіти.

І от, в останні роки, зарічанська школа переживає період свого ренессансу, стрімко покращує свою матеріально-технічну базу і перетворюється на справжній осередок сучасної освіти.
 Успіхи зарічанців - в єдності депутатів і громадськості

- Наша школа, яка має давню історію буквально змінюється на очах. За пропозицією депутатів-зарічанців рада Станишівської ОТГ протягом 2017-2018 років виділяє значні кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації та ремонт нашого закладу, а також забезпечення її сучасним навчальним обладнанням, - говорить директор Зарічанської ЗОШ І-ІІ ступенів Валентина Колесник. - Від депутатів за нашою школою закріплені Роман Сіроватський та Олександр Кузьменко. Він контролює всі процеси ремонту внутрішніх приміщень та зведення паркану, що відбуваються зараз, за що ми йому дуже вдячні. Не сумніваємося, що наші депутати виконають свої обіцянки щодо побудови спортзали, перекриття даху та переобладнання кухні, бо вони - люди слова і діла.

Результати роботи зарічанських депутатів та плани на майбутнє

2017 рік:

-кап. ремонт ЗОШ, реконструкція котельні та придбання морозильної камери для школи;

-виготовлення ПКД для кап. ремонту Будинку культури;

-павільйони для зберігання твердих побутових відходів;

-реконструкція мед. амбулаторії;

-кап. ремонт доріг;

-поточний ремонт доріг на вулицях: між Б.Тена і Дачною, Дачна, Довженка, Шевченка, Нова, Лісова, Садова, Молодіжна, Вишнева.

2018 рік:


-ноутбук для школи;

-кап. ремонт частини приміщень школи;

-кап. ремонт зовнішньої каналізації;

-зовн. ремонт (термосанація) Будинку культури;

-будівництво міні-футбольного майданчика біля школи;

-будівництво ДНЗ "Джерельце";

-реконструкція системи опалення ЗОШ;

-капітальний ремонт доріг на вулицях: Тетерівська, Лісова, Миру, Нова, Житомирська;

-освітлення вулиць Броварська та Б.Тена;

-започаткування та проведення Дня села;

-видалення дерев;

-придбання спортінвентаря для спорт. секції;

-встановлення відеоспостереження.

Плани:

-кап. ремонт території біля кладовища;

-поточний ремонт доріг на вулицях: Молодіжна, Вишнева, Паркова, Садова, Польова, Лісовського, вздовж кладовища;

-кап. ремонт будівлі, частини приміщень, паркану ЗОШ;

-пот. ремонт дорожнього покриття біля амбулаторії;

-підсобне приміщення амбулаторії;

-закупка обладнання для фізіотерапевтичного кабінета;

-дитячий майданчик по вул. Лісовій;

-розробка проекту благоустрою парка Слави та центрального стадіону;

-відкриття аптечного пункту;

-виготовлення проекту спортзали школи;

-виготовлення проекту пішохідних доріжок вздовж вулиць Б.Тена, пров. Шкільний, вул. Лісова, пров. Спортивний - протяжністю близько 4 км;

-реконструкція котельні Будинку культури з теплотрасами до садочку та будівлі сільради.


 Успіхи зарічанців - в єдності депутатів і громадськості
 Успіхи зарічанців - в єдності депутатів і громадськості
 Успіхи зарічанців - в єдності депутатів і громадськості
 Успіхи зарічанців - в єдності депутатів і громадськості
 Успіхи зарічанців - в єдності депутатів і громадськості
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...