» » У Клітчині відзначено день села

31-07-2018, 09:01
У Клітчині відзначено день села
29 липня жителі села Клітчин, що входить до Левківської сільської ради, відзначили День села. Варто зазначити, що даний населений пункт з кожним роком стає все більш комфортнішим для проживання. Левківська місцева влада на чолі з сільським головою Олександром Окочею дуже багато робить для покращення життя у селах Левків, Калинівка та Клітчин.

От і у покращення ситуації у селі Клітчин зроблено чимало: дороги ремонтуються, освітлення встановлюється, від ремонтовано Будинок культури, бібліотека, ФАП, встановлено дитячий ігровий майданчик тощо.

Того липневого недільного дня відзначення Дня села почалося зі встановлення дитячих атракціонів, якими із задоволенням скористалися юні мешканці Клітчина.
Урочистості розпочалися з вручення короваю сільському голові Олександру Окочі – як подяка за його особистий внесок у розвиток села. Він же й відкрив вітання клітчинців посадовими особами з нагоди іменин села.

Затим з щиросердними словами до присутніх виступили голова Житомирської райдержадміністрації Сергій Микитюк, який вручив окремим представникам клітчинської громади відзнаки районної влади, заступник голови Житомирської районної ради Василь Стах, депутати районної ради Анатолій Давидов та Василь Козел.

Зважаючи на те, що Русь-Україна відзначає у ці дні 1030-ліття свого Хрещення, представники народного депутати Віктора Развадовського, подарували місцевому будинку культури, де відбувалася офіційна частина святкування, Семистрільну ікону Богородиці - символ доброти, примирення.

Жителів та гостей Клітчина привітали й учасники художньої самодіяльності району.

З історії села Клітчин.

У 1922 році жителями села Левків, яким було виділено 20 земельних ділянок колишніх панських земель, було засновано хутір Клітчин. З 1929 року хутір входив до складу Левківської сільради Іванківського району. З 1930 року хутір входив до складу Житомирської міської ради. У 1931 році тут було створено перший колгосп «Нова праця», першим головою якого став Василь Грицюк. У повоєнні роки тут було збудовано корівник, комору, курятник, сушарку для хмелю та кузню. Першим ковалем у колгоспі був Іван Голуб. Місцеве колективне господарство тут вирощувало зернові, городину та хміль. Бригадирами у різні роки працювали: Іван Подорожній, Сергій Грицюк, Іван Кізь, Олександр Савенко, Василь Подорожній.

У 1926 році у Клітчині була заснована школа підлітків на два класи, де навчалися 34 учні віком від 8 до 15 років.

З 1939 по 1960 роки Клітчин входив до Житомирського району. З початком Великої Вітчизняної війни майже все чоловіче населення було мобілізоване до лав Червоної Армії. Багато з них полягло на фронтах тієї страшної війни. У липні 1941 року село було окуповане німецько-нацистськими військами і місцевий люд переніс всі страждання, притаманні нацистській окупації. У грудні 1943 року військами Червоної Армії село Клітчин було звільнено від німецьких загарбників. В ході бою загинуло чимало радянських воїнів-визволителів, яких поховано у братській могилі. Пам’ять про них селяни шанують до цих пір і передають з покоління в покоління.

У 1953 році, за досягнення у вирощуванні високих врожаїв, Надія Юхимець та Ольга Бігула були удостоєні поїздкою на Всесоюзну виставку народного господарства у Москві.

У 1957 році відбуло об’єднання колгоспів Левкова, Калинівки та Клітчина у єдине господарство. З 1958 по 1965 роки завідувачем Клітчинської початкової школи працював Петро Москальчук – поет, який присвятив багато віршів селу та школі.

Ще 1962 року село входило до складу Коростишівського району, а згодом відійшло до Левківської сільради Житомирського району.

У 1980 році місцеву школу, через її аварійний стан, було закрито, а учнів переведено до Левківської школи. У 1991 році, за ініціативи Григорія Довбиша, у Клітчині було збудовано клуб, в приміщенні якого відкрито початкову школу, яку закрито у 2007 році як малокомплектну.

"Сільське життя"