» » На “південному фронті” знищення сільрад - без змін


На “південному фронті” знищення сільрад - без змін

17-07-2018, 18:55
Переглядів 471
На “південному фронті” знищення сільрад  - без змін


26 червня відбулася сесія Вертокиївської сільської ради, на якій розглядалося питання про надання згоди на створення ОТГ з центром у Сінгурах. Як відомо, влада намагається створити й це адміністративне утворення з грубим порушенням законодавства, оскільки ініціювати дане питання може лише сільський голова, якого у Сінгурах немає, бо Ю.Прокопець звільнився, а виборів нового очільника громади не було.


І навіть за таких обставин далеко не всі сільради хочуть "добровільно" знищувати самих себе і йти у прийми до інших сіл. Бо ж не всі ще забули як свого часу під гарними гаслами та обіцянками було знищено колгоспи та радгоспи, після чого планомірний розвиток наших сіл занепав, а селяни кинуті на межу виживання.

От і у Вертокиївці пропозиція "здачі" Сінгурам не пройшла, оскільки не було набрано необхідної кількості голосів серед депутатів навіть для включення даного питання до порядку денного сесії.

Варто зазначити, що вертокиївці ще пам'ятають й минулорічну авантюру від місцевих "реформаторів", коли їхні обранці проголосували за приєднання до Новогуйвинського, але з того рішення вийшов "пшик", до того ж, воно розглядається в адміністративному суді, оскільки Вертокиївська сільрада територіально не межує з Новогуйвинською селищною радою, а це є порушенням закону.

Присутній на сесії у Вертокиївці представник районної влади озвучив нову ідею від Житомирської РДА, хоча участь районної влади у процесі створення ОТГ взагалі законом не передбачена. Він, зокрема, сказав, що відповідно до (невідомо ким створеного) обласного перспективного плану Сінгурівська ОТГ має бути створена з сіл Коднянської, Миролюбівської, Вертокиївської, Озерянківської, Троянівської, Головенківської, Глибочанської та Рудня-Городищенської сільрад. Новиною тут є те, що до ОТГ з центром в Сінгурах має нібито приєднатися й … Новогуйвинська селищна рада, яка сама ініціювала багато різних варіантів створення "резервації" - від об'єднання під своєю орудою всіх сільських рад району до створення ОТГ "на двох" з Головенківською сільрадою шляхом передачі Новогуйвинському частки земель полігону Сінгурівською сільрадою, але для цього потрібне рішення Верховної Ради, що є проблематичним. То ж, якщо це дійсно так, то виходить, що новогуйвинці вирішили "здатися" Сінгурам? Але й тут їх, скоріш за все, очікує фіаско, бо ж, знову таки, сінгурівського голови юридично і фактично не існує і всі ініціативи звідти - це "фількіни грамоти". Ну, що не кажи, а не везе жителям Новогуйвинського - ніхто з ними не хоче мати справи.

До речі, днями на "південному фронті" створення "резервацій" відбувалася ще одна подія. У Головенці була спроба провести громадське обговорення щодо злочинної ініціативи секретаря Сінгурівської сільради Олени Смірнової (за що їй доведеться понести кримінальну відповідальність) щодо створення ОТГ з центром у Сінгурах. Але людей прийшло надто мало, бо людям ця "реформа" "до самої спини", а Головенківський сільський голова Олександр Аврамчук не взяв гріх на душу, як деякі колишні сільські голови-фальсифікатори, і переніс на невизначений строк обговорення даного питання.

Враховуючи й небажання троянівців брати участь у цій авантюрі, Сінгурівська ОТГ навряд чи буде створена цьогоріч. А там "реформаторам" буде не до цього, бо почнуться вибори президента, затим - до ВРУ, і слідом за цим - місцеві вибори. Важливим чинником тут є й те, що, за всіма прогнозами і опитуваннями, на нинішніх "реформаторів" очікує на тих виборах не просто провал, а провал "з тріском". І нова влада навряд чи продовжить цю злодійську "реформу" знищення українського села.

Тому, можливо, якщо кого й ощасливить ще нинішня влада тимчасовців створенням чергової "резервації", то це пасивних у цьому питанні жителів Василівської, Заможненської, Березівської та Садківської сільрад, де сільські голови погодилися знищити свої сільради і піти на посади в.о. старост на правах приймаків у Березівки. Саме цей проект (також з грубими порушеннями законодавства) намагаються провести місцеві "реформатори" до сесії обласної ради. Наскільки це вийде, побачимо невдовзі.

До речі, ця справа є злочинною ще й тому, що й на четвертому році цієї “реформи” відповідних змін до Конституції так і не внесено.

Про подальшу "мишину возню" навколо створення ОТГ у районі наші читачі знатимуть зі шпальт "Сільського життя". Варто лише додати, що досвід і вражаючі результати розвитку сіл неприєднаних ні до яких “резервацій” Левківської та Садківської сільрад доводить, що реально ситуацію можна покращити, якщо очільник громади на своєму місці, а не зміною вивіски на сільраді.


Тарас Діброва
На “південному фронті” знищення сільрад  - без змін
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...