» » Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!


Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!

5-06-2018, 16:56
Переглядів 348
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Четвертий рік українські "реформатори" намагаються "добити" наше село новою (після знищення колгоспів) тактикою - ліквідацією існуючих сільрад через "добровільне" об'єднання у так звані "територіальні громади".

А от досвід Левківської сільради доводить, що нашим селам потрібна не зміна вивісок на місцевих радах, а справжній очільник громади, який знає що і як робити для покращення життя селян.


З часом ми, безумовно, дізнаємося, чому деякі сільські голови знищили свої сільради і кинули громади у вир сумнівних реформацій.

Проте серед них є ще й такі, які вболівають за належний розвиток своїх громад, і, не продавши совісті, максимально використовують всі можливості для покращення справ на території, за яку вони несуть відповідальність перед Богом та людьми. Навіть попри те, що у ході "реформи" зі створенням ОТГ, нинішня влада штрейкбрехерів забрала у них повністю одне з основних джерел доходів - податок з доходу фізичних осіб.

Саме до справжніх захисників інтересів земляків у Житомирському району, безумовно, належить і Левківський сільський голова Олександр Окоча.

Під час зустрічі з ним завжди згадується квітень 2015 року, коли у великій залі райради одна з місцевих "реформаторок" заганяла всі місцеві ради району у чотири "резервації". І саме тоді Олександр Станіславович виступив категорично проти цього і промовив знамениту фразу: раніше знищили колгоспи, а зараз хочуть добити українське село.

Три роки пройшло з того часу, а свою позицію очільник левківської громади так і не змінив. Навпаки, ситуація у силоміць, з оманою людей, створених ОТГ його ще більше переконує, що Левківська сільрада має зберегти свій статус будь за що, інакше вона втратить перспективу прогресивного розвитку у майбутньому. Причому це не позиція через якусь природну впертість, а цілком реалістична оцінка ситуації. Бо ж, попри всі пророцтва про занепад, у селах Левківської сільради, саме завдяки ефективній діяльності сільського голови та підтримці депутатів і громадськості, з кожним роком відбуваються вражаючі зміни на краще.

Днями знову довелося побувати у древньому Левкові, де очільник громади сказав, що основну увагу у 2017-2018 роках сільрада приділяє благоустрою доріг на сільських вулицях. Так, минулоріч на цю справу з сільського бюджету виділено аж 14 мільйонів гривень з 18-ти, що надійшли до місцевої казни. Це дійсно значна сума для сільради, яка не "погралася" у приєднання-об'єднання і не отримала разові дармові "подачки" з державного бюджету на "розмальовку" ФАПів та клубів. Не говорячи вже про 18-мільйонне наповнення сільського бюджету, що є нездійсненною мрією для більшості громад.

Проте ці кошти не "впали з неба". Для цього левківці, і, перш за все, їхній голова, створювали сприятливі умови для кожного інвестора, який мав намір започаткувати свою справу на території Левківської сільради. Наприклад, керівники однієї з автозаправок були настільки приємно здивовані допомозі зі сторони місцевої влади у справі оформлення земельної ділянки та інших дозвольних документів, що добровільно перерахували на розвиток громади 200 тис. грн.

Яскравим доказом цього є той факт, що коли Олександр Окоча був обраний на посаду сільського голови, то на території сільради працювала лише одна заправка, а зараз їх - чотири. І саме вони зараз акцизними платежами найбільше наповнюють сільський бюджет.

Завдяки такій роботі з інвесторами, збільшенню інших джерел наповнення бюджета, залученню коштів з районного бюджету, у селах Левківської сільради повністю поремонтовано та приведено до ладу всі об'єкти, що не лише знаходяться на балансі сільради, а інші, що розташовані на її території: школа, Будинок культури, клуби, медзаклади. А про епопею з реконструкції колишнього колгоспного дитсадка на сучасний дошкільний навчальний заклад "Золотий ключик" та величезну роль у цьому очільника місцевої громади газета "Сільське життя" розповідала неодноразово. Зараз навіть візуально від цього об'єкта не можна відірвати очей - наскільки естетично гарний цей об'єкт, особливо у сонячну погоду.

Багато публікацій на шпальтах у "районці" приділялося й ремонту Будинку культури, який був не лише в аварійному, а й небезпечному для життя людей стані, й школи, й церкви тощо.

І до цього варто додати, що у Левкові, Калинівці і Клітчині вже освітлені всі вулиці!

Саме тому й основна увага зараз тут приділяється вирішенню ще однієї проблеми сучасного українського села - ремонту доріг. І не просто ремонту, а їхньому асфальтуванню. Причому це не якийсь ямковий ремонт чи латання певних ділянок вулиць асфальтним покриттям. Це зовсім інший вимір - протягом минулого року асфальтове покриття отримали 7,5 кілометрів сільських доріг! І до цього ще варто додати вулиці, що висипані щебенем.

А один проект взагалі можна вважати унікальним - у селі Калинівка через величезний яр було прокладено дорогу, щоб створити проїзд до хутору з 30 будинків, і їхні жителі не відчували свою відчуженість. Тепер туди може під'їхати будь-який автомобіль, а, за необхідності, й швидка чи, не дай Бог, й пожежна машина. Люди там просто не вірили, що колись матимуть такий під'їзд і дуже дякують, перш за все, сільському голові Олександру Окочі та його однодумцю у всіх починаннях депутату райради Анатолію Давидову. Саме цей тандем і є рушійною силою багатьох змін у селах левківської громади.

- Дороги у нас в останні роки, дійсно, стали пріоритетом у соціально-економічному розвитку наших сіл, - говорить Олександр Станіславович. - Причому ми ремонтуємо й дороги більш вищого значення, які відносяться до компетенції райавтодору, оскільки розуміємо, що людям потрібно їздити вже зараз, а не тоді, коли це зможуть зробити шляховики.

Так, нами покладено асфальтове покриття від центра Левкова до повороту на Калинівку, а потім ще півтора кілометри до цього села.

Якщо взяти наш адміністративний центр - село Левків, то вже покладено асфальт на дорогах по вулицях Шкільній, Першотравневій, Шахтинській, цього року зробимо це й на Квітневій. Ведемо асфальтовану дорогу через ліс до віддаленого району Ващенки, де проживає три сотні наших земляків. Вулицю Олімпійську висипано щебенем.

У Калинівці минулоріч, окрім під'їзної асфальтованої дороги до цього села, висипано щебенем дорогу по вулиці Польовій.

У Клітчині, в основному, зроблено ямкові ремонти. А вулиці Вишневу та Лесі Українки підсипали щебенем та відсівом.

Цього року ми вже виготовили ще сім проектів на покращення сільських доріг. Так, у Левкові плануємо покращити стан доріг по вулицях Квітневій, Партизанській, Донецькій і, якщо вистачить коштів - то й інших. У Клітчині покращення очікує на вулицю Житомирська - порядка 300 метрів вкриється асфальтом там, де ходять автобуси.

Звичайно, на все це потрібно чималі кошти. Олександр Станіславович небезпідставно сподівається, що сільський бюджет й цього року наповниться на рівні 18 мільйонів. І тому цьогоріч левківці виділять на благоустрій дорожнього покриття у селах сільради також близько 14 мільйонів.

Тобто лише протягом двох останніх років Левківська сільрада лише на дороги виділила 28 мільйонів гривень!

Назвіть ще хоча б одну сільраду району чи області, яка б виділяла такі кошти на ремонт доріг!

Тому, хто останнім часом побував у Левкові, Калинівці чи Клітчині, той не може не відзначити наскільки покращилися дороги на їхніх вулицях.

Декому не віриться, що це зроблено не за рахунок якихось приєднань-об'єднань, на що "реформатори", для "заманухи", кидають значні кошти з державного бюджета, а за рахунок раціонального використання можливостей сільради й у нинішньому статусі.

А левківці дякують долю за те, що послала їм такого енергійного, порядного та розумного сільського голову як Олександр Окоча, який реальними вражаючими результатами довів, що сучасне та майбутнє кожного села багато в чому залежить від очільника громади - від того, чи "пре він свого плуга", чи покриває "язиком" свою незграбність…

До речі, зараз Левківська сільрада безпосередньо займається й об'єктами, що юридично нібито й не належать до її компетенції, проте мають суттєвий вплив на життєдіяльність громади.

Так, приділяється значна увага ремонту медамбулаторії у Левкові, ФАПу у Клітчині. А зараз Олександр Окоча здійснює ще один свій давній задум - робить все можливе для створення в центрі Левкова сучасної аптеки.

Раніше тут існувала філія районної аптеки № 118, проте її робота не задовольняла селян. Зараз, за ініціативи сільського голови, після відповідного рішення районної ради, місцева сільрада взяла дану будівлю на свій баланс і оголосила конкурс на кращого орендаря. Хто запропонує краще використання приміщення, кращий асортимент ліків, привабливіші ціни та графік роботи, тому й дістанеться в оренду будівля в центрі села.

А ще місцева влада дбає, щоб на території сільради у належному вигляді був і санітарний стан. Скрізь на вулицях стоять новенькі контейнери для сміття, яке вчасно вивозить фірма "Світ-Еко".

Ось чим зараз живе громада Левківської сільради. І багатьом сільським головам варто туди їздити частіше, щоб вчитися, як краще використовувати сільський потенціал та можливості для виживання у часи лихоліття, яке, мов реп'ях, приліпилося до України протягом останніх чверть віку, і його ніяк не вдається позбутися, а потрібно докласти багато зусиль, щоб їх пережити. Можливо б давно й забули про них, якби при владі були такі ефективні керівники, як Олександр Окоча, а не "реформатори", які добивають нашу державу…

Сергій Юрченко


Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!

Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!
Левків: 28 мільйонів гривень на ремонт доріг протягом двох років - це рекорд!

dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...