» » Луківську школу відстояли. Поки що


Луківську школу відстояли. Поки що

1-06-2018, 14:14
Переглядів 850
Луківську школу відстояли. Поки що
24 травня на пленарному засіданні Станишівської сільради ОТГ розглядалося питання, яке викликало прискіпливу увагу мешканців колишньої Луківської сільради - зміну нинішнього триступеневого рівня місцевої школи до освітнього закладу І-ІІ ступенів.

З інформацією з даного питання на сесії виступив заступник сільського голови Василь Сокорчук, який наводив аргументи для ліквідації 10-11 класів у луківській школі та підвезення старшокласників до школи у Пісках. Це, за його словами, на вимогу нинішніх реформ освіти, а також для створення кращих умов для навчання школярів та підвищення якості отримання ними знань. Не обійшлося й без фінансових міркувань. Так, зокрема, було наведено факт, що при такій трансформації бюджет ОТГ зекономить 230 тис. грн. на зарплаті вчителів, витративши лише 10 тисяч на підвіз учнів. У своєму виступі заступник голови також сказав, що пропозицію, що винесено на розгляд депутатів, підтримала і робоча група, що вивчала дане питання з виїздом на місце.

Далі, коли почалося обговорення даного питання, багато виступаючих розповідали про своє ставлення до цієї ситуації - як в освіті Станишівської ОТГ в цілому, так і у Луківській школі, зокрема.

Емоційно висловила своє ставлення до подій у Луках депутат Ірина Пухтаєвич - випускниця тієї школи, про яку йшла мова. Вона висказалася проти пониження луківського "храму знань" у статусі, бо це, в кінцевому випадку, призведе до його закриття, що негативно позначиться на подальшому розвиткові всього села.

Було зачитано й звернення жителів колишньої Луківської сільради, які висловили своє обурення з даного питання і вимагали припинити нищення їхнього освітнього закладу. "Навіть фашисти та комуністи не закривали школи у Луках" - так емоційно сказано у зверненні, підписаному 163-ма сільськими мешканцями, які стурбовані майбутнім свого села.

Сільський голова Ю.Матвійчук висловив своє ставлення до конфліктної ситуації, що виникла на території ОТГ, занепокоєнням демографічною ситуацією у Луках, що впливає на наповнюваність класів. Також, вважає він, треба врахувати, що керівництво ОТГ не збирається ліквідовувати, а навпаки - будувати нову. Для цього потрібно буде знести один старий корпус, а навчання проводити в іншому у дві зміни. При цьому вартість будівництва за нинішніми цінами складає орієнтовно 20 млн. грн., а тому відразу таку суму у бюджеті ОТГ знайти не вдасться - це справа кількох років.

Депутат Світлана Пастушенко, колишній секретар Луківської сільради і активний учасник її знищення, сказавши, що за переконаннями вона залишається комсомолкою, звернула увагу на негативні факти у діяльності педколективу луківської школи, на незворотності освітніх реформ, але запропонувала перенести розгляд даного питання.

Депутат Ірина Островська, заступник директора Луківської школи, намагалася спростувати негатив стосовно свого колективу і довести, що там створено умови для нормального навчального процесу. Водночас, вона висловила думку, що з "реформаторськими" новаціями в освіті поспішати не варто, оскільки за роки "незалежності" їх було багато і всі вони закінчилися провалом і, можливо, нова влада відмінить й ці "реформи", які ні у вчителів, ні у батьків, ні в учнів, особливої підтримки не мають. Островська сказала, що підтримувати рішення про зміну статусу Луківської школи не буде і закликала до цього колег.

Депутат з Ліщина Юрій Вербилюк також сказав, що винесений на сесію проект рішення підтримувати не збирається і запропонував більш ефективно використовувати бюджетні кошти.

Не поспішати у цьому питанні запропонував і депутат Олег Волинець, оскільки село Лука після цього буде занепадати. А депутат Володимир Ковальчук наголосив на необхідності збереження досвідчених кадрів.

Проти пониження Луківської школи з триступеневого рівня на двоступеневий висказався й депутат Житомирської райради Сергій Уницький, у якого з цим селом пов'язане все життя, й голова батьківського комітету, й тренер волейбольної команди.

В результаті такого емоційного обговорення за запропонований проет рішення по Луківській ЗОШ І-ІІІ ст. не проголосував жоден депутат з 21 присутнього. Лише п'ятеро "утрималися", а решта були проти.

Тож луківську школу від "реформи" гуртом відстояли.

Після цього засідання у багатьох присутніх виникло запитання: навіщо було виносити даний проект рішення на сесію і витрачати стільки часу на його обговорення в ході пленарного засідання, якщо його не підтримав ЖОДЕН депутат?

Тому, мабуть, апарату Станишівської сільради ОТГ варто більш прискіпливо вивчати ставлення депутатів та громадськості до спірних питань, щоб за таких непорозумінь не втрачати авторитет в очах виборців.

А щодо громади села Лука, то вона продовжує вражати дивиною ставлення до питань з життєдіяльності цього населеного пункту.

П'ять років тому район і область були вражені стійкістю луківчан у протистоянні з угрупованням, що мало намір побудувати там птахоферму. Це могло призвести до екологічного лиха. І люди повстали, зібрали 260 підписів, прийшли на громадське обговорення - вистояли.

А от у 2016 році, коли колишній сільський голова О. Безшкура та секретар сільради С.Пастушенко знищували Луківську сільраду і приєднували її до Станишівки, то ніхто з луківчан й "не писнув". Навіть не звертаючи уваги на те, що газета "Сільське життя" цілком аргументовано застерігала від такого кроку.

А зараз, коли постало питання про школу, то жителі села Лука знову "прокинулися". Але, як кажуть, надто пізно - такі важливі рішення з життя їхнього села вже приймаються не в Луках, а у Станишівці. І якщо зараз вдалося відстояти свої інтереси, то ще невідомо, як "карта ляже" потім. Потилицю чухати потрібно було раніше.

Що ж стосується керівництва Станишівської ОТГ, то воно робить те, що й повинно робити - дбає, перш за все, про інтереси громади в цілому, бо до її складу входить 16 сіл. При цьому, як засвідчує досвід, без рішень, які комусь не подобаються, не обійтися. Головне - вміти переконувати громаду у правильності своєї позиції. В тому числі й на шпальтах "районки".

Богдан СТРІХА

Луківську школу відстояли. Поки що
Луківську школу відстояли. Поки що
Луківську школу відстояли. Поки що
Луківську школу відстояли. Поки що
Луківську школу відстояли. Поки що
Луківську школу відстояли. Поки що
Луківську школу відстояли. Поки що
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...