» » Як справи у Головенці?


Як справи у Головенці?

29-05-2018, 11:44
Переглядів 316
Як справи у Головенці?
24 травня голова Житомирської райдержадміністрації Сергій Микитюк спільно з депутатом районної ради Володимиром Нижником та головним лікарем КУ «ЦПМСД» Геннадієм Горбенком провів особистий виїзний прийом громадян та зустріч з активом громади у Головенківській сільській раді.

У ході прийому громадян було з’ясовано основні проблеми жителів сіл та оформлено відповідні звернення. Серед ключових питань, з якими місцеві жителі зверталися до голови РДА, - неналежна організація пільгового перевезення, незадовільний стан доріг місцевого значення, організація підвозу дров, встановлення газового лічильника, неналежне реагування поліції на факти пограбувань помешкань місцевих жителів тощо. Усі звернення зафіксовано працівниками загального відділу апарату РДА та знаходяться на контролі голови райдержадміністрації.


У ході зустрічі з активом місцевої громади, на якій були присутні сільський голова Олександр Аврамчук, члени виконкому та депутати Головенківської сільської ради, Сергій Микитюк детально розповів про основні зміни, які відбуваються наразі у державі, області та районі.

Мова йшла про адміністративно-територіальну реформу, яка наразі є ключовою на загальнодержавному рівні. Суть її, як відомо, полягає передусім у децентралізації повноважень та відповідна фінансова децентралізація. Право розпоряджатися фінансовим ресурсом отримують об’єднані територіальні громади, які окрім цього мають суттєву підтримку на соціально-економічний розвиток та розвиток інфраструктури з Державного бюджету та Державного фонду регіонального розвитку. Тому вирішення питань місцевого розвитку стане простішим саме після об’єднання у велику «південну» ОТГ. Серед іншого це дозволить відновити у Головенці клубну установу. Разом із цим позитивні зміни мають відчувати й жителі сіл, які ще не об’єдналися. Саме тому наразі проводиться комплексна робота щодо перегляду відсоткових ставок з оренди землі, що дозволить суттєво збільшити надходження до місцевих бюджетів.

Окремо голова РДА зупинився на специфіці секторальних реформ, зокрема – освітньої та медичної. У галузі освіти у районі вже котрий рік спостерігаються позитивні зміни. Наразі на умовах співфінансування з районного бюджету для перших класів ЗОШ планується придбання комп’ютерів, багатофункціональних пристроїв та ламанаторів. Велику підтримку з Державного бюджету отримають опорні школи. Для таких закладів буде придбано додаткове обладнання, та, у разі захисту відповідного проекту, буде проведено термосанацію. Усі ці заходи спрямовані на покращення якості освіти та створення для учнів комфортних умов навчання і відпочинку.

Про реформу у галузі медицини актив громади поінформував головний лікар КУ «ЦПМСД» Геннадій Горбенко, який наголосив на необхідності до кінця року визначитися із сімейним лікарем чи терапевтом та підписати з ним декларацію на первинне медичне обслуговування. Пов’язано це зі зміною системи фінансування медичних закладів. За словами Г. Горбенка, як свідчить світова практика, 80% усіх звернень за медичною допомогою вирішуються саме на первинному рівні. Тому реформа у галузі почалася з первинної ланки.

Водночас у районі є певна проблема із забезпеченістю лікарями, адже лише за приблизною статистикою минулого року за кордон виїхали близько 60 тис. кваліфікованих українських медичних працівників. Г. Горбенко закликав представників місцевої влади активніше проводити роз’яснювальну роботу з населенням щодо підписання декларацій.

У свою чергу С.Микитюк довів до загалу інформацію щодо подальшої долі районної лікарні, яка має стати однією з кращих в області. Наразі тут триває ремонт. У тому числі й палат для пацієнтів. В лікарню закуповується сучасне обладнання. Лише минулого року на це було спрямовано 5,5 млн. грн. Сюди запрошуються на роботу фахові спеціалісти, а вже незабаром, як планується, на базі лікарні працюватиме й сучасний комп’ютерний томограф, збір благодійних внесків на придбання якого вже розпочато. Вже є й проект щодо термосанації приміщення лікарні.

Загалом серед поточних проблем розвитку Головенківської сільської ради залишається стан дороги Головенка-Троянів, який є незадовільним. У тому числі і у наслідок руху по них великовагових автомобілів. Скаржаться місцеві жителі і на періодичне виникнення неприємного запаху внаслідок діяльності підприємства з вирощування свиней. При цьому практично ніяких податків до сільської ради від діяльності підприємства, яке зареєстроване в Києві, не надходить.


zhytomyr-rda.gov.ua

Як справи у Головенці?
Як справи у Головенці?
Як справи у Головенці?
Як справи у Головенці?
Як справи у Головенці?
Як справи у Головенці?
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...