» » Станишівська ОТГ: у 2017 році 83,5 млн. гривень на 16 сіл


Станишівська ОТГ: у 2017 році 83,5 млн. гривень на 16 сіл

27-05-2018, 08:19
Переглядів 798
Станишівська ОТГ: у 2017 році 83,5 млн. гривень на 16 сіл
Наприкінці 2016 року в Станишівську ОТГ об'єдналися 16 сіл Житомирського району: Станишівка, Бистрі,Слобода-Селець, Зарічани, Піски, Скоморохи, Ліщин, Тарасівка, Лука, Млинище, Вершина, Туровець, Буймир, Мошківка, Лісівщина, Грабівка. Спільним рішенням центром громади обрано село Станишівка. За результатами місцевих виборів сільським головою обрано - Юрія Матвійчука. Рік наполегливої і кропіткої праці вже дав результати. Що вдалося втілити із запланованого та що найближчим часом буде реалізовано повідав очільник Станишівської ОТГ.

Станишівська ОТГ: у 2017 році 83,5 млн. гривень на 16 сіл

-Юрію Вікторовичу, для вашої новоствореної ОТГ минув перший рік. Мабуть, він був важким і напруженим, адже це рік становлення, налагодження роботи. Саме від цього процесу залежить багато в подальшому. Чи не так?


-Згоден, перший рік був дійсно важким, оскільки у Житомирському районі це лише друга ОТГ, тому ми змушені були самотужки прокладати собі шлях, знайомитися з робою, законодавством, новими людьми, освоювати багато нової інформації, налагоджувати співпрацю з усіма колишніми сільськими радами, які тепер увійшли до складу ОТГ у вигляді старостатів. Хоча багато чого вдавалося нам непросто, та все ж маємо гарні результати. За підсумками роботи об'єднаних громад України наша ОТГ посіла 14 місце у рейтингу з 345. А у Житомирській області - друге місце. Я вважаю, це досить непоганий результат.

Проте є до чого прагнути, що вдосконалювати. І ми будемо це робити на благо наших мешканців.

-Щоб отримувати гарні результати, потрібно мати поряд із собою команду однодумців, надійний колектив. Що ви можете сказати про своїх працівників?


-Наразі в апараті Станишівської сільської ради працює 51 чоловік. Загалом у структурі ОТГ числиться 365 штатних одиниць. Без такого потужного колективу ми б навряд чи досягли таких результатів. Порозуміння та підтримку знаходимо і з боку депутатського корпусу, і з боку виконавчого комітету.

Для своїх співробітників я створюю належні умови праці. Зараз завершується будівництво нового адмінприміщення, де буде розміщуватися сільська рада, Центр надання адміністративних послуг, державний реєстратор, уповноважена особа для здійснення нотаріальних дій.

Спільні зусилля ми спрямовували на вчасне виконання взятих на себе зобов'язань, насамперед, соціального характеру, забезпечення ефективного використання бюджетних коштів, забезпечення підвищення рівня благоустрою сіл, покращення матеріально-технічної бази та будівель закладів освіти, медицини та культури, досягнення позитивних результатів від реалізації програмних цілей.

Разом з депутатським корпусом, який налічує 24 депутата,вдалося провести 14 сесій, прийнято 412 рішень, та 12 засідань виконавчого комітету, на яких прийнято 193 рішення.

За весь час роботи ми зуміли порозумітися з депутатами, приймаємо рішення для покращення соціального добробуту наших мешканців. Найактивнішими з них хочу виділити зарічанських депутатів, вони постійно допомагають, вправно беруть участь у вирішенні різних питань: брати Михайло та Роман Сіровацькі, Валентин Рябов, Леонід Бельський, Олександр Кузьменко, Василь Тимощук, Володимир Ковальчук.

-У якому вигляді існує Станишівська ОТГ? Скільки старостатів та хто ними керує?

-Наша громада об'єднує 16 сіл з центром у Станишівці. Натомісць колишніх сільських рад діють п'ять старостатів: Зарічани, в. о. старости Володимир Ткачук, Ліщин, в. о. старости Галина Бочковська, Лука - Олена Безшкура, Піски - Алла Костенко, Туровець-Галина Любченко.

Інфраструктура представлена п'ятьма загальноосвітніми школами, трьома повноцінними дитячими садочками та двома ДНЗ короткотривалого перебування, дев'ятьма бібліотеками, п'ятьма Будинками культури, чотирма клубами, одною комунальною установою "Амбулаторія загальної практики сімейної медицини, п'ятьма амбулаторіями, трьома фельдшерсько-акушерськими пунктами та двома ФП.

На даний час на території Станишівської сільської ради зареєстровано близько 12 тисяч осіб, при цьому, фактично проживає понад 14 тисяч.

-Яка демографічна ситуація? Село Станишівка, яке є центром ОТГ, має вигідне географічне положення, розташоване буквально у кількох кілометрах від обласного центру. Мабуть, і молоді у Вас багато. А як бути з віддаленими селами, наприклад, з Туровцем, Тарасівкою, Грабівкою?Чи молодіють ці села?

-На жаль, віддалені села не молодіють. Та і в Станишівці теж поки що люди пенсійного віку переважають над молодшим поколінням. За статистикою в нашій громаді проживає 2602- людини похилого віку, 2344 -це діти віком від 0 до 18 років. Як не прикро, поки що смертність переважає над народжуваністю майже вдвічі: протягом минулого року народилося 50 малюків, а померло 176 мешканців, так як значна частина народжень реєструється в м.Житомир.

-Юрію Вікторовичу, як ви піклуєтеся про старше покоління? Адже це найбільш уразлива верства населення.


-Соціальний захист людей похилого віку та ветеранів є одним з пріоритетних напрямків соціальної політики. Він передбачає здійснення заходів, спрямованих на створення умов, які забезпечують економічне і моральне благополуччя, а також надання їм додаткових прав і гарантій.

На виконання програми соціального забезпечення та соціального захисту населення у 2017 році ми надавали пільги на оплату комунальних послуг на суму 22,5 тисячі гривень.

За рахунок коштів місцевого бюджету майже 700 особам виплачено одноразову матеріальну допомогу, що склало 345 тисяч гривень - на лікування, у зв'язку зі смертю рідних, пожежею, обдарованим дітям, тим, у кого важке матеріальне становище, та іншим.

Крім того, ми компенсували фінансування на пільговий проїзд, на лікування та реабілітацію учасників АТО.

-Молоде покоління теж потребує уваги. Насамперед, потрібно створити належні умови для отримання багажу знань. Як вдалося покращити освітні заклади?


-Діти - це наше майбутнє. Тому ми намагаємося створити їм, вчителям та вихователям комфортні умови для навчально-виховного процесу.

Протягом 2017 року на фінансування освітньої галузі у вигляді субвенції спрямовано 21 мільйон гривень, з них майже 10 мільйонів з місцевого бюджету. За рахунок державної субвенції у всі школи громади закуплено обладнання для кабінетів природничо-математичного циклу на суму 275 тисяч гривень.

У Пісківській ЗОШ І-ІІІ ступенів організоване інклюзивне навчання для 5 учнів. Для забезпечення якісної освіти таких дітей було закуплено навчальні матеріали на суму 12 тис. грн.

За рахунок співфінансування з Державним бюджетом за 480 тисяч гривень придбано шкільний автобус для Туровецької громади.

У всіх школах проводимо ремонтні роботи, утеплюємо приміщення, у Зарічанах, Луці і Ліщині реконструйовано системи опалення.

Для покращення оснащення навчальних закладів, зокрема, меблі, підручники, комп'ютерна, побутова та електротехніка, протягом 2017 року спрямовано 380 тисяч гривень.

Для оздоровлення дітей влітку було виділено близько 190 тисяч гривень, які були спрямовані на харчування дітей в оздоровчих та мовних таборах при школах, закуплено 26 санаторно-курортних путівок в санаторій "Дениші" та 27 в оздоровчі табори. В цілому, в таборах відпочинку було 410 дітей, 53 дитини з соціально-незахищених сімей та обдаровані діти.

Введено в експлуатацію групу в ДНЗ "Малятко" села Лука, ведуться роботи з відновлення ще однієї групи в ДНЗ"Ластівка" села Ліщин, будується дитячий садок в селі Зарічани, проводиться реконструкція, тобто розширюємо ще на дві групи, дитячий садок "Джерельце" села Піски. Розпочато будівництво повноцінного дитячого садочку "Малятко" в селі Станишівка, з можливістю прийняття до 70 дітей.

У минулому році ми значно покращили матеріально-технічний стану ДНЗ - придбали ноутбуки, дитячі павільйони, меблі, електричні прилади.

Хочу висловити подяку депутату Житомирської районної ради Віктору Загладьку, який допомагає у вирішенні багатьох питань села Ліщин, у тому числі і по школі, і по садочку, і по БК.

-Медична реформа передбачає викорінення усталених уявлень про заклади охорони здоров'я: жодних натяків на радянський дух, ніяких обдертих стін, сучасний підхід до роботи. Чи втілюєте Ви таку ідею?

-Звісно, ми теж прагнемо до кращого. Ви ж розумієте, що за такий короткий термін не можливо все одразу зробити. Тому поступово приводимо до гарного вигляду наші медичні установи.

Мережа охорони здоров'я складається з 11 медичних закладів.

П'ятою сесією сьомого скликання Станишівської сільської ради прийнято рішення про створення КУ "Амбулаторія загальної практики сімейної медицини", призначено керівника, затверджено структуру та штатний розпис. На даний час дана установа в процесі реорганізації та набуде статусу неприбуткової організації, як того вимагає чинне законодавство.

Для покращення матеріально-технічного рівня у 2017 році спрямовано кошти в сумі 400 тисяч гривень. Це: придбано комп'ютерну та оргтехніку, автомобіль, кардіограф, котел, холодильник.

На реконструкцію амбулаторії загальної практики сімейної медицини села Зарічани витрачено 430 тисяч гривень. Наразі у поточному році ми приводимо до належного стану прилеглу територію амбулаторії.

В амбулаторії села Лука встановлено металопластикові вікна, усучаснюється вхідна група, водопостачання.

У Ліщині є задумка, яку почали втілювати у цьому році: перенести заклад медицини з нинішнього приміщення до адмінбудівлі і облаштувати частину першого поверху під амбулаторію. В іншій частині - буде розміщуватися старостат.

У селі Піски відбувається етап завершення оформлення документації для будівництва нової типової амбулаторії. Для цього потрібно 6,5 мільйонів гривень. На щастя, ми потрапили до програми Державного фонду регіонального розвитку, а тому держава допоможе нам з фінансуванням. Проте сільська рада повинна співфінансувати проект, виділивши 20% від необхідної суми. Якщо нам пощастить, то з цих двадцяти відсотків - 10% відшкодує обласний бюджет. Будемо сподіватися на краще.

Земельні ділянки також оформлюються і для нових - типової амбулаторії села Станишівка.

Незабаром розпочнуться ремонтні роботи ФАПу в селі Млинище. Для цього ми вже виготовили проектно-кошторисну документацію.

Загалом, на первинну медичну допомогу спрямовано 2,5 мільйони гривень загального та спеціального фонду.

-Як відомо, завдяки Вам, відновлено гарну традицію святкування Дня села у кожному населеному пункті. Для влаштування культурно-масових заходів потрібно мати талановитих майстрів своєї справи. Та і Будинок культури - обличчя села - повинен мати пристойний вигляд. Чи не так?


-Погоджуюсь. Так, ми відновили славну традицію, тепер кожне село має свій день.

Розвиток культури в Станишівській сільській раді забезпечують 18 закладів: бібліотеки, Будинки культури та сільські клуби. 24 працівника забезпечують культурно - освітню діяльність. На фінансування цієї галузі спрямовано 4,3 мільйона гривень.

Станишівська громада пишається своїми майстринями декоративно - прикладного мистецтва: "народною" майстринею - Кравчук Г.С.,Станишівка, та майстринею Майківець Ю.В., Ліщин, виставки яких відбулися не тільки на рівні громади, а й в районних та обласних заходах.

У громаді функціонують два професійних колективи: "народний" аматорський гурт "Камертон" БК села Зарічани та "зразковий" хореографічний колектив "Вікторія" БК села Піски.

Наразі проводяться ремонтні роботи та утеплення приміщень об'єктів закладів культури БК Зарічан - капітальний ремонт, енергоефективність, термосанація, Будинків культур Станишівки та Млинища - капітальні ремонти.

Зараз проводяться ремонтні роботи та утеплення приміщення БК Ліщина. У подальшому планується відновлення теплопостачання за рахунок газових конвекторів.

На даний час потребують проведення ремонтних робіт заклади культури в селах Лука, Піски, Скоморохи, Туровець. Але з часом ми все приведемо до ладу. Не все ж можна охопити за один рік.

-Поряд з культурним життям паралельно крокує спортивне життя. Як розвивається спорт у сільраді? Всі ми знаємо, що Ви, пане Юрію, самі граєте у футбол, тому і увагу йому приділяєте не абияку.

-У Станишівській громаді велика увага приділяється розвитку такого виду спорту, як футбол. І це не лише тому, що я люблю цей вид спорту, його люблять багато наших односельчан.

Наразі у нас є чотири повноцінні футбольні команди. Також дві волейбольні: у Пісках та Луках.

Для заняття фізкультурою та спортом в інших селах громади будуються спортивні майданчики: спортивний міні-майданчик зі штучним покриттям на території Зарічанської, Ліщинської та Станишівської школи. Також виділено кошти для встановлення спортивних майданчиків на території Пісківської ЗОШ. Ініціативу ведення здорового способу життя підтримують і депутати. Так, у минулому році для села Станишівка Народний депутат України Віктор Развадовський виділив 400 тисяч гривень та Житомирський обласний депутат Раїса Гула надала грошову допомогу 80 тисяч гривень на села Піски, Скоморохи та Станишівка, 30 тис. грн. в село Бистрі для обладнання вуличними тренажерами та дитячими майданчиками, в поточному році за сприяння Раїси Миколаївни придбано інтерактивну дошку та сучасне тренажерне обладнання (бігову доріжку, штанги, гирі, велосипед) в Пісківську ЗОШ.

Минулого року введено в експлуатацію спортивний стадіон в селі Станишівка.

У населених пунктах громади діє 18 дитячих ігрових майданчиків, 8 з яких облаштовані протягом минулого року.

У Будинку культури села Станишівка працює гурток з боксу. При БК села Ліщин та ЗОШ села Зарічани функціонують спортивні секції з "Сань - да". Під керівництвом тренера Ярослава Кобеля ми маємо чемпіонів області та України з "Сань - да". Нашою гордістю є чемпіон України Олександр Звєрєв.

У клубних та бібліотечних закладах функціонують різні гуртки та любительські об'єднання, які працюють безкоштовно, до яких залучають різні вікові верстви населення. На даний час на стадії завершення переговори по залученню в громаду дитячих тренерів для зайняття футболом.

-Щоб втілювати усі проекти та задумки, необхідно мати гарну фінансову базу. Який бюджет у Станишівської сільської ради? Хто є основними бюджетоутворювачами?

-Найголовнішими показниками роботи виконавчої влади місцевого рівня є виконання сільського бюджету.

За 2017 рік до загального фонду бюджету сільської ради надійшло 83,5 мільйона гривень. До спеціального - 7 мільйонів.

Державна субвенція до загального фонду надавалася у розмірі 24 мільйона гривень, зокрема, на освіту - 10,2 млн. грн., медицину - 9,9 млн., субвенція на розвиток інфраструктури - 2,1 млн., дотації - 1,1 млн., інші субвенції - 455 тис. грн.

Спеціальний фонд субвенції склав 5,5 мільйона гривень.

Власні надходження зведеного сільського бюджету становлять майже 62 мільйона гривень. Основним видом надходжень є податок на доходи фізичних осіб, що становить 34 мільйона грн.

Найбільшими платниками цього податку є Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня та Житомирська обласна психіатрична лікарня.

До інших видів надходжень належить акцизний збір, який сплачує 48 суб'єктів господарювання, єдиний податок з фізичних осіб та сільськогосподарських виробників, орендна плата юридичних та фізичних осіб, земельний податок, податок на нерухоме майно та інші.

Велика подяка нашим суб'єктам підприємницької діяльності, які допомагають нам, активно беруть участь у житті громади. Окреме спасибі СПП "Лад", СТОВ "Ліщинське", СТОВ "Млинище", ФОП "Якімець", ТОВ "Овочевий комбінат", ТОВ "Фармацевтична фабрика", ТОВ "Айс тім", Зарічанському РЕМу.

Видатки сільського бюджету за поточний рік становлять 77 млн. гривень.

У 2018 році зведений бюджет складає 85 мільйонів гривень разом із державними субвенціями.

-Яку увагу приділяєте розвитку дорожньої інфраструктури? Чи освітлені населені пункти?


-Ми велику увагу приділяємо дорогам: де треба - капітально ремонтуємо, де не критично, робимо поточний ремонт.

Але тут є свої нюанси. Багато доріг Житомирського району мають обласне значення. Через нашу територію теж пролягають такі автошляхи. Наприклад, дорога до села Вершини. Вона знаходиться у незадовільному стані. По ній щодня курсує шкільний автобус та рейсовий автобус на Антопіль. Для її капітального ремонту потрібно близько 5 мільйонів гривень. Область нам таких коштів для цього не виділяє. Між деякими селами, Буймир, Лісівщина, Грабівка, відстань сягає від 5 до 10 кілометрів. Це теж шляхи обласного значення. Все, що ми можемо, робимо своїми силами, адже там теж їздить шкільний автобус.

Всі інші дороги, які перебувають у нас на балансі, вчасно ремонтуються. Загалом, у минулому році капітально відремонтовано майже 60 комунальних доріг. Це обійшлося сільській раді у 7,7 млн. грн. Поточний ремонт був проведений на 30 вулицях -3 млн. грн.

Значна частина доріг вже приведена до належного стану. Наприклад, у Зарічанах готовність доріг з твердим покриттям складає 90%. У 2018 році плануємо повністю закрити питання вуличних шляхів цього населеного пункту, на що виділили зі свого бюджету близько 2,5 мільйона гривень.

У Станишівці на черзі стоять вулиці Гагаріна, Садова, Корольова, Свободи, провулок Тетерівський - 3,5 млн. грн.

У Скоморохах та Пісках господарським шляхом були висипані дороги вул. Польова, Лісова, Миру, Молодіжна, Шкільна, Житомирська.

У Ліщині виникла проблема із подальшим ремонтом доріг. Дві вулиці ми зробили відповідно до договору з підрядником. Але зараз зросли ціни на матеріали, підвищилася заробітна плата працівникам. Тобто вартість ремонтів вулиць населених пунктів зросла, тому є навантаження на бюджет. Якщо ж брати за мінімальними розцінками, будівництво нової дороги одного квадратного метра коштувало 360 гривень, то тепер - мінімально 430 грн. У 2018 році на капітальний ремонт вулиць закладено у бюджеті 16,5 млн. гривень, на поточний - 2,5 млн. грн. Тепер будемо думати, як вийти з цієї ситуації.

Вуличне освітлення у нас теж не стоїть на останньому місці. Активно вирішуємо це питання. Близько 25 вулиць освітлено у минулому році. Найближчим часом плануємо завершити роботи в усіх населених пунктах. Для цього вже виготовлені проектно-кошторисні документації на реконструкцію освітлення понад 60 вулиць.

-Одразу видно, що Ви до роботи ставитесь, як справжній господар. Як вдається приводити до ладу благоустрій території?

-На виконання основних заходів благоустрою сільської ради на 2017 рік виділено 1,5 млн. грн. Велику увагу приділено роботі із вирубки чагарників та спилювання дерев, що знаходяться в аварійному стані чи несуть загрозу електромережам та мешканцям населених пунктів. Проводяться заходи з організації робіт щодо централізованого вивозу сміття в населених пунктах громади з метою ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ.

У 2018 році плануємо створити і облаштувати паркову зону у центрі села Станишівка аби люди там відпочивали, насолоджувалися природою, проводили своє дозвілля.

Все ж, великою проблемою залишається сміття. Для боротьби зі стихійними звалищами ми тісно співпрацюємо з містом Житомир, з сусідніми ОТГ. Нещодавно була поїздка до Словаччини на сміттєпереробний завод, дивилися, як справляються у Європі із засміченнями, набиралися досвіду.

Для централізованого вивозу сміття від села Зарічани до Туровця ми оголосили тендер. Але організації, які мають ліцензію на здійснення такої діяльності, підняли ціну у два рази. Раніше за 1 куб сміття сплачувалося 40 гривень, тепер - 80. Зараз думаємо над вирішенням цієї проблеми.

-Щиро дякую за бесіду. Бажаю здійснити задумане. Хай щастить!


Світлана ЯременкоСтанишівська ОТГ: у 2017 році 83,5 млн. гривень на 16 сіл
Станишівська ОТГ: у 2017 році 83,5 млн. гривень на 16 сіл
Станишівська ОТГ: у 2017 році 83,5 млн. гривень на 16 сіл
Станишівська ОТГ: у 2017 році 83,5 млн. гривень на 16 сіл
Станишівська ОТГ: у 2017 році 83,5 млн. гривень на 16 сіл
Станишівська ОТГ: у 2017 році 83,5 млн. гривень на 16 сіл
Станишівська ОТГ: у 2017 році 83,5 млн. гривень на 16 сіл
Станишівська ОТГ: у 2017 році 83,5 млн. гривень на 16 сіл

Станишівська ОТГ: у 2017 році 83,5 млн. гривень на 16 сіл
Станишівська ОТГ: у 2017 році 83,5 млн. гривень на 16 сіл
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...