» » Які села приєднаються до Житомира?


Які села приєднаються до Житомира?

21-05-2018, 08:01
Переглядів 1244
Які села  приєднаються до Житомира?
Вереси, Іванівка, Левків, якщо захочуть, незабаром можуть стати частиною Житомира. Це дозволяють зробити без проведення виборів поправки до закону "Про добровільне об'єднання територіальних громад". Чи ведуться переговори з сільрадами, з якими саме і наскільки успішно? На ці питання відповів Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

- Переговори ведуться з кількома селами і ОТГ, зокрема, це Вереси, Іванівка та інші. Але об'єднання стане можливим, якщо це буде вигідно як для міста, так і для села. Ми звернулися до всіх. Поки відгукнулися Вереси та Іванівка (хоча, як сказала Іванівський сільський голова Л.Кузовкова - Іванівка відповіді не давала - ред.).

За його словами, процес об'єднання обов'язково передбачає громадські слухання, в ході яких Житомир повинен продемонструвати, що він може дати селу: наприклад, зробити вуличне освітлення, відремонтувати дороги, пустити в село комунальний громадський транспорт, забезпечити жителів села картками житомирянина. Зокрема, діти жителів сіл, які увійдуть до складу Житомира, зможуть відвідувати міські дитячі садочки і вчитися в житомирських школах.

Селяни, які стануть житомирянами, зможуть лікуватися в медустановах обласного центру, користуватися правом пільгового проїзду в комунальному транспорті.

- У нас є, що запропонувати селам, - підкреслив Сергій Сухомлин, - а села можуть надати землі для розвитку Житомира. Ми пропонуємо їм свої умови, інші ОТГ можуть запропонувати свої - це нормальна конкуренція.

Пояснюючи інтерес Житомира в приєднанні приміських сіл, С.Сухомлин повідомив, що це дозволить реалізувати програми будівництва дешевого житла та інвестиційні проекти, під які потрібні площі.

- Щоб люди залишалися в Україні, їм потрібні житло і нормальна зарплата, - пояснив міський голова необхідність розширення Житомира та розвитку в нових межах міської інфраструктури.

При цьому він висловив розуміння того факту, що в приміських селах вільних земель вже немає, проте, якщо прийде великий інвестор, можна буде домовлятися, щоб розвивалися і сільські громади, і Житомир.

Відповідаючи на питання, "коли з'явиться якась визначеність", С.Сухомлин припустив, що місяця через два можна буде виходити на громадські слухання. "До кінця літа, я думаю, ми відпрацюємо кілька варіантів об'єднання", - уточнив він.

Журналісти поцікавилися, чи ведуться переговори з Оліївкою, яка глибоким анклавом проникла в інфраструктуру Житомира? На це міський голова відповів:

- Вони створили свою ОТГ, у них все добре, проте там, де проходить межа міста, закінчуються і наші інтереси. Оліївка не будує школи і дитячі садочки. Але вона дає землю під багатоповерхову забудову. Фактично, продає землю. При цьому її не цікавить питання, які дитячі садочки будуть відвідувати діти жителів новобудов, в яких школах вони навчатимуться. А у нас є право не брати жителів сіл до міських садочків та шкіл. У них добрий бюджет, нехай будують школи і дитячі садочки або компенсують нам витрати нашого бюджету.

С.Сухомлин торкнувся також проблеми використання міських комунікацій забудовниками, які отримали ділянки від Оліївської сільради:

- Вони надають право будувати будинки, а потім забудовники хочуть підключатися до міських комунікацій. Але ж потрібно, щоб водоканал вкладав кошти в створення там інженерних мереж, а це - десятки мільйонів. Ми цього робити не будемо. І нехай забудовники думають! Питань дуже багато, але час покаже: може, і Оліївка увійде до складу Житомира, - підсумував він.

На закінчення Сергій Сухомлин ще раз підкреслив велику зацікавленість в об'єднанні з приміськими селами:

- Ми будемо робити все можливе, щоб Житомир розширив свої межі, і це дозволяє зробити закон.

Як бачимо, режим Порошенка робить все можливе, щоб догодити бізнесменам при владі багатіти на своїх посадах. Підручна Гаранту Верховна Рада прийняла навіть спеціальний закон, щоб дозволити приєднувати села навколо обласних центрів - БЕЗ ПРОВЕДЕННЯ ВИБОРІВ у новостворену раду! Тобто, якщо під час створення сільських ОТГ проводяться вибори і хтось з депутатів представляє у новій ради інтереси кожного села, то тут інтереси приміських сіл у міській раді представляти буде нікому. Повне безправ'я! Це по-європейськи чи по-американськи? Мабуть, нинішня влада все ж учиться у своїх господарів з Вашингтона, які, для досягнення своїх бізнесових планів, повністю знищили корінне населення - індіанців.

Але повернемося до наших справ - на забуту Богом Україну та Житомирщину.

Ось що з приводу Житомирського міського голови кореспонденту "Сільського життя" сказали сільські голови прилеглих до міста Житомир сільрад, які ще не приєдналися до жодної "резервації" і поки що є вільними - Іванівської, Вересівської та Левківської:


Іванівський сільський голова Лариса Кузовкова:

- Лист від Житомирського міського голови ми отримали, проте відповіді ще не надавали. Хай це кардинальне питання з життя нашої громади вирішують люди, а потім депутати сільради. Для цього ми 20 травня в Іванівці, Барашівці та Давидівці проводимо громадські обговорення, на яких будуть обговорюватися кілька варіантів: залишитися у нинішньому статусі, приєднатися до Житомира чи створити ОТГ з сусідніми сільрадами з центром в Іванівці.

Особисто я підтримую останній варіант. Як воно буде - побачимо.

Водночас, я вважаю, що в державі й так багато проблем і саме на них варто зосередити увагу, а не відволікати увагу людей від них різними приєднаннями-об'єднаннями. Українському селу потрібні справжні ЕКОНОМІЧНІ РЕФОРМИ, а не зміна вивісок на сільрадах. Невже знищення колгоспів у свій час нас так нічому й не навчило?

Вересівський сільський голова Олександр Шут:

-Так, ми знайомі зі зверненням Житомирського міського голови Сергія Сухомлина з приводу добровільного об'єднання. На мою думку, Вересівська сільська рада, як територіальна одиниця, повинна існувати. Ми одна громада, знаємо проблеми людей, намагаємося їх спільно вирішувати. А мешканцям, у свою чергу, зручно діставатися до центру для розв'язання свої питань.

З іншого боку, на території нашої сільради розташовані два житлових масиви, які активно забудовуються. Вони межують з Житомиром, зокрема, Смоківка.

Проте там зовсім не розвинена інфраструктура. У нас немає таких коштів, аби розбудувати ці населені пункти. Тому тут краще було - приєднатися до міста.

Але останнє слово, звісно, за нашою громадою. Місцеві депутати та члени виконкому, деякі жителі села вже поінформовані про наміри міського голови, а тому мають час, щоб обдумати та висловитися з цього приводу на загальних зборах села 28 травня. Для решти ж мешканців - ми доведемо до відома зміст листа вже на заході.

Левківський сільський голова Олександр Окоча:

- Про звернення Житомирського міського голови я та мої односельці чули. Але особисто на Левківську сільську раду та на мене, як сільського голову - лист не надходив. Скажу єдине - об'єднуватися чи до когось приєднуватися у нашої громади бажання немає. Були чутки, що Левківську сільську раду хочуть приєднати до Глибочицької ОТГ або ще до якоїсь іншої. Ми однозначно - ПРОТИ! Доки це об'єднання подається у статусі "добровільно", ми ні до кого з власної волі не підемо. Та навіть, як стане воно примусовим, ми будемо боротися до останнього! Я вважаю, що така трансформація призведе до погіршення ситуації у наших населених пунктах.


Редакція газети “Сільське життя” продовжує притримуватися позиції, що створення “резервацій” на селі, це “реформи”, які добивають українське село, яке, відродившись, може стати серйозним конкурентом європейським та американським фермерам. Створення ОТГ та знищення сільрад - це злочин проти українського народу, за який доведеться організаторам нести заслужене покарання. А посилення метушні навколо цієї “реформи” напередодні президентських виборів - це передвиборчий трюк для відволікання уваги народу від величезних проблем в Україні, що виникли внаслідок незграбних дій нинішньої влади, що відстоює американські інтереси в Причорноморському регіоні.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...