» » Коли з’являться нові медамбулаторії у Денишах, Пісках, Іванівці, Сінгурах та Сонячному?


Коли з’являться нові медамбулаторії у Денишах, Пісках, Іванівці, Сінгурах та Сонячному?

19-05-2018, 11:03
Переглядів 314
Коли з’являться нові медамбулаторії у Денишах, Пісках, Іванівці, Сінгурах та Сонячному?
Сергій Микитюк провів нараду з головами ОТГ та сільських рад району з питання формування спроможної мережі закладів, що надають первинну медичну допомогу.

17 травня голова райдержадміністрації Сергій Микитюк спільно із заступником Миколою Козарчуком та в.о. начальника відділу регіонального розвитку, містобудування та архітектури РДА Аллою Григор’євою провів нараду з головами та спеціалістами ОТГ та сільських рад району з питання реалізації проектів з будівництва нових сільських амбулаторій в рамках формування спроможної мережі закладів, що надають первинну медичну допомогу.

Як підкреслив С.Микитюк, робота щодо будівництва нових амбулаторій у районі проведена велика, однак залишилося вирішити низку земельних та містобудівних питань. При цьому найкраща ситуація в Тетерівській громаді, де підготовча робота проведена на високому організаційному рівні, і вже цього року в Денишах може розпочатися будівництво нової амбулаторії. Керівники інших громад мають оперативно вирішити проблемні питання, адже перші 10 проектів у селах області отримають додаткове співфінансування з обласного бюджету у розмірі 10% вартості проекту. А це, за попередніми розрахунками, становитиме додатково 600-650 тис. грн. Для вирішення поточних питань керівники місцевих громад можуть звертатися до райдержадміністрації, яка готова надавати всебічну підтримку щодо успішного завершення усіх проектів на території району та клопотатиме перед керівниками районних та обласних установ і організацій задля щонайшвидшого усунення усіх проблемних моментів. Окрім того С.Микитюк звернувся до присутніх керівників місцевих громад щодо необхідності координувати свою роботу над реалізацією проектів із відділом регіонального розвитку, містобудування та архітектури РДА та вчасно провести відповідні обговорення із громадами населених пунктів з цього питання.

Ще на початку року об’єднані громади надали свої пропозиції щодо виду проекту та розташування амбулаторій у сільській місцевості до облдержадміністрації. На реалізацію більше 50 проектів у Житомирській області з Державного бюджету виділено 155,5 млн. грн., які вже є на рахунку області.

У Житомирському районі у рамках проекту планується розпочати будівництво нових амбулаторій у с. Дениші, с. Піски, с. Сонячне, с. Іванівка та с. Сінгури. Серед основних вимог участі у проекті – наявність лікаря, відповідних під’їзних комунікацій, доступу до мережі Інтернет та співфінансування з місцевих бюджетів.

«Мають бути враховані доступність пацієнтів до медичної допомоги, в тому числі людей з інвалідністю. Якщо це будуть нові амбулаторії, то влаштовувати їх потрібно там, де вже є комунікаційні мережі. Крім цього, будувати амбулаторію там, де немає лікаря, немає сенсу. Тому ваша задача – знайти фахівця, який буде надавати якісні послуги жителям. Саме для цього Мінрегіон пропонує проекти із житловим приміщенням для лікаря з родиною», – зазначив голова ОДА Ігор Гундич керівникам райдержадміністрацій та громад Житомирщини.

dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...