» » Виїзна нарада у Тетерівці


Виїзна нарада у Тетерівці

13-05-2018, 10:27
Переглядів 333
Виїзна нарада у Тетерівці
8 травня 2018 року в Будинку культури села Тетерівка під егідою голови Житомирської райдержадміністрації Сергія Микитюка відбулася виїзна розширена нарада з питань співпраці Житомирської РДА, районних служб, управлінь, організацій, установ, підприємств та Тетерівської сільської ради ОТГ.

На землях Тетерівської громади зустрічала учасників наради її очільниця Валентина Ільницька. Вона зауважила, що на її теренах така нарада за участі керівників та представників Житомирського району проходить вперше. Але сподівається, що це стане доброю традицією, а в подальшому приведе до більш тісної співпраці, дасть кращі результати у розвитку наших територій.

Захід розпочався з хвилини мовчання за жертвами Великої Вітчизняної війни, оскільки 8 травня Україна відзначає День пам'яті та примирення, а 9 травня - День Перемоги.

- Сьогодні на нараді ми розглянемо питання, які стосуються Тетерівської ОТГ та Житомирського району. У нас багато спільних справ, завдань, а для того, щоб якісно і ефективно їх виконувати - ми повинні співпрацювати, - звернувся до присутніх голова РДА Сергій Микитюк.


На порядок денний винесено 11 питань, які містили освітню, медичну, екологічну, соціальну, лісову та інші тематики.

Розпочали з освітньої сфери. Начальник відділу освіти РДА Світлана Давиденко висвітлила питання про створення інклюзивно-ресурсного центру та співфінансування його діяльності.

У Житомирському районі на базі Новогуйвинської гімназії створюється інклюзивно-ресурсний центр. Це установа для забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років. Мова йде не лише про дітей з інвалідністю, але й про тих, що мають проблеми з навчанням, дітей національних меншин, які не знають мову.

На облаштування центру з районного бюджету виділено 490 тисяч гривень. У подальшому функціонування установи планується за рахунок співфінансування з державного та місцевих бюджетів району та об'єднаних територіальних громад. Проблемними питаннями залишаються поки що облаштування санітарної кімнати та обладнання приміщення спеціальними підйомниками для людей, які пересуваються на візках. Вартість такої конструкції щонайменше 80 тисяч гривень.

Інновацією стане запровадження віддаленого робочого місця, розміщення якого у Тетерівській ОТГ планується в приміщенні колишньої Денишівської сільради, зокрема, в кімнатах, де раніше був дитячий садок з короткотривалим перебуванням.

Начальник відділу освіти звертається до всіх громад долучитися фінансово та допомогти відкриттю Центру. У свою чергу, керівник ОТГ Валентина Францівна пообіцяла винести на розгляд найближчої сесії дане питання.

Проблему забруднення річок на території району озвучив начальник відділу житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення райдержадміністрації Фелікс Янєв. На території району протікає три основні річки: Тетерів, Гуйва та Гнилоп'ять. Протягом останніх років рівень запасів води зменшується, все більше річок починає замулюватися. Найпоширенішими порушеннями, які призводять до екологічного лиха, є, насамперед, несанкціоновані сміттєзвалища. Наприклад, берег річки Тетерів у селі Зарічани. Сміттєзвалище майже сягає води. Крім того, мають місце господарсько-побутові стічні води, які потрапляють до водойм, розорювання земель (як у селі Піски) та ін.. Загальний екологічний стан оцінюється як незадовільний. Найгірший стан річок Гуйва та Тетерівка. Лабораторна статистика свідчить, що з 37 проб води, які брали у 2015 році, виявили лише одне відхилення. У 2017 - 52 проби, з яких 6 відхилень. У 2018 - 5 проб, з них - 4 відхилення.

Фелікс Вікторович закликає органи місцевого самоврядування звернути увагу на існуючі проблеми, спільними зусиллями завадити екологічному лиху.
Соціальну сферу представила на нараді начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Людмила Вакулюк. Вона інформувала учасників про стан здійснення пільгового перевезення окремих категорій громадян та виконання вимог постанови КМУ "Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах" на території району (у тому числі на території Тетерівської ОТГ)

У нашому районі прийнята і діє Програма стосовно перевезення окремої категорії пільговиків. Загальний обсяг Програми складає 8,5 мільйонів гривень. З них: районний 1 млн., селищний та сільські - 1,4 млн., ОТГ - 6,1 млн. проте лише одна Тетерівська громада не включилася до роботи цього проекту. Хоча на її території проживає 456 пільговиків. За підрахунками орієнтована вартість однієї поїздки складає 3 гривні. Сподіваємося, що люди, які мають право на пільговий проїзд, не залишаться без уваги.

Торкнулися питання і легалізації працівників. Адже від цього страждає і місцевий бюджет.

Провідний інспектор загального відділу апарату райдержадміністрації Володимир Загоровський доповів про хід проведення весняного призову громадян району на строкову військову службу в ЗСУ та інші військові формування.

Наразі в Житомирському міському військовому комісаріаті на обліку перебуває 1 529 призовників. У 2018 році пройшло дві хвилі весняної мобілізації, в результаті - 23 чоловіка відправилися на військову службу.

Щодо Тетерівської ОТГ, то протягом двох останніх років призвані до військової служби всього 2 особи. Це є дуже низьким показником.

Тож, Володимир Миколайович закликає проводити агітаціно-роз'яснювальні роботи як з призовниками, так і з їхніми батьками.

Про перспективи створення підрозділів місцевої пожежної охорони в Тетерівській ОТГ розповів Сергій Якубенко, начальник Житомирського РВ УДСНС України у Житомирській області.

Найближчим часом у селі Дениші буде створений Центр безпеки громадян. На даний час розроблений детальний план території для будівництва приміщення під центр. Вартість спорудження будівлі близько 6-8 мільйонів гривень. Одна пожежна машина коштує 4,5 мільйони. Маємо надію, що наші сусіди поляки допоможуть впоратися із поставленими цілями, оскільки є певні спільні напрацювання.

Радіус обслуговування пожежно-рятувального підрозділу дорогами загального користування - 3 кілометри. Тому у планах створити центр безпеки і в селі Корчак.

Господиня Тетерівської ОТГ Валентина Ільницька разом зі своїми працівниками ознайомила присутніх з розробленими туристичними маршрутами на територіях громади. Підтвердження були не лише словесними, а й продемонстровані у вигляді презентаційного відеоролику. А також запрошували всіх бажаючих розробити нові веломаршрути разом зі співробітниками та жителями ОТГ. Наступний виїзд - 19 травня.

Наразі туристичний маршрут Житомир - Дениші - Тригір'я за минулий рік відвідали 260 чоловік.

Нещодавно на території ОТГ зареєстровано два об'єкти культурної спадщини: Свято-Преображенський чоловічий монастир та залишки замку Терещенків у Тригір'ї.

Медицину району представили головний лікар КУ "Центральна районна лікарня" Тарас Собко та головний лікар КУ "Центр первинної - медико-санітарної допомоги" Геннадій Горбенко.

Про реалізацію проектів з будівництва сільських амбулаторій в рамках формування спроможної мережі закладів, що надають первинну медичну допомогу та про стан реалізації державної програми "Доступні ліки" в Житомирському районі та на території Тетерівської ОТГ поінформував Геннадій Валентинович.

На Житомирську область відповідно до проекту виділено 155 мільйонів гривень для будівництва, реконструкції та капітальних ремонтів 54 амбулаторій. Житомирським районом було подано 4 об'єкти: 3 для будівництва - села Іванівка, Оліївка, Сінгури, і один для здійснення капітального ремонту - село Вереси.
У Станишівській ОТГ планується будівництво амбулаторії у селі Піски, а у Тетерівські - у селі Дениші.

З квітня 2017 року в Житомирському районі діє урядова програма "Доступні ліки", в рамках якої пацієнти за рецептом лікаря можуть отримати безкоштовно або з доплатою лікарські засоби для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу та бронхіальної астми. Для реалізації даної програми були укладені договори з сімома мережами аптек: три державних і чотири приватних. Взагалі аптечних пунктів - 37. У зв'язку з особливістю розташування нашого району навколо міста Житомир, більшість аптек розташовані саме у місті. Лише в чотирьох населених пунктах Житомирського району можна отримати ліки за програмою: смт Новогуйвинське та Озерне, села Троянів та Сінгури. У Тетерівській ОТГ люди також можуть скористатися цією можливістю.
Загалом для ефективного впровадження програми "Доступні ліки" держава виділила 1,6 мільйона гривень на рік.

Чи придбає КУ "ЦРЛ" комп'ютерний томограф повідомив головний лікар районної лікарні Тарас Собко.

Цей апарат дасть можливість якісного, ефективного, спеціалізованого обстеження громадян, разом з тим, томограф дасть можливість стати конкурентно-спроможними на ринку сучасних медичних закладів міста Житомир. Вартість такого обладнання від 12 до 14 мільйонів гривень. Усі бажаючі та небайдужі можуть долучитися та допомогти фінансово. Перші кроки вже зробили ДП "Житомирський лісгосп", ДП "Житомирський військовий лісгосп" та ДП "Житомирський бронетанковий завод".

Як розподіляється субвенція з Державного бюджету на фінансування інфраструктури об'єднаних територіальних громад - озвучив голова Житомирської РДА Сергій Микитюк, та на що витратить кошти з субвенції Тетерівська ОТГ - пояснила Тетерівський сільський голова Валентина Ільницька.

Зі збільшенням кількості ОТГ на території району, зменшується сума для розподілу між громадами. У 2016 році Тетерівська ОТГ отримала 6,7 мільйонів від держави, у 2018 - 3,1.

Одними з першочергових завдань перед керівництвом громадою стоять доосвітлення населених пунктів та ремонт доріг. У цьому році подано проекти щодо освітлення населених пунктів до Державного Фонду регіонального розвитку. Якщо вдасться виграти конкурс і отримати кошти від ДФРР, то кошти із субвенції направляться на ремонт доріг чотирьох вулиць: дві у Тетерівці, одна в Денишах і Буках.

На завершення виступив директор ДП "Житомирське лісове господарство" Руслан Карчевський. Він охарактеризував екологічний стан лісових насаджень та проблеми розвитку лісівництва у Житомирському районі. Доповідь Руслан Анатолійович поділив на 2 блоки. Екологічний блок містив проблеми засмічення лісів, спалення сміття та спалення трави. Лісівничий блок - всихання сосни та наслідки від цього.

20% від загальної площі підприємства, на якій ведеться господарська діяльність, належить саме Тетерівській ОТГ. Тому директор запропонував керівництву громади спільними зусиллями боротися з проблемами лісової галузі.

Світлана Яременко

dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...