» » День Перемоги 9 Травня - свято всенародне


День Перемоги 9 Травня - свято всенародне

8-05-2018, 06:47
Переглядів 352
День Перемоги 9 Травня - свято всенародне
Житомирська районна організація ветеранів минулого року відзначила 30-річчя від дня заснування. 17 років її очолював Ілля Гапотченко, а з 2004 року і до сьогодні - Олексій Ковальчук. Починав він на посаді секретаря організації, а згодом - його обрали головою.

День Перемоги 9 Травня - свято всенародне


- Олексію Григоровичу, у Житомирській районній організації ветеранів Ви працюєте понад 30 років. З якою метою вона була створена?

- Ще у 1987 році на день заснування організації у Житомирському районі налічувалося близько 3,5 тисяч ветеранів. Тому основною метою створення було використання життєвого досвіду ветеранів праці та війни, залучення їх до більш активної участі у виробничій, науковій, культурній сферах, вихованні молоді на кращих традиціях старших поколінь. Започатковували організацію люди, які не за гроші, а на поклик совісті брали на себе відповідальність за вирішення багатьох проблем, які ставило життя перед ветеранами.

-9 травня 2018 року відзначатиметься 73-річчя після закінчення Великої Вітчизняної війни. Багато з тих, хто здобув цю перемогу, вже пішли з життя. Скільки зараз учасників бойових дій проживає на території нашого району?

- Роки минають, а ветеранів стає все менше і менше. Із тисячної кількості на сьогодні їх залишилося всього 55 чоловік. Усі вони вже похилого віку, кожному понад 90 років. Найбільше залишилося в Тетерівській ОТГ - 8 чоловік, Станишівській ОТГ - теж 8, у Новогуйвинській селищній раді - 11, у Левківській сільській раді - 5 ветеранів. Є села в районі, де вже не залишилося в живих жодного учасника бойових дій тієї страшної війни: Вертокиївка, Кам'янка, Садки, Корчак, Рудня-Городище і так далі.

- Чи існують в селах та селищах району ваші первинні організації?

- Так. У нашій організації ветеранів створено і функціонують 34 первинних організації. 32 з них - при сільських та селищній раді, а інші - при райвідділі управління внутрішніх справ та одна складається з колишніх працівників районних служб. Нині вони об'єднують, крім 55 учасників бойових дій, 56 інвалідів війни, 7 колишніх партизанів і підпільників, 1506 учасників війни, понад 2 тисячі ветеранів праці, 420 ветеранів військової служби та інших силових структур.

- Яка з первинних організацій працює найкраще та є прикладом для наслідування?

- Скажу вам, що дієвість первинних організацій залежить, у першу чергу, від керівника, його ініціативності і наполегливості. Гарним прикладом для інших є робота ветеранів первинної організації Пісківської сільської ради, до якої входять села Піски та Скоморохи. Вона нараховує 152 ветерана різних категорій. Очолює первинну організацію полковник у відставці Михайло Муляр. Саме він зумів згуртувати ветеранський актив села, організувати роботу так, щоб без уваги не залишився жоден ветеран. Ця організація разом з педагогічним колективом школи привчають молодь, школярів поважати своїх предків, пам'ятати історію. Тому для цього при місцевій школі існує музейна кімната, присвячена подіям Великої Вітчизняної війни. Крім того, у Пісках встановлено пам'ятник з гранітними плитами, на яких викарбувано імена 182 односельчан, яким не пощастило повернутися живими з тієї війни. У 2015 році, за ініціативи Михайла Муляра в селі Піски встановлено пам'ятник героям війни та трудових буднів. Рада ветеранів села вирішила, що потрібно вшанувати тих 159 ветеранів, яким все ж таки вдалося повернутися живими з фронту, і які потім відбудовували село, жили і працювали в ньому. Звісно, основні фінансові затрати лягли на спонсорів, та все ж і держава виділила деякі гроші.

- Олексію Григоровичу, кого ще б з голів первинних організацій Житомирського району ви хотіли б відзначити?

- Усі голови гарно піклуються про своїх ветеранів-односельчан. Та все ж хочу відзначити найбільш активних та ініціативних: Євген Яковенко та Віктор Попов з Озерного, Валентин Качанов з Новогуйвинського, Катерина Онопрійчук з Озерянки, Галина Карбовська з Туровця, Микола Соболь з Ліщина та інші.

- Як відбувається співпраця та порозуміння з Житомирською райдержадміністрацією, районною радою, селищними та сільськими головами, головами ОТГ? Чи знаходите у них підтримку?

- З моменту створення наша організація тісно співпрацювала з тодішнім райкомом партії. Тепер ми також знаходимо спільну мову з керівництвом району. Щороку до Дня Перемоги майже в кожному населеному пункті проходять мітинги та концерти для ветеранів, проходить вшанування загиблих у роки війни та покладання квітів до меморіалів та обелісків. У цей день хочеться особливу увагу привернути до тих, хто бачив жах війни, хто її пройшов і дожив до свого майже сторічного віку. Хочу зауважити, що велику підтримку ми отримуємо з боку Житомирського районного Територіального центру соціального обслуговування одиноких, непрацездатних громадян, який піклується про цих особливих людей не лише один день. Кожному ветерану до свят вручають продуктові набори та надають фінансову допомогу. Спільно з райрадою та РДА організація ветеранів вирішила вітати колишніх фронтовиків з 90-річними та 95-річними ювілеями. Їм вручаємо Почесні грамоти та вітальні листи. Також хочу подякувати Новогуйвинському селищному голові Зої Гончаренко, сільським головам Сергію Сокальському - Глибочиця, Олександру Шуту - Вереси, Миколі Білеушу - Троянів. Вони надають фінансову підтримку та організовують заходи до Дня Перемоги і не тільки.

- Які заходи плануєте провести цього року до Дня Перемоги над німецьким нацизмом?

- Однозначно, ми будемо вшановувати пам'ять про тих людей, які своїм життям подарували нашому поколінню свободу. За традицією, з керівництвом району ми покладемо квіти до могили Партизанам-підпільникам в селі Довжик та до братської могили, де поховано понад 14 тисяч військовополонених. А на місцях кожне село буде згадувати тих, хто протягом останнього року пішов із життя, молитися за усіх односельчан, у яких війна відібрала життя.

- Дякую за розмову. Бажаю всім ветеранам Великої Вітчизняної війни та праці ще довгих років життя при здоров'ї та достатку. А молоді - не забувати тих, хто поклав життя і здоров'я заради нашого теперішнього і майбутнього. Вічна їм Слава, вічна Пам'ять!

Світлана Яременко

День Перемоги 9 Травня - свято всенародне
День Перемоги 9 Травня - свято всенародне
День Перемоги 9 Травня - свято всенародне
День Перемоги 9 Травня - свято всенародне
День Перемоги 9 Травня - свято всенародне
День Перемоги 9 Травня - свято всенародне
День Перемоги 9 Травня - свято всенародне
День Перемоги 9 Травня - свято всенародне
День Перемоги 9 Травня - свято всенародне
День Перемоги 9 Травня - свято всенародне
День Перемоги 9 Травня - свято всенародне
День Перемоги 9 Травня - свято всенародне

dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...