» » Оліївська ОТГ: перші півроку позаду


Оліївська ОТГ: перші півроку позаду

7-05-2018, 08:45
Переглядів 1857
Оліївська ОТГ: перші півроку позаду
Газета "Сільське життя" досить прискіпливо на своїх шпальтах висвітлювала процес створення Оліївської ОТГ на базі Оліївської, Кам'янської та Троковицької сільрад, як і вибори до місцевої ради цієї громади. І от пройшло півроку. В якому стані зараз знаходиться дане адміністративно-територіальне утворення, про перші здобутки та плани на найближчий час - нашому кореспонденту розповів Оліївський сільський голова Михайло Скок, якому новостворена громада доручила "булаву влади".

Оліївська ОТГ: перші півроку позаду

Наша довідка.
Михайло Ілліч Скок народився 11 листопада 1955 року в с.Ставичани Славутського району Хмельницької області. Освіта вища.
Трудову діяльність розпочав різноробочим колгоспу "Україна" Славутського району Хмельницької області. Протягом двох років служив у Збройних силах СРСР. У 1975-1981 роках - слухач підготовчих курсів, студент Української сільськогосподарської академії, м. Київ. Протягом 1981-1985 років -головний агроном, заступник голови колгоспу ім. Чкалова Н.-Волинського району. Затим кілька місяців працював агрономом - грунтознавцем відділу агрохімічних досліджень Житомирської агрохімічної лабораторії. Після цього у 1986-1990 роках - інструктор Житомирського райкому КПУ.
Кілька місяців працював економістом управління праці і соціальних питань Житомирського облвиконкому, затим 6 років - гол. агрономом колгоспу ім. Мічуріна Житомирського району, а у 1997-1998 роках - гол. агроном по кормах управління сільського господарства і продовольства Житомирської РДА. Після трьох років роботи на посаді гол. агронома в КСП "Оліївське" та ВСК "Світоч" Житомирського району, з 2001 року - голова Оліївської сільської ради, Оліївський сільський голова.


-Михайле Іллічу, розкажіть, будь ласка, які зміни відбулися у статусі колишніх Оліївської, Кам'янської та Троковицької сільрад з моменту створення ОТГ - з кінця жовтня минулого року?

-Перш за все, варто зазначити, що ці сільради припинили своє існування і ввійшли до складу новоутвореної Оліївської сільради, яка значно розширила свою площу саме за рахунок земель трьох сільрад. Значно зросла й кількість населення, якими опікується нинішня сільрада. Все це поклало на нас додаткову відповідальність за нинішній стан та майбутній розвиток всіх населених пунктів нашої ОТГ.

Тому, під час ліквідації сільрад, ми потурбувалися про те, щоб їхні колишні працівники були працевлаштовані. Так, секретарі колишніх сільрад у Кам'янці та Троковичах стали діловодами, знайшлася робота у новій структурі й для землевпорядників та бухгалтерів. Колишній Троковицький сільський голова Н. Рубан зараз працює на посаді в.о. старости, у Кам'янці зараз немає такої посади - через те, що колишній голова В.Петрук, зараз обраний заступником Оліївського сільського голови, і, через прогалини у законодавстві, навіть в.о. старости ми туди нікого призначити не можемо.

Щоб якось надолужити цю незвичну ситуацію, ми з квітня для жителів сіл колишньої Кам'янської сільради (Кам'янка, Сонячне, Довжик, Новоселиця) проводимо виїзні прийоми громадян, зокрема, у Довжику - перший і четвертий четвер місяця, у Кам'янці третій четвер місяця.

У Троковичах, як я вже казав, працює в.о. старости, для неї виготовлені відповідні печатки і вона має змогу з діловодом надавати відповідні довідки на місці, робити реєстрацію громадян та виписку, ставити на військовий облік тощо. Фактично, всі ті ж питання, окрім фінансових та земельних, нині виконує на місці староста, як колись сільський голова. На даний час для керівників на місцях актуальним є питанням й приведення до належного санітарного стану населених пунктів. Якщо говорити про колишню Троковицьку сільраду, то там місцевий ліцей та школа у Некрашах ще знаходиться у віданні відділу освіти Черняхівської РДА і тому фінансуються ще звідти. А от дошкільні навчальні заклади вже знаходяться на балансі Оліївської сільради і опікуємося ними ми.

-Які зміни відбулися у самій Оліївській сільській раді?


-У зв'язку зі збільшенням кількості населення та території, а також розширення повноважень, у нас створено сільську раду з 26-ти депутатів, секретарем якої обрано Анатолія Мельниченка, створено також відповідні відділи та служби, введено посади заступника сільського голови та керуючого справами. На цій посаді працює Алла Ковальчук, яка до цього керувала апаратом Житомирської РДА, звідти до нас на роботу прийшов й колишній начальник оргвідділу Віталій Гриниківський.

Якщо більш конкретно, то відділ організаційної роботи у нас очолює Тетяна Мусевич, загальний відділ - Лариса Примачук, відділ бухгалтерського обліку - Наталія Бондар, фінансовий - Лілія Дякевич, кадровий - Алла Радаєва, земельний - Сергій Дейнека, ЖКГ та будівництва - Василь Городнюк, державний реєстратор - Тетяна Гур'єва та ін.

Для вирішення оперативних питань сформовано виконавчий комітет з 16-ти чоловік.

Розміщений наш управлінський апарат у двох місцях. У будівлі колишньої і нинішньої Оліївської сільради розміщуються сільський голова, його заступник, бухгалтерія, фінансовий відділ, тут відбувається реєстрація та виписка громадян, знаходиться державний реєстр виборців.

Решта службовців нашої сільради ОТГ на чолі з керуючим справами розташовані в орендованому приміщенні у ТОВ "БРВ-Україна", що знаходиться за прохідною заводу "Кромберг енд Шуберт" за адресою вул. Садова, 4.

-Скільки на сьогодні у вас працює людей у штаті управлінського апарату?

-На посадах органу місцевого самоврядування у нас працює 33 службовці. Це не враховуючи технічних працівників та інших службовців.

-Ви вважаєте цього досить чи будете збільшувати штат?

-Зміни відбудуться. З передачею нам від районів закладів освіти та медицини, нам, наприклад, потрібні будуть спеціалісти, які займалися б цими галузями.

-Будете створювати відділи, як в інших ОТГ?

-Ні, у нас створено гуманітарний відділ, де працюватиме по спеціалісту, які персонально будуть закріплені за освітою, за медициною, за культурою, за спортом.

Тому у нас зараз є вільні вакансії на ці посади, як і на начальника гуманітарного відділу в цілому. Причому потрібні справжні фахівці, тому що у новоствореній ОТГ роботи буде багато, та й рішень і змін "зверху" для діяльності ОТГ у відповідних галузях приймається багато, і всі їх потрібно реалізовувати. І без відповідної кваліфікації зробити це неможливо.

За розподілом роботи, я займаюся загальним керівництвом та керую, зокрема, бухгалтерським та фінансовим відділами, заступник сільського голови направляє роботу житлово-комунального відділу, земельного, кадрового та спеціаліста з соціального захисту населення, секретар сільради - опікується загальним відділом.

-Михайле Іллічу, а як планується використовувати приміщення колишніх Кам'янської та Троковицької сільрад?

-Будівлю колишньої сільради у Троковичах поки що використовуватимемо як офісне приміщення. Там працюють в.о. старости, діловод, проводиться військовий облік. Так само і з будівлею у Кам'янці, де, до того ж, працює й наш спеціаліст по роботі з дітьми. Та й в подальшому, я гадаю, ці будинки будуть використовуватися як офісні - там може розміститися старостат. Бо ж рано чи пізно, а вибори старост у Кам'янському та Троковицькому старостинських округах відбудуться і поки що невідомо, як зміниться законодавство і що буде потрібно для забезпечення діяльності старост. До того ж, у Кам'янці можна розмістити й працівника чи працівників поліції, які обслуговуватимуть ОТГ.

-Чи плануються якісь зміни в освіті ОТГ? Чи буде закриття-відкриття шкіл?

-Закривати ці заклади немає сенсу, бо у нас існує дефіцит шкільних місць. Наприклад, у нас двісті дітей з Довжика та сто дітей з Сонячного навчається у школах обласного центру. Тим більше, що, згідно нового законодавства, діти у перший клас мають йти за місцем проживання - тобто на території ОТГ. Тому, якщо так постане питання, то, можливо, доведеться переводити школу в Оліївці на двозмінне навчання.

-А як справи з дошкільними навчальними закладами?

-У нас зараз працює чотири ДНЗ - у Некрашах, Троковичах, Оліївці та Кам'янці. І тут ми маємо значний дефіцит місць. Тому у нас гостро стоїть питання про будівництво нового дитсадка на 75 діток. Згодом ми маємо отримати проектно-кошторисну документацію і приступити до будівництва. Є також звернення жителів села Троковичі, щоб з будівлі сільради зробити дитсадок. Дане питання розглядатиметься депутатами сільради.

-Що із закладами культури?

-На території колишніх Кам'янської та Оліївської сільрад будинки культури, клуби, бібліотеки знаходяться у доброму стані і ефективно працюють. Проблема існує з колись великим Будинком культури у Троковичах. Його потрібно "легалізувати", бо документи на цей об'єкт нерухомості відсутні. А потім будемо думати, як його відремонтувати та запустити в дію.

-Сільську медицину зараз, ніби-то, знову реформують. Як це позначається на їхній діяльності?


-Зараз заклади медицини на території ОТГ поки що перебувають у спільній власності громад районів. Тут спочатку потрібно буде домогтися рішення районних рад про передачу нам на баланс закладів охорони здоров'я, щоб можна було підтримувати їх у належному стані. Паралельно нам потрібно буде залучити в апарат управління відповідного медичного спеціаліста, який би цими питаннями обіймався, до того ж, треба пройти акредитацію медзакладів та отримати ліцензії на даний вид діяльності. Для розширення цієї мережі в нашому перспективному плані передбачено будівництво медамбулаторії в Оліївці. Для цього хочемо залучити 80% коштів з державного бюджету, а решту - з бюджету сільради. То ж у нас планується функціонування двох амбулаторій у Троковичах та Оліївці, інші ж ФАПи будуть перетворені на Пункти здоров'я (у Довжику, Світині, Кам'янці, Некрашах, Піщанці), куди двічі на тиждень буде виїжджати лікар з медамбулаторії і де пацієнти проходитимуть призначені процедури.

-Зрозуміла ситуація по ОТГ. Давайте тепер поговоримо й про фінансове забезпечення життєдіяльності вашої громади.

-Ситуація у нас тут досить пристойна. Після створення ОТГ ми отримали право на отримання до бюджету сільради 60% податку на доходи фізичних осіб. І, враховучи те, що на території колишніх Кам'янської та Оліївської сільрад знаходиться багато підприємств, де працює чимало людей, наш бюджет отримав суттєве поповнення.

Так, за результатами роботи у першому кварталі поточного року у нас є перевиконання плану наповнення бюджету. Так, якщо доходів до загального фонду на 2018 рік у нас заплановано 63,7 млн. грн., то за перші три місяці у нас є виконання на 17,1 млн. грн. (з яких 12,3 млн. грн. - ПДФО), то ж ми вже йдемо з перевиконанням річного плану. І це при тому, що у тому ж січні довгий час підприємства не працювали і люди були у відпустках. Для порівняння можу сказати, що у минулому році доходи бюджетів наших трьох сільських рад разом склали 23,3 млн. грн.

-А у державних фінансових програмах ваша ОТГ бере участь?

-На сьогодні ми подали до Державного фонду регіонального розвитку два проекти - утеплення школи в селі Оліївка вартістю 1 млн. 200 тис. грн. та ремонт покрівлі та утеплення Троковицького ліцею на суму 1 млн. 700 тис. грн. Якщо ці проекти будуть включені до програми регіонального розвитку, то їх на 70% профінансує держава, а 30% коштів буде виділено з бюджету Оліївської сільради. Чи потрапили ми у ці програми, стане відомо у травні. Також КМУ виділяє кошти на розвиток інфраструктури ОТГ. Ми маємо тут отримати 2,2 млн. грн. Згідно програми розвитку спорту, у нас передбачено спорудження спортивного майданчика у Троковичах - десь за 1,2-1,3 млн. грн. Також, як я вже казав, і медамбулаторія в Оліївці має будуватися за більшою участю державних коштів, орієнтовна вартість будівництва - 5 млн. грн.

Великою проблемою для нас є дорога з с. Сонячне до вулиці Андріївської у Житомирі. Ії ремонт має бути профінансованим з дорожнього фонду обласного бюджету, це також більше 2,2 млн. грн.

Ось такі можуть бути залучені кошти на розвиток Оліївської ОТГ поза бюджету сільради. Як це вдасться - будемо бачити по завершенні поточного року.

-Михайле Іллічу, читачів нашої газети, які є у кожному населеному пункті вашої ОТГ, цікавить, що ще планується зробити найближчим часом у кожному селі?

-Всі наші плани затверджені сесією Оліївської сільради у Програмі соціально-економічного розвитку на 2018 рік.

Так, у селі Некраші заплановано ремонт клубу, благоустрій кладовища, встановлення відеоспостереження, там потрібно визначитися з приналежністю дороги до цього села та, по можливості, її поремонтувати.

Щодо села Троковичі. Передбачено ремонт будівлі ліцею, благоустрій кладовища, виготовлення ПКД для ремонту доріг.

Оліївку очікує ремонт доріг, по деяким вулицям будемо їх асфальтувати (зокрема - вул. Молодіжна). Тут депутати будуть контролювати якість цих ремонтів через відповідно утворену комісію. Заплановано ремонт фасаду Оліївської школи. Поточний ремонт дороги провулку 1-го Вишпільського, доріг у Піщанці, вулиці І.Франка у Світині, на нові житлові масиви будемо продовжувати встановлювати освітлення. У Довжику маємо поремонтувати дороги на чотирьох вулицях (вул. Сінна, Соснова, Лісова, Зелена), у Сонячному - вул. Сікорського та Хмільову. Щодо Кам'янки, то плануємо вкрити асфальтом вулицю Соснову.

-Як засвідчує практика, управлінський апарат працює значно ефективніше, якщо він знаходиться в одній будівлі. Коли з'явиться "єдиний дах" для всіх служб вашої ОТГ?

-Ми запланували зробити офіс в будівлі профілакторію на території тракторної бригади колишнього колгоспу, що знаходиться в Оліївці. Коли відбудеться її реконструкція, зараз сказати важко, оскільки мова йде про кошти в мільйони гривень та проведення тендерів на цей ремонт. Сподіваюся, що до кінця літа ми отримаємо ПКД на цей об'єкт і з 2019 року маємо намір розпочати реконструкцію.

-Михайле Іллічу, як у вас працює депутатський корпус Оліївської сільради?

-До нашої сільради обрано 26 депутатів: 10 - від сіл колишньої Оліївської сільради, по вісім - від Кам'янської та Троковицької. Сформовано чотири постійні комісії: бюджетна (голова - Олександр Готич), гуманітарна (голова - Віктор Рудик), земельна (голова - Світлана Бекманюк), регламенту депутатської етики (голова - Анастасія Слісарчук).

У нас склалися нормальні стосунки з депутатським корпусом і ми разом працюємо над вирішенням питань розвитку Оліївської ОТГ.

-Дякую за розмову. Бажаю успіхів.


Сергій Юрченко


Оліївська ОТГ: перші півроку позаду
Оліївська ОТГ: перші півроку позаду
Оліївська ОТГ: перші півроку позаду
Оліївська ОТГ: перші півроку позаду
Оліївська ОТГ: перші півроку позаду
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...