» » Як вижити пошті у часи випробувань?


Як вижити пошті у часи випробувань?

30-04-2018, 06:01
Переглядів 301
Як вижити  пошті у часи випробувань?
Житомирська дирекція ПАТ "Укрпошта" створена в результаті реформування галузі зв'язку шляхом розподілу на поштовий і електрозв'язок у 1994 році. Наступного року було утворено Житомирське обласне підприємство поштового зв'язку, яке входило до складу Українського об'єднання поштового зв'язку "Укрпошта". З 1999 року його остаточно перейменовано на Житомирську дирекцію Українського державного підприємства поштового зв'язку (Житомирська дирекція УДППЗ "Укрпошта"), а з 2017 року - Житомирська дирекція ПАТ "Укрпошта".

Начальником поштамту Житомирської дирекції ПАТ "Укрпошта" майже шість років працює Наталія Сладковська. Мудрий керівник, позитивна особистість, яка любить людей і обожнює свою роботу.


- Наталіє Миколаївно, що спонукало Вас присвятити своє життя пошті? Адже уся Ваша трудова діяльність пов'язана з поштовою справою.

-Я з дитинства люблю пошту. Сама я родом з Черняхівського району. Коли ходила до школи, то під час перерви чи після закінчення уроків заходила до поштового відділення і дивилася, як працювала Валентина Іванівна, начальник відділення зв'язку, яка працює і досі начальником відділення. Мені було дуже цікаво, я захоплювалася цією роботою. Я писала багато листів, підписувала знайомим вітальні листівки і відправляла їх майже всім своїм друзям, родичам. Для мене це було велике задоволення. Тому я більше 30 років свого життя присвятила пошті. Починала з телеграфіста, адже раніше це було одне підприємство. За цей час пройшла багато етапів та сходинок кар'єрного зросту, була оператором, заступником начальника, начальником відділення, начальником контрольно-довідкової дільниці, начальником відділу технології послуг і так далі. 1 серпня 2012 року мене призначено начальником поштамту.
Не побоюсь сказати, що свою роботу я люблю більше всього на світі.

-Що ви можете сказати про свій колектив? Робота важка і відповідальна. Чи впевнені ви у своїх працівниках?

- Свій колектив я знаю добре. Адже перед тим, як брати людину на роботу, я проводила і проводжу співбесіду особисто з кожним, незважаючи на посаду і вік. З розмови дізнаюся про життя майбутнього працівника, сім'ю, захоплення, а головне - я відчуваю, чи підходить ця людина для роботи на пошті. Це не така легка праця: постійне спілкування з людьми, весь час на ногах, врешті-решт, великий ризик, бо листоноша розносить людям пенсії, допомоги, різного роду листи, повідомлення. Адже бувають листи різного характеру, радісні звістки і неприємні нашим споживачам, тому працівник пошти має бути ще й психологом.

Тому у кожному своєму працівнику я впевнена. Всі вони добросовісно виконують свої завдання, оскільки від цього і буде залежати їхня заробітна плата. Я не втомлююсь повторювати, що сильний той начальник який відчуває міцне плече свого колективу. Але колектив буде дружній і згуртований, якщо він впевнений у завтрашньому дні, впевнений у своєму керівнику, який допоможе, підкаже.

Дуже хочу відзначити найкращих начальників відділень поштового зв'язку, які більшу частину свого життя присвятили пошті: Марія Семеніхіна - Сінгури, Лідія Піскун - Левків, Тетяна Лозова - Березівка, Любов Очередько - Озерянка, Раїса Кошманова - Миролюбівка, Наталія Мальована - Вертокиївка, Тамара Ковальчук - Троянів, Наталія Боліщук - Головенка, Качаненко Володимир - Вереси та інші.

Не можу не відзначити старожилів нашої професії, які за віком уже на пенсії, але вони такі активні, веселі, добрі, а головне - люблять свою роботу. Це Ніна Рейда з Болярки, Ніна Олефір з Корчака, Ніна П'яних з Високої Печі-1.

-Чи існує проблема з кадрами? Не секрет, що працівники пошти отримують невелику заробітну плату. Чи є бажаючі працювати?

-На території Житомирського району надає послуги 28 сільських відділень поштового зв'язку, 3 селищних та 3 пересувних. Великої кадрової проблеми у Житомирському районі немає. Ми власними силами та за допомогою сільських голів знаходимо працівника для місцевого відділення, у якому з'являється вакантна посада. Хочу відзначити ті сільські ради та громади, з очільниками яких ми знаходимо спільну мову, вирішуємо різні питання, гарно співпрацюємо: Кодня, Глибочиця, Станишівка, Піски, Зарічани, Лука. Наприклад, була проблема в Бистрах, Станишівці, Глибочиці з листоношами - знайшли охочих людей до цієї справи, адже життя не стоїть на місці, хтось звільняється за віком, хтось в декретну відпустку, а хтось знаходить себе в іншій справі. У Станишівці тимчасово не було начальника відділення поштового зв'язку - проблему вирішено. Єдине, не можемо знайти начальника відділення у Тетерівці. Там важко знайти людину, яка може знайти підхід до різних верств населення і виконувати обов'язки працівника пошти якнайкраще.

-Наталіє Миколаївно, на сьогоднішній день люди не так багато пишуть листи, зменшується кількість передплатників періодичних видань. За рахунок чого вдається функціонувати?

-Ми не отримуємо дотацій від держави, гроші на зарплату та інші потреби підприємства маємо заробити самі, держава лише контролює наші тарифи та регулює наші функції. Листоноші працюють згідно з навантаженням, яке з кожним роком зменшується. Листи і вітальні листівки пишуть рідко, - практично у кожному дворі є мобільний телефон. Зменшується кількість пенсійних та соціальних виплат, переказів, посилок . А ще, як не прикро, пенсіонери помирають. А ті, які зараз досягають пенсійного віку, - отримують пенсію через банк, тобто нараховують її на персональну картку, не завжди за згодою пенсіонера. І найнеприємніше - зменшилася передплата на періодичні видання: через низькі доходи частина людей змушені відмовляти собі у задоволенні передплатити улюблений журнал чи газету. Тому, щоб вижити, пошта змушена займатися торгівлею. Люди похилого віку цьому радіють, бо за товаром їм вже не доводиться долати відстань до магазину.

-Чи розширюється Ваш спектр послуг? Оскільки відділення зв'язку - це не лише листи та передплата.

-Наше підприємство надає більше 50 видів послуг. Передусім, це послуги національної пошти: пересилання листів, посилок, виплата пенсій та допомог, доставка періодичних друкованих видань. Також у відділеннях поштового зв'язку можна відправити або отримати переказ та сплатити будь-які види платежів.

Ми пропонуємо клієнтам, які не люблять витрачати час на походи до відділень, оплачувати послуги он-лайн. Мобільний зв'язок, кабельне телебачення, комунальні чи інші послуги відтепер можливо в декілька кліків оплатити на нашому офіційному сайті. Так само на сайті можна легко і оперативно здійснити переказ коштів з картки додому.

При необхідності терміново доставити відправлення по Україні, "Укрпошта" запрошує скористатися сервісом прискореної доставки "Укрпошта Експрес". Дана послуга передбачає доставку відправлення в призначений пункт через 1-2 дні.

Крім оперативності, "Укрпошта Експрес" має ще ряд переваг, вигідних для клієнта: тарифи на прискорену доставку в Укрпошті є на 30-40% дешевше, ніж у інших операторів ринку. Кожен клієнт, скориставшись прайсом на офіційному сайті, може заздалегідь самостійно прорахувати вартість послуги.
Також компанія пропонує можливість скористатися послугою середньострокової доставки за одними з найдешевших тарифів на ринку - "Укрпошта Стандарт". Відправлення доставляється за 3-4 дні.

Відправлення міжнародних переказів. Багато людей навіть не здогадуються, що цю послугу давно і надійно здійснює Укрпошта. Навіть у найвіддаленіших населених пунктах листоноші вручають кошти безпосередньо "в руки", а тому відправник може не хвилюватися як, де і яким чином рідні отримуватимуть переказ.

- Розкажіть про інновацію "Укрпошта SmartBox". Чи користується вона популярністю серед населення?

- "Укрпошта SmartBox" - це інноваційна послуга, розроблена для всіх клієнтів (як фізичних так і юридичних), з метою спрощення процесу замовлення, оформлення та доставки відправлень невеликого та середнього розміру.

Послуга надає можливість передплатити пакет послуг за доступним тарифом, або здійснити відправку однієї фірмової коробки одразу у відділенні. Обираючи послугу "Укрпошта Smartbox" ви отримуєте пакет з фіксованою кількістю коробок однакового розміру на вибір чи одну коробку потрібного Вам розміру.
Громадяни досить часто користуються такою послугою.

-Нещодавно Укрпошта розпочала комп'ютеризацію сільських поштових відділень. Коли ж у нашому районі реалізують проект?

-Житомирський район підпав під третю хвилю комп'ютеризації сільських відділень зв'язку, а отже, у травні цього року у Глибочиці, Кодні, Левкові, Зарічанах, Станишівці, Троянові, Високій Печі-1, Сінгурах буде встановлена комп'ютерна техніка. Тобто у тих населених пунктах, де проживає понад 2 тисячі людей. Зауважу, що в селищах Озерне та Новогуйвинське комп'ютери є вже досить давно.

Автоматизація відділень дасть змогу надавати ширший спектр послуг нашим клієнтам, громадяни зможуть користуватися тими фінансовими послугами, яких раніше через відсутність комп'ютера були позбавлені, та отримають більшу кількість поштових послуг. Таким чином, зменшиться час обслуговування кожного відвідувача, а головне, послуги стануть ще зручнішими та доступнішими для наших клієнтів.

Цей проект передбачає також ремонт та модернізацію електромереж відділень, оснащення їх захисними решітками.

-Пані Наталіє, які ще плани на поточний рік?

-Як я вже казала, багато людей отримують пенсії вже через банк. Чесно кажучи, для сільського жителя - це не зовсім зручно, в селі банкоматів немає. Доводиться їхати в місто, витрачати час та гроші на проїзд, а їх і так обмаль. Дехто отримує пенсію у зв'язку з інвалідністю, людина фізично не може дістатися до банкомату.

Тому ми піклуємося про своїх клієнтів, і найближчим часом у всіх відділеннях з'являться термінали для банківських карт. Гадаю, впровадимо цю ідею до кінця 2018 року.

Перші кроки вже зроблені, зокрема, в липні 2017 року Укрпошта отримала акредитацію від міжнародної платіжної системи Mastercard і можливість встановлювати POS-термінали на своїх відділеннях.

- З якими проблемами стикаються поштовики у своїй роботі?

-Нерозчищені дороги взимку, листоноша перша мусить протоптувати стежки до кожної оселі, адже лист або пенсія не чекає коли дороги будуть почищені. Або ж у мокру пору, коли дорога - це сама багнюка і листоноші потрібно доставити поштові відправлення, періодичні видання, пенсії у два - три населені пункти з великою протяжність, та поганою дорогою. На мою думку, листоношам необхідно видавати проїзні квитки. Наприклад, поштарці від відділення зв'язку села Станишівка до Центральної районної лікарні чи дитячої лікарні треба здолати чималу відстань, або з Гадзинки до Нової Березини по головній трасі, а взимку пройти цю відстань взагалі не можливо, так як тротуари ніхто не чистить, добратись можливо тільки на громадському транспорті. Велика біда - це господарські собаки на подвір'ї. Не раз траплялися випадки коли вони нападали на листонош, адже Ви знаєте, що собака не любить запах печатної фарби, тому листоноші частіше всіх потерпають від укусів собак.

Звертаюсь до громадян, щоб вони встановлювали біля хвірток поштові скриньки, тоді поштарці не доводитиметься заходити у двір. Прошу з розумінням ставитися до листонош, адже, згідно договору, пенсії, соціальні виплати, рекомендовані листи доставляються споживачу один раз, а при доставці другий раз споживач має оплатити послугу "кур'єрська доставка", це не буде секретом, що листоноші це роблять безкоштовно, в свій особистий час, тому що їм всіх шкода, окрім себе особисто.

-Щиро дякую за бесіду. Бажаю процвітання Вашій поштовій справі.

Світлана Яременко

dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...